reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez Elżbietka, 10 Październik 2005.

1. azylek

azylek Fanka BB :)

Stosunek LH do fsh powinien byc bliski 1. LH masz wyzej, ale nie wiem jak to sie klaruje w 11dc bo te badania lekarze zlecają 3-5dc max wiec nie rozumiem.
    Nie masz podejrzenia PCOS?

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

2. inka27

inka27 Zaciekawiona BB

po jakim czasie od starań o dzidzię należy iść do lekarza i zgłosić że coś jest nie tak, bo się długo staram i nic z tego nie wychodzi

3. reklama
  4. Jugosława

Jugosława Fanka BB :)

Witaj Inka,

do ginekologa możesz pójść tak na prawdę w każdej chwili. Jedni lekarze uważają, że kłopot zaczyna się po roku regularnego współżycia i dopiero wtedy zlecają dodatkowe badania, a inni po kilku miesiącach bez ciąży od razu przystępują do wstępnego badania i określenia chociażby poziomów hormonów i wykonania usg. Zależy na kogo trafisz :)

Na początek polecam iść w dniach płodnych i wtedy podczas usg będzie mógł zobaczyć jak rosną twoje pęcherzyki i jak wygląda endometrium. W zależności od wywiadu jaki od ciebie zbierze, tego co zobaczy na usg może zlecić dodatkowe badania np. FSH, LH, estradiol, prolaktynę, progesteron.

Powodzenia :)

5. Rielle

Rielle Fanka BB :)

U mnie podstawą przy staraniu była prolaktyna przed i po obciążeniu plus badanie na owulację, tsh . Też miałam podejrzenia policystycznych jajników.
    No i niestety bromergon przez 3 miechy. Po 4 miesiącach prolaktyna podwyższona ale w normie.
    No i po 8 miesiącach zobaczyliśmy dwie krechy .

6. anetasss

anetasss Zaciekawiona BB

Dziewczyny jestem nowa. Nigdy nie miałam problemów z hormonami a tu podwyższone TSH i to duzo i dopiero odkryli to w Invimedzie w Poznaniu, poszłam tam bo po 9 miesiacach staran dzidziusia brak :( Zlecili mi dalej badania hormonów. W necie jest mnóstwo info o tarczycy. Boję się cholernie ze te nasze starania na nic

7. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

anetasss spokojnie ;) masa kobiet ma problemy z tarczycą i zachodzi w ciążę! Grunt, że zdiagnozowane i że kolejne badania zlecone. Głowa do góry, będzie dobrze! ;)

8. Magnolia34

Magnolia34 Zaciekawiona BB

Kochani ktoś ma pojęcie o wyniku AMH ?? Mam wynik 4,41 i obawiam się ze to dość kiepski wynik.

9. tynka2506

tynka2506 Fanka BB :)

Mnie czekają badania zapowiedział mi to na ostatniej wizycie mój ginekolog 29..08.2016 kolejna wizyta

10. reklama
  11. anetasss

anetasss Zaciekawiona BB

oliwia2 bylsimy na wakacjach dlatego mam taki przestój. A wiesz cos wiecej o problemach z tarczyca u kobiet w ciazy ?

12. sylwkaq90

sylwkaq90 Fanka BB :)

Cześć anetass. Ja tez mam problemy z hormonami. Moje tsh w sierpniu 6.68, bylam u ginekologa zalecila wizyte u endo. Porobilam badania dodatkowe ft3, ft4 antyTPO i antyTG oraz usg tarcZycy. Pani endo stwierdziła, że to nic takiego. Dostalam hormony i powiedziała, ze po tygodniu możemy sie juz starać. Wizyta była 15 września więc biorę hormony od okolo 2 tyg. Nie mialam żadnych objawow i teraz tez sie dobrze czuje. Zaczynamy od października starania. Zobaczymy czy coś wyjdzie.
    Musisz koniecznie zrobić dodatkowe badania, same tsh o niczym nie świadczy jak widać.
    A Ty masz jakieś objawy? Złe samopoczucie, depresja, nieregularne miesiączki itd.?

Pozdrawiam ☺

Poleć forum