reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nuva ring-czy ktoś ma???

Diana_81

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Październik 2008
Postów
318
Miasto
Świętokrzyskie
Witajcie,
mam problem z nuva ringiem, czy któraś z was go moze używa? Ja mam dopiero pierwszy i nie wiem czy takie objawy są normalne i co powinnam zrobić. Wizytę u gina mam dopiero 7 stycznia nie ma szans szybciej.
Od paru dni, gdzieś w 6 dniu używania nuva pojawiły się objawy jak przy jakimś zakażaeniu, pieczenie, swędzenie, szczypanie i wogóle niefajne uczucia. Do tego po ustąpieniu @ utrzymuje się śluz podbarwiony albo krwią albo brazowe upławy... Czy ktoś tak miał???
 
reklama
Ja uzywalam poczatkiem roku i nie mialam skutkow ubocznych, dobrze sie czulam, nic nie przytylam (jak po tabletkach). Najlepiej to skontaktj sie z lekarzem.
 
Diana, jesli mialabys same plamienia (ten sluz brazowo- czerwony) to sie nie przejmuj to naturalna reakcja przy zmianie srodkow hormonalnych, tez tak miala przy nuva na poczatku,ale jak piszesz ze Cie swedzi i piecze, to chyba zlapalas jakas infekcje (tez mialam przy pierwszym koleczku, bo sobie tam paluchy wkladalam i sprawdzalam czy nie wypadlo). Jesli nie mozesz wczesniej go gina to kup sobie clotrimazol w masci albo tabletkach dopochwowych, to chyba na recepte,ale od rodzinnego powinnas dostac. Ale spoko, mialam dokladnie tak samo,a teraz juz uzywam koleczka ponad rok i jeszcze mi sie nie powtorzylo.
 
no dzięki za uspokajjące wieści:)
ja mam teraz drugiego ringa i libido 0 i wogóle niefajnie się "tam" czuję.
Gin zapisał mi tabletki ale zaczęłam się poważnie zastanawiać nad metodą termiczną lub zakupem baby-comp. drogie to jak diabli ale na parę lat, nie łyka ani nie przyjmuje się hormonów. Nie wiem tylko czy skuteczność jest taka jak deklaruje producent. Na razie do kwietnia mam czerwone światło na dzidzię, ale potem zaczniemy działać a to urządzonko pomaga również w starankach a podobno nawet w 80 % można planować płeć hehe:)
pozdrawiam ringowiczki!
 
Z ta plcia to bylaby ostrozna :) Zreszta chyba i ze skutecznoscia tez. No mi libido na krazku skoczylo bardzo, chyba wczesniej nigdy tak nie mialam, no i wilgotnosc sie poprawila, wiec tam gdzie trzeba same plusy. Cos mi sie tylko przytylo ostatnio, ale mam nadzieje ze to depresja zimowa.
 
moje dwie bliskie koleżanki stosują nuva i nie mają żadnych problemów i są bardzo zadowolone. w sumie co do swędzenia i pieczenia, to profilaktycznie mozna łykac np. lacibios femina, bo to przy każdej antykoncepcji hormonalnej się jest bardziej podatnym na infekcje bez względu na to czy to są plastry, tabletki czy jeszcze coś innego. nie wiem dokladnie jak dziala ten krązek, ale zakładasz go sama i można go wyjąć i umyć, więc na pewno ważna jest tutaj higiena, czyste ręce itd. trzeba o to bardzo dbać.
 
W sumie dobra mysl z tym lacibios femina, nie wpaldam wczesniej, a na poczatku mialam jedna infekcje, ale to chyba sama sie drasnelam sprawdzajac czy pierwszy krazek siedzi na miejscu. Pozniej juz nic.
 
reklama
Czesc dziewczyny, kupilam sobie taki krazek jak tu piszecie, juz za niecaly tydzien bede wyciagac, jestem zadowolona, mam duzo wiecej sluzu i checi na igraszki, poza tym chyba jak dotad zadnych skutkow ubocznych. Tylko od 2 dni pobolewa mnie lewy jajnik. Moze to byc zwiazane z krazki, miala ktoras cos takiego? Wiecie ile sie czeka na wizyte u lekarza,a wolalabym juz cos wiedziec. Dzieki, pozdrawiam.
 
Do góry