reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutella.

manes

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2010
Postów
24
Miasto
łódź
Witam

Mój syn ma rok i osiem miesiecy, czy moge mu podawac NUTELLE do kanapek?
Mamy problem ze sniadaniem syn prawie nic nie chce jesc, dlatego pomyslalam ze zasmakuja mu kanapki z NUTELLA tylko zastanawiam sie czy juz moze i czy to jest zdrowe.Wiem ,ze nie moge mu podawac codziennie takich kanapek ale od czasu do czasu to chyba mu nie zaszkodzi.
 
reklama
moja mała fakt, faktem jest starsza ale od czasu do czasu dostaje kanapki z nutellą :-) i nie uważam żeby była aż tak niezdrowa :-)
 
Wiecie co dziewczyny zanim zostałam matką mówiłam, że moje dziecko będzie się zdrowo odżywiać.
Do minimum ograniczę cukier, konserwanty itp.
Oczywiście dziecko zwseryfikowało moje poglądy.
Urodziła się maleńka i cały czas wagowo jest poniżej 3 centyla.
Do tego jest mega niejadkiem.
Wciśnięcie jej czegokolwiek graniczy z cudem.
Więc próbuję wszytskiego.
Ostatnio dałam jej na śniadanie parówki mimo iż wiem, że nie jest to najlepsze dla dziecka.
Ale mam wybór parówka albo nic......wybór wiadomy.
Nie powinno się solić jedzenia niemowlakom ale ona nic nie chciała jeść.
Raz dosypałam soli jej do obiadku i jakoś tam udało mi się ją trochę nakarmić

Tak więc jak nie masz wyboru i wszytskie inne opcje wykorzystałaś to lepiej daj jej nutellę niż nic.
 
To dział na odpowiedzi ekspertów i żaden z nich nie będzie Cię zachęcał do dawaniu dziecku Nutelli, której do zdrowej żywności zaliczyć nie można. ;-)

Osobną jednak sprawą są zasady zdrowego żywienia, a osobną rzeczywistość i zdrowy rozsądek. Moja 15-miesięczna córka je od czasu do czasu Nutellę i ma się świetnie. Podobnie jak ja - karmiona tym smakowitym niezdrowym paskudztwem od czasu gdy pojawiło się ono w Pewexach kilkadziesiąt (jestem taka stara???) lat temu... ;-)

Syn mojej szwagierki między 3 a 5 rokiem życia nie jadł prawie nic innego - tylko kanapki z Nutellą. Wyrósł z tego. Jest zdrowy. I aktualnie dość chudy. ;-)
 
Pospisuje się pod słowami o zdrowym rozsądku, oby kanapki z Nutellą nie stały się rytuałem.
Podawanie przykładu jednego dziecka, które jadło Nutellę i z tego wyrosło mnie nie przekonuje, rozwój chorób dietozależnych jest odłożony w czasie, żywiąc prawidłowo nasze dzieci chcemy aby w dorosłości nie zachorowały na takie choroby jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze itp. Mówienie że chłopiec jest zdrowy jest pojęciem względnym. Jedynym następstwem błędów żywieniowych, które pojawią sie stosunkowo szybko jest: alergia pokarmowa, anemia, próchnica, niedożywienie lub nadwaga.
Najlepiej nie popadać w skrajności i unikać generalizacji.
 
Do góry