reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nudności i zaparcia w pierwszych tygodniach

Elwirka1665

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2022
Postów
41
Witam
Czy któraś z mamusi zna sposób na nudności i zaparcia w pierwszych tygodniach ciąży?
Mam mdłości od rana do wieczora😭.A do tego zaparcia.Strasznie to męczące.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
 
reklama
Mi na zaparcia lekarz doradził kiwi. Też miałam ten problem na początku ciąży, a kiwi pomagało. Także prosty, smaczny i naturalny sposób.

Na nudności nie pomogę. Niestety miałam ten sam problem i niewiele pomagało. Unikałam mleka w postaci płatków śniadaniowych, kakao, bo od razu powodowało to u mnie wymioty. Tyle że to akurat chyba indywidualna sprawa.
 
Miałam mdłości do końca 5 miesiąca… był czas, że brałam tabletki xonvea ale szybko przestały działać i też słyszałam, że lepiej za długo ich nie brać.
Na mdłości pomagały mi regularne niewielkie posiłki, herbata albo zimne gazowane napoje typu cola w puszce (a potem jak mnie odrzuciło to jakiś inny napój, różne miałam smaki) ale tu musisz znaleźć swój typ. No i nie ukrywam - unikałam pozycji pionowej, głównie leżałam. Współczuje tych mdłości, wiem co czujesz i trzeba je po prostu przetrwać :(
Zaparcia mam dopiero teraz na końcówce i chce spytać lekarza czy mogę brać laktuloze bo się chyba wykończę :)
 
Do pewnego momentu na mdłości pomagały mi migdały i krople z imbiru imbifex czy jakoś tak się nazywały. Potem wymiotowałam całymi dniami i tylko xonvea mnie ratowała. Na koniec 16 tygodnia chciałam odstawić tabletki ale wymioty wróciły ze zdwojoną siłą i powrót do xonvea nic nie pomógł. Wszelkie mdłości przeszły mi gdy już wycieńczona pojechałam do szpitala, spędziłam tam 3 dni pod kroplówkami i na tabletkach metokroplamid 3x1. Po wyjściu już do końca ciąży miałam spokój 😌
 
Ja na zaparcia brałam czopki Eva, te same czopki brałam przed porodem i było git, piłam też jogurty z probiotykiem. Mdłości nie miałam
 
Ostatnia edycja:
Do pewnego momentu na mdłości pomagały mi migdały i krople z imbiru imbifex czy jakoś tak się nazywały. Potem wymiotowałam całymi dniami i tylko xonvea mnie ratowała. Na koniec 16 tygodnia chciałam odstawić tabletki ale wymioty wróciły ze zdwojoną siłą i powrót do xonvea nic nie pomógł. Wszelkie mdłości przeszły mi gdy już wycieńczona pojechałam do szpitala, spędziłam tam 3 dni pod kroplówkami i na tabletkach metokroplamid 3x1. Po wyjściu już do końca ciąży miałam spokój 😌
O, mi imbifem też czasem pomagał. Ale nie zawsze, jakoś zapomniałam o tym.
 
Witam
Czy któraś z mamusi zna sposób na nudności i zaparcia w pierwszych tygodniach ciąży?
Mam mdłości od rana do wieczora😭.A do tego zaparcia.Strasznie to męczące.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Na nudności tabletki Xonvea, gumy do żucia z Pregny, opaski akupresurowe na nadgarstki. To był mój zestaw
 
reklama
Na okropne mdłości pomagała mi xonvea, żadne imbiry i migdały niestety nie robiły na mnie wrażenia. Co do zaparć, może to efekt odwodnienia spowodowanego wymiotami? Ja bym spróbowała pić więcej wody, małymi łyczkami. Wiem, że łatwo się mówi, ale to przejdzie :) U mnie apogeum było w 10-12 tygodniu, a potem powolutku coraz lepiej.
 
Do góry