reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nudności, zawroty głowy, kołatanie serca 18 tydzień ciąży

Gonia126029

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2021
Postów
15
Witam Was kobietki.
Aktualnie jestem w 18 tygodniu ciąży.
W środę wieczorem pojawiły się u mnie nudności, zawroty głowy, kołatanie serca. Do tego ciśnienie raz 100 raz 160. Puls powyżej 100. Najgorzej było jak kładłam się do łóżka, nie pomagało nawet leżenie na lewym boku. Zaczęły trząść mi się aż nogi.
Pojechałam do szpitala, leżę tu od środy, codziennie dostaje podobnego ataku, tylko wieczorami, w dzień czuje się dobrze. Podają mi witaminy i codziennie jak mi się zaczyna źle robić kroplówkę na mdłości po której śpię 11h. I tak codziennie jak się wieczorem zaczyna
Dziś mi lekarz powiedział bez wyników ekg że jest to normalne w ciąży. Martwię się gdyż to 18 tydzień a te objawy pojawiły się pierwszy raz u mnie. Czy któraś z Was miała podobnie? Że nagle pojawiły się takie objawy?
Straciłam już dwie ciążę, oczywiście martwię się o maleństwo.
Dziękuję i pozdrawiam
 
reklama
Najważniejsze, że jesteś pod opieką lekarzy. Wysokie ciśnienie w ciąży to nic dobrego i do końca będziesz musiała to kontrolować. Takie ataki mogą wynikać z Twoich przeżyć, nerwów. Wysoki puls i kołatanie też są zazwyczaj normalne. Staraj się uspokoić, prawie połowa drogi już za Tobą, a później czeka Cię największą nagrodą w życiu :)
Wymiotowałam całą ciążę kilka razy dziennie. Było to od początku, nie nagle. Jednak myślę, że w tym momencie Twój organizm tak zaczął reagować. Jeśli wyniki badań są ok, czekaj co powiedzą lekarze, zastosuj się oczywiście do tego i skup się na spokoju :) ciaza to nie choroba, ale bardzo wyjątkowy stan. Dla mnie jeden z gorszych w życiu pod względem fizycznym. Trzymam mocno kciuki :)
 
Ja miałam takie napady jakos w połówce ciazy. Wprawdzie nie takie żebym aż w szpitalu musiała leżeć ale zdarzały się.
Moga być dwie przyczyny, albo masz napady paniki albo hormony urzadzaja sobie huczna imprezę.
U mnie to była kwestia ataków paniki. Podświadoma sprawa, bo świadomie czulam się ok. Tez objawiała się one palpitacjami serca, ciemnością w oczach, irracjonalnym lekiem. Tu poradzić nie bardzo jest co. Każdy indywidualnie się odstresowuje.
Jesli to kwestia burzy hormonalnej to jesteś pod opieka lekarzy w szpitalu. Jeśli maja ci coś podać to ci podadza. Zawirowania hormonalne leczy się regulując poziomy hormonów zazwyczaj podając inne hormony. Nie wiem czy w ciazy to jest wskazane czy nie.
U mnie dziecko urodziło się okazem zdrowia.
 
Do góry