reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nudzace sie 1,5 roczne dziecko

juli29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2014
Postów
170
moje pytania pewnie okażą się śmieszne dla niektórych matek, ale inne moze maja podobnie.
otóz moja córka bedzie miala nie długo 1,5 lata i mam problem żeby w jakikolwiek sposób ja zabawić, ksiazki przeglada sama o poczytaniu nie ma owy albo pooglądaniu razem, najlepiej na okrągło oglądała by bajki ewentualnie jakies piosenki dla dzieci:( niewiem juz co robic czy po prostu przeczekac? Nie wlaczanie telewizora konczy sie straszna awantura i czasem po prostu odpuszczam.Dobrze jak jest ladnie to chociaz można na spacer iść.
 
reklama
Mała przyzwyczaiła się do bajek - to teraz masz. Nie ustępuj i skracaj czas przed tv czy kompem. Malowanie, wydzieranie, taniec, może zajęcia dla maluszków ?
 
u nas sprawdzają się drewniane klocki, przewala, rozwala, budujemy wieżę i mała robi spektakularne bum. Lubi lego duplo
Jako że skończył nam się etap brania wszystkiego do paszczy to na topie są też mozaiki
 
Mój synek uwielbia puzzle, malowanie mazakami, chodzenie z dużą miotła lub małą i szufelką, mopem. Też ma 1,5h. Może tego właśnie spróbuj? A bajki odmawiaj, z czasem się przyzwyczai do ograniczeń. Inaczej sama się nie oduczy, Pozdrawiam :)
 
A moj synek zachowywal sie tak samo samlubil sie bawic .przekladal kartki w ksiazeczkach. Wybuchal krzykiem i placzem na brak bajek z komputera. Dzis ma 3 latka i diagnoze autyzm wczesno dzieciecy.
 
reklama
Niestety ale tv czy inny ekran w zyciu tak malego dziecka to samo zlo! Przyzwyczaja sie bardzo latwo, zrezygnowac juz gorzej. Ja bym definitywnie wykluczyla ekrany w kazdej postaci. Moje dzieci( 8 i 3 lata) maja tv i bajki itp ale max 1,5 h dziennie i zawsze daze do tego zeby zminimalizowac to ile sie tylko da. Mlodszy syn pooglada z 40 min psiego patrolu i ma dosc chce ogladac ksiazki budowac z klockow,isc do piaskownicy a najchetniej to by u babci na wsi zamieszkal i lazil doic krowy itd. Starsza corka moglaby ogladac duuuzo ale nie ma na to mojej zgody i koniec. Nie ma w tym temacie dyskusji. Dla ich dobra.
 
Do góry