reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen...

Ewelina271990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Lipiec 2017
Postów
328
Synek ma 4 miesiące i pije mleko nutramigen.Na opakowaniu jest 4-6 miesięcy 210 ml.A jak na razie pije 180 ml.Lekarz mnie ochrzanił, że to za dużo, że powinien jeść 120-130 ml.Ile wasze dzieci piją? Próbowałam dawać mniej to był placz i nie może zasnąć co chwila sie budzi.I ile można wsiąść mleka na receptę.Lekarz wypisuje 8 puszek na miesiąc.
 
reklama
No niby wartosci na puszce sa przyblizone bo w sumie kazde dziecko jest inne i ma troche inne potrzeby. Moj syn za tydzien konczy 5 miesiecy i je 150, lekarz na recepcie pisze 6x120, aczkolwiek to za malo bo placze wiec daje mu 150 i jest akurat. Szwagierki corka ma 2 miesiace i juz czasami je 150 wiec jak widac potrzebuje troche wiecej, byc moze Twoj potrzebuje te 180, a z waga jak stoi? A jezeli chodzi o recepte bo my mamy nutramigen puramino to nie wiem czy jest jakis limit ale nam wypisuje co recepte 10 puszek, ale jakby szybciej sie konczylo to mozna podejsc po nowa.
 
No niby wartosci na puszce sa przyblizone bo w sumie kazde dziecko jest inne i ma troche inne potrzeby. Moj syn za tydzien konczy 5 miesiecy i je 150, lekarz na recepcie pisze 6x120, aczkolwiek to za malo bo placze wiec daje mu 150 i jest akurat. Szwagierki corka ma 2 miesiace i juz czasami je 150 wiec jak widac potrzebuje troche wiecej, byc moze Twoj potrzebuje te 180, a z waga jak stoi? A jezeli chodzi o recepte bo my mamy nutramigen puramino to nie wiem czy jest jakis limit ale nam wypisuje co recepte 10 puszek, ale jakby szybciej sie konczylo to mozna podejsc po nowa.
Waży 8.200.Z męża strony dzieci rodziły sie duże i szybko przybierały na wadze to może tez i genetycznie a nie tylko od jedzenia.
 
Kurcze ja nie kumam tej Miarki kiedy powinien i ile zjesc. Przecież kazdy bobas jest inny. Chyba nawet zmienilo się ostatnio i dziecko ma zjadać ile chce.
 
To widze ze troche tak jak u nas, bo moj syn bardzo duzo ulewa i gastrolog stwierdzil ze " zwiekszony" apetyt moze byc zwiazany z ulewaniem bo dziecko ma podrazniony przelyk i pijac troche sobie lagodzi, ale wtedy jest przepelnione i moze brzuszek bolec, wiecej ulewa, chce znowu jesc itd, no ale tak jak mowisz jak zje tyle i jest spokojny to tez chyba nie ma co na sile dawac mu mniej bo u nas to tez nie przeszlo.
 
To widze ze troche tak jak u nas, bo moj syn bardzo duzo ulewa i gastrolog stwierdzil ze " zwiekszony" apetyt moze byc zwiazany z ulewaniem bo dziecko ma podrazniony przelyk i pijac troche sobie lagodzi, ale wtedy jest przepelnione i moze brzuszek bolec, wiecej ulewa, chce znowu jesc itd, no ale tak jak mowisz jak zje tyle i jest spokojny to tez chyba nie ma co na sile dawac mu mniej bo u nas to tez nie przeszlo.
No tak myślę widocznie tyle potrzebuje,ale weź to wytłumacz dla lekarza ma mniej pić i koniec kropka..
 
reklama
Myślę, że jako mama czujesz najlepiej. Jeśli na dobę nie przekracza Ci zbytnio ilości napisanej na opakowaniu to się nie martw. Moja pediatra mówi, że niemowlęciu dajemy tyle ile chce i nie czytamy tabelek
 
Do góry