reklama

Nutramigen ew. Bebilon Pepti pilnie poszukiwany!

Temat na forum 'Warszawa' rozpoczęty przez julgod, 4 Grudzień 2011.

1. julgod

julgod Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pilnie odkupię mleko Nutamigen1 lub 2 - najchętniej kilka opakowań (ewentualnie moze być Bebilon Pepti). Synek ma nietolerancję laktozy a pediatra odmawia wypisania recepty nawet pełnopłatnej bez kwita od alergologa, do którego muszę czekać 3 miesiace....Za 2 tygodnie wracam do pracy i na gwałt potrzebne nam bedzie to mleko.Moze komuś juz jest to mleczko niepotrzebne albo ma jakies inne "dojścia". Bardzo prosze o pomoc.

Ostatnia edycja: 5 Grudzień 2011
  2. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kochana przede wszystkim zmień pediatrę!!!Mój synek też miał nietolerancję laktozy i to nasza pediatra wypisywała recepty XP na Bebilon Pepti bez szemrania,nie wymagała świstków od alergologa.U mnie w mieście w każdej aptece można kupić mleko Bebilon Pepti jak i Nutramigen bez recepty,niestety jest to wtedy 100% płatne.Mieszkam w Gorzowie Wlkp,jeśli mieszkasz blisko,to mogłabym pomóc w kupnie tego mleczka.

3. reklama
  4. misia45

misia45 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U mnie Pepti jest na receptę i nie ma możliwości, żeby kupić bez ale mój pediatra wypisał mi receptę i to od razu na kilka puszek bez żadnych chorych zaświadczeń od alergologa. Zmień pediatrę !!!!

5. Uleńka_79

Uleńka_79 Listopadowa Mamusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My tez pilismy Pepti i lekarz do ok 1,5 roku wypisywał recepty bez jakichkolwiek ale, dopiero potem powiedział ze juz musi byc swistek alergologa. Recepty mielismy z 50% zniżką a jak nie mialam recepty bo np. szybciej mi sie mleko skonczyło niz zalatwilam receptę bralam z apteki bez recepty i placiłam 100% a potem oddawalam receptę i dostawalam zwrot pieniązków.

6. lwiapaszczka

lwiapaszczka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Teraz chyba coś się zmienia w kwestii recept na te mleka.
    Ostatnio byłam po receptę na bebilon pepti 2 i kobita w rejestracji powiedziała mi, że następnym razem będzie potrzebne zaświadczenie od alergologa lub gastrologa, bo pediatra sam na własną rękę nie będzie mógł przepisywać.

Mam w domu 3 opakowania nutramigenu1, którego już nie wykorzystam, ale jestem z południa Polski.

7. olis23

olis23 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mleko pepti mozna smialo bez rp kupic, nie wiem skad taki pomysl zeby wolac rp skoro mleka np zabraklo w srodku nocy lub w weekend?? Wiem ze teraz przepisy sie zmieniaja i nawet leki na serce musi wypisac kardiolog tak samo bedzie z mlekiem, porazka jednym slowem my tez pijemy pepti... bedziemy sie szwedac po lekarzach a i tak to mleko nam przepisze i tak...

8. julgod

julgod Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No właśnie to całe zamieszanie przez nowe przepisy i wzmożone kontrole z NFZ. Zwariowac można - mój starszy syn tez miał przepisywany Nutramigen przez pediatrę i nie było problemów. Teraz zaczną sie cyrki bo kolejki do specjalistów koszmarne i zawracanie d.... zeby tylko dostac receptę.
    Tak czy siak - udało mi się już odkupic kilka puszek Nutramigenu od pewnej mamy zs netu :) Póki co Młody nie chce go pić, ale próbuję go jakoś przechytrzyć. Ciekawe, czy Bebilon Pepti piłby chetniej......czy też jest równie obrzydliwy?

9. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bebilon Pepti ma dużo lepszy smak,choć nie jest to rewelacja.Mój Franuś na pocztku pluł tym mleczkiem,ale pił i szybko się przyzwyczaił.Może zagęszczaj nieco kaszką ryżową bądź kukurydzianą,są w sprzedaży takie specjalne z nestle.

10. reklama
  11. atossa78

atossa78 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, ja mam zbędne 2 puszki Bebilonu Pepti 1 bo niestety muszę przejść na Nutramigen.

12. brejka

brejka Szczęśliwa mamusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zmień lekarza. Do roku lekarz ma obowiązek wypisać mleko na receptę jeżeli podejrzewa skazę białkową. Po ukończeniu przez dziecko roczku musisz mieć zaświadczenie od alergologa.

Poleć forum