reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutrition

Takhisis

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2009
Postów
1 396
Miasto
Wrocław
Witam!

Mój synek ma 6 miesięcy i niestety mimo wprowadzenia pokarmów stałych posiłki nadal cofają się. Od kilku tygodni zamiast polepszenia obserwuję pogorszenie....w zasadzie synek mało ulewa, a dużo wymiotuje. Po każdym mleczku następują dwa cofnięcia pokarmu do gardła,co synek natychmiast połyka ...a następnie po kilku minutach wymiotuje. Chciałabym spróbować preparatu Nutrition i w związku z tym mam kilka pytań...
Czy ten preparat zwiększa kaloryczność posiłków (nie mogę za bardzo zmniejszać ilości pokarmu,bo słabo przybiera na wadze)?
Czy mleko robi się gęste w butelce czy dopiero w żołądku?
Czy to prawda,że występują po nim zatwardzenia? Dla mnie to ważna informacji,bo synek i tak ma problemy z kupkami....
W kilku miejscach wyczytałam,że może spowodować biegunkę....

Może znajdzie się jakaś mama, która stosowała ten preparat i podzieli się wiedzą...
 
reklama
ja ci już pisałam na innym wątku że używam gaviscon dla dzieci ale mam pytanko, czy twój synek ma już ząbki ???
Mojemu synkowi wychodzą właśnie i też mam problem z wymiotowaniem i nawet gaviscon nie pomaga.
 
Pamiętam,że pisałaś,ale tego w Polsce nie ma .....także nie mogę skorzystać...

Co do ząbków...nie widać,aby coś się przebijało...ale lekarz mówił,że dziąsła zrobiły się bardzo twarde...i tak wyglądają jakby coś miało się "wykluć":)
a u Ciebie widać już magiczną białą kreseczkę?
 
U nas już 2 dolne jedyneczki w całości + trójka lewa górna i 3-4 prawa dolna widać już kawałek ząbka ale że są to większe ząbki to wolniej to idzie i narazie jest w połowie. Biedactwo płacze i wymiotuje, i nic nie pomaga. Nawet biszkopcikiem wczoraj zwymiotował.
I też chodzi mi o to że ty pisałaś że to coś podobnego ten Nutrition do gavisconu a nam on już teraz nie pomaga.
 
ja używałam nutritionu bo Jula ulewała i chlustała jedzonkiem. Skończyło się na zatwardzeniu i bólu brzusia więc odstawiłam. Ulewanie i wymioty przeszły same. Jak dodałam do mleka to już w butelce widać było po kilku chwilach że gęstnieje. Może taka uroda Twojego malca? może ma refluks? niektórym maluchom ulewanie mija ok 8-9 mca, tak jak w przypadku córki mojej koleżanki.
 
Ma refluks,ale słabo przybiera na wadze i nie można biernie przyglądać się jak wymiotuje...po drugie lekarka powiedziała,że cofanie się obiadków może doprowadzić do zapalenia przełyku...więc nie mogę tak po prostu czekać aż za kilka miesięcy przejdzie...
 
hej
moja córcia do kazdego mleczka dostaje Nutriton. jesli chodzi o problemy z kupkami to raczej nie mialysmy ale ja bardzo wczesnie bo juz w dniu ukonczonego 3 mies podalam jabluszko i do teraz jak je owocki jest ok.
mleczko wg mnie gestnieje juz troskze w butelce choc lekarze twierdza co innego dlatego my poprostu uzywamy jeden rozmiar smoczka wiekszy niz powinnismy i jest ok. dla nas nutriton okazal sie zbawieniem, mala mimo iz ma refluks to juz wogule nie ulewa...nieraz nawet zdarzy mi sie jej nie beknac i tez nie uleje:tak:
co do kalorycznosci to nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze moze troche zwiekszac bo wartosci odzywcze ma (dokladny opis na opakowaniu).

pozdrawiam
 
Witam!

Mój synek ma 6 miesięcy i niestety mimo wprowadzenia pokarmów stałych posiłki nadal cofają się. Od kilku tygodni zamiast polepszenia obserwuję pogorszenie....w zasadzie synek mało ulewa, a dużo wymiotuje. Po każdym mleczku następują dwa cofnięcia pokarmu do gardła,co synek natychmiast połyka ...a następnie po kilku minutach wymiotuje. Chciałabym spróbować preparatu Nutrition i w związku z tym mam kilka pytań...
Czy ten preparat zwiększa kaloryczność posiłków (nie mogę za bardzo zmniejszać ilości pokarmu,bo słabo przybiera na wadze)?
Czy mleko robi się gęste w butelce czy dopiero w żołądku?
Czy to prawda,że występują po nim zatwardzenia? Dla mnie to ważna informacji,bo synek i tak ma problemy z kupkami....
W kilku miejscach wyczytałam,że może spowodować biegunkę....

Może znajdzie się jakaś mama, która stosowała ten preparat i podzieli się wiedzą...
Moje dziewczyny od kilku miesięcy dostają mleko zagęszczone Nutritonem i dzięki temu prawie w ogóle nie ulewają. Jedynie w czasie ząbkowania ulewanie się nasila, ale to podobno normalne ;)
Odpowiadając na Twoje pytania:
- Nutriton nie zwiększa kaloryczności pokarmu, ale bywa, że dzieci karmione mlekiem z dodatkiem zagęstnika lepiej przybierają na wadze (mleczko nie ucieka z brzuszka)
- mleko robi się gęste w butelce, dlatego potrzebny jest smoczek z większą dziurką. Nie zawsze trzeba sypać tak dużo zagęstnika, jak napisano na opakowaniu - mi lekarka kazała zacząć od pół miarki i potem zwiększać aż do momentu, kiedy ulewanie ustąpi
- co do kupek, to z tego, co wiem bywa różnie: niektóre dzieci mają po tym zatwardzenie, inne biegunki. Moje małe robiły przez kilka dni rzadkie kupki, potem wszystko się uspokoiło. Tak czy inaczej do tygodnia kupka powinna się unormować - tyle czasu przeważnie potrzeba, żeby brzuszek przyzwyczaił się do Nutritonu (tak twierdzą rodzice na innych forach - przeczesałam je dość dokładnie, zanim sama sięgnęłam po ten środek).
Pozdrawiam :)
 
reklama
hej dziewczyny.
moj 3 miesieczny synek rowniez bardzo ulewal. Podalam Nutricon. Dzisiaj jest 3 dzien i naprawde widze poprawe. Jednak martwi mnie, ze wczoraj wieczorem synek zrobil duzo twardsza niz zawsze kupe. Poki co bez wysilku, ale jednak konsystencja i zapach sie zmienily. Zastanawiam sie czy to poczatek zaparc.

Podaje przed jedzeniem jedna miareczke na 15ml wody. Tak bylo napisane na opakowaniu. Tylko nie pamietam czy mam to podawac przed kazdym posilkiem?
 
Do góry