reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen ew. Bebilon Pepti pilnie poszukiwany!

Dołączył(a)
4 Grudzień 2011
Postów
4
Pilnie odkupię mleko Nutamigen1 lub 2 - najchętniej kilka opakowań (ewentualnie moze być Bebilon Pepti). Synek ma nietolerancję laktozy a pediatra odmawia wypisania recepty nawet pełnopłatnej bez kwita od alergologa, do którego muszę czekać 3 miesiace....Za 2 tygodnie wracam do pracy i na gwałt potrzebne nam bedzie to mleko.Moze komuś juz jest to mleczko niepotrzebne albo ma jakies inne "dojścia". Bardzo prosze o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochana przede wszystkim zmień pediatrę!!!Mój synek też miał nietolerancję laktozy i to nasza pediatra wypisywała recepty XP na Bebilon Pepti bez szemrania,nie wymagała świstków od alergologa.U mnie w mieście w każdej aptece można kupić mleko Bebilon Pepti jak i Nutramigen bez recepty,niestety jest to wtedy 100% płatne.Mieszkam w Gorzowie Wlkp,jeśli mieszkasz blisko,to mogłabym pomóc w kupnie tego mleczka.
 
U mnie Pepti jest na receptę i nie ma możliwości, żeby kupić bez ale mój pediatra wypisał mi receptę i to od razu na kilka puszek bez żadnych chorych zaświadczeń od alergologa. Zmień pediatrę !!!!
 
My tez pilismy Pepti i lekarz do ok 1,5 roku wypisywał recepty bez jakichkolwiek ale, dopiero potem powiedział ze juz musi byc swistek alergologa. Recepty mielismy z 50% zniżką a jak nie mialam recepty bo np. szybciej mi sie mleko skonczyło niz zalatwilam receptę bralam z apteki bez recepty i placiłam 100% a potem oddawalam receptę i dostawalam zwrot pieniązków.
 
Teraz chyba coś się zmienia w kwestii recept na te mleka.
Ostatnio byłam po receptę na bebilon pepti 2 i kobita w rejestracji powiedziała mi, że następnym razem będzie potrzebne zaświadczenie od alergologa lub gastrologa, bo pediatra sam na własną rękę nie będzie mógł przepisywać.

Mam w domu 3 opakowania nutramigenu1, którego już nie wykorzystam, ale jestem z południa Polski.
 
Mleko pepti mozna smialo bez rp kupic, nie wiem skad taki pomysl zeby wolac rp skoro mleka np zabraklo w srodku nocy lub w weekend?? Wiem ze teraz przepisy sie zmieniaja i nawet leki na serce musi wypisac kardiolog tak samo bedzie z mlekiem, porazka jednym slowem my tez pijemy pepti... bedziemy sie szwedac po lekarzach a i tak to mleko nam przepisze i tak...
 
No właśnie to całe zamieszanie przez nowe przepisy i wzmożone kontrole z NFZ. Zwariowac można - mój starszy syn tez miał przepisywany Nutramigen przez pediatrę i nie było problemów. Teraz zaczną sie cyrki bo kolejki do specjalistów koszmarne i zawracanie d.... zeby tylko dostac receptę.
Tak czy siak - udało mi się już odkupic kilka puszek Nutramigenu od pewnej mamy zs netu :) Póki co Młody nie chce go pić, ale próbuję go jakoś przechytrzyć. Ciekawe, czy Bebilon Pepti piłby chetniej......czy też jest równie obrzydliwy?
 
Bebilon Pepti ma dużo lepszy smak,choć nie jest to rewelacja.Mój Franuś na pocztku pluł tym mleczkiem,ale pił i szybko się przyzwyczaił.Może zagęszczaj nieco kaszką ryżową bądź kukurydzianą,są w sprzedaży takie specjalne z nestle.
 
reklama
Zmień lekarza. Do roku lekarz ma obowiązek wypisać mleko na receptę jeżeli podejrzewa skazę białkową. Po ukończeniu przez dziecko roczku musisz mieć zaświadczenie od alergologa.
 
Do góry