reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Rok to nie długo. Robiłaś z mężem badania? Dla Ciebie na początek badania hormonu tarczycy. Sama zrobisz w laboratorium w 2 dniu cyklu na czczo. Wynik powinien być ok. 1. Jak nie będzie idź do gina i ten zleci Ci też trochę badań. Ale ważne jest też badanie nasienia u mężczyzny - tu musicie wiedzieć, że jest ok.
 
reklama
Hej hej...no to i ja dołączę do Was.
Staramy się już prawie rok -dużo i mało, pojęcie względne - zaczynamy się badać, żeby "rozkminić" dlaczego się nie udaje.
Póki co plan jest dość czytelny - obserwujemy się i badamy :)
 
Ja też się staram już prawie rok i nadal nic. Doradźcie mi co może pomóc

Wydaje mi się, że jesteśmy w podobnej sytuacji,
Mój początek to była redukcja wagi - akurat tego potrzebuję i wizyta u ginesa.
Gines po badaniu i wywiadzie zlecił badania hormonale i obserwacje cyklu ( met. objawowo-termiczna), bo takowe prowadziłam już mniej lub bardziej dokładnie od pewnego czasu. Na wszelki wypadek zalecił przyjmowanie kwasu foliowego i na pożegnanie powiedział, a było to dla mnie bardzo pokrzepiające "Może tutaj do mnie nie wrócisz z tymi wynikami, bo Wam się szybciej uda"...ech, oby się nie mylił....
 
Ostatnia edycja:
I jak ten inofem działa na twoją znajomą? Ja też go piję od jakiegoś czasu a niedługo idę na badania by sprawdzić hormony. Poza tym mam problemy z tarczycą i cukrzycę. Trochę tych chorób się nazbierało ale wierzę, że uda mi się zajść w ciążę. Znam sporo kobiet chorych na PCO które mają dzieci także nie tracę nadziei.

Przyznam, że przykładem kobiety z PCOS, która zaszła w ciążę jest moja Mama...z tym, że PCOS zdiagnozowano jej kilkanaście lat później. Wiadomo, medycyna "idzie do przodu", wtedy mówiono jej tylko o cystach i generalnie problemach z zajściem....
 
Chociaż nie miałam jakiś dużych problemów z zajściem w ciążę to i tak nie było to takie proste. Z mężem staraliśmy się kilka miesięcy o pierwsze maleństwo. Wydaje mi się, że to dlatego, bo wcześniej brałam dużo leków anty… W pierwszej kolejności zaczęliśmy odpowiednio dbać o siebie. Ja unikałam kawy i zaczęłam prowadzić zdrowy tryb życia, a mój mąż też odżywiał się lepiej i brał tabletki na poprawę jakości nasienia –navitin. Z hormonami nie ma co eksperymentować nauczyłam się tego po tabletkach anty...
 
Bum ja z tym tez miałam problemy, mi nie rosło.. Ciagle Ok 5mm było, potem jakos zaczęło, ale nie wiem co miało na to wpływ.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Witam. Nie wiem jeszcze jak tu zadawac pytania. Ale wiem ze mam problem. Chcialabym dowiedziec sie czy ktos z Was moglby odpowiedziec na pare nurtujacych mnie pytan. Wlasnie wyszlam z kliniki endokrynologiczno ginekologicznej. I otrzymalam wyniki robili mi je w 11 dn cyklu. Moze po krotce je przedstawie
Lh - 9.44mlU/ml
FSH - 4.48mlU/ml
estradiol - 59.43pg/ml
PRL- 9.94ng/mL
testosteron 0.46ng/ml
dhea-so4 8.86 umol
Dnia 11- kortyzol 6-10 godz 217.60 nmol
Dnia 13- 6-10 godz 11.24 nmol

Jajniki mialy pecherzyki w 11 dniu 11mm w prawym i lewym. W dniu 13 w prawym 12mm w lewym napisane jest chyba jvt albo nie wiem co tam pisze ale nic sie nie zmienilo
W dodatku nie mam w tych pecherzykach prawidlowej komorki ktora powinna sie wytworzyc po prostu jej tam brak. Czy ktos moze zinterpretowac te wyniki prosze o pomoc...
 
Ostatnia edycja:
Do góry