reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen-nagła niechęć

Dołączył(a)
24 Październik 2011
Postów
2
Witam koleżanki :)
Moja córeczka ma 4,5 miesiąca. Od drugiego miesiąca życia jest na Nutramigenie ze względu na skazę białkową. Niedawno przeszłyśmy na Nutramigen 2, od tygodnia mała bardzo niechętnie pije mleko. Wczoraj nie chciała pić prawie wcale. Podanie butelki z mlekiem kończyło się płaczem, wypychanie smoczka językiem i wypitymi może 30ml. Dodam, że inne napoje, czyli soki i herbaty pila bez zarzutów. Nutramigen zaczęła również nagle dziwnie ulewać.
W międzyczasie wypróbałyśmy inne mleko dla alergików Isomil, ale pierwsze podanie skończyło się okropnym bólem brzucha i całodziennym płaczem. Więcej już nie próbowałyśmy.
Wczoraj wypróbowałam naszą ostatnią deskę ratunku, czyli Bebiolon Pepti. I o dziwo pije...
Dajcie znać czy Waszym dzieciom zdarzyło się może coś podobnego. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć. Prawdą jest, że Nutramigen ma wyjątkowo paskudny smak. Czy możliwe, że po 4 miesiącach nagle zaczął on przeszkadzać mojej córce?
Pozdrawiamy,
Justyna i Julią :)
 
reklama
Mam identyczny problem...Synkowi też mleko się odwidziało... na Nutramigenie jest 3 miesiące... od wczoraj mieszamy z Bebilonem Pepti ( my nie dawaliśmy nic słodkiego,żadnych soczków...tylko jabłko z bananem jako deser)... obyśmy mogli zmienić mleko,bo mi się serce kraja jak Mały płacze na butelce...
 
Witam,całkiem przez przypadek tu wpadłam,wiec skoro już przeczytałam to dodam coś od siebie.Mój synek również był na Nutramigenie.O dziwo już dzień po rozpoczęciu picia tego preparatu przestał stawiać opór i wypijał butlę.Problem również pojawił się zmianie na Nutramigen2,które ma inny już smak niż1 więc ja uważam iż to było przyczyną.Fakt było to rok temu ale na puszcze było wówczas napisane Nowy Smak.Ten nowy smak czy inaczej smak2 był słodszy ale jak dla mnie jeszcze bardziej ohydny.Z względu iż maly pił to mleko z innych powodów niż skaza po nieudanej próbie wprowadzenia normalnego mleka mleka modyfikowanego przeszliśmy na Bebilon pepti,gdyż uparłam się,że nie chcę katować dziecka Nutramigenem i do dzisiaj jesteśmy na Bebilonie pepti.Z tego co wiem różnią się tylko zawartością laktozy ale na szczęście u nas to nie miało znaczenia.Życzę powodzenia i pozdrawiam
 
My nadal jesteśmy na 1. Próba z Pepti zakończyła się fiaskiem..Małego bolał po nim brzuch... od dziś próbujemy nowego mleka Enfamil bez laktozy. Zobaczymy co z tego wyniknie ;-)
 
a próbowałyście same nutramigenu? jest okropny może dzieciaczki z wiekiem pozyskały lepszy smak i niestety stwierdziły, że tego jeść nie będą....
 
Tez tak mysle...moja pila do 4 miesiaca nutramigen i bardzo sie dziwilam ze nie ma problemu!!!jest naprawde straszne w smaku,a śmierdzi jak surowe kartofle!!!
 
reklama
Do góry