reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Balbinka30

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Wg oficjalnych wytycznych zaleca się przyjmowanie zwykłego kwasu foliowego (ja z racji zawodu polecam lek F..k) ;) co do postaci metylowanej to póki co za mało danych żeby jednoznacznie stwierdzić, że jest lepszy. No i nie występuje on w postaci leku, a jedynie jako suplementy.

reklama

młoda1994

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Rozumiem. To może zrobię tak, że zapytam mojego Endo lub ginekologa jaki poleca kwas foliowy do zażywania przed staraniami o dzidziusia.

Lu_cy

Rozwiązania
1
Wg oficjalnych wytycznych zaleca się przyjmowanie zwykłego kwasu foliowego (ja z racji zawodu polecam lek F..k) ;) co do postaci metylowanej to póki co za mało danych żeby jednoznacznie stwierdzić, że jest lepszy. No i nie występuje on w postaci leku, a jedynie jako suplementy.
Wystarczy zbadać stężenie kwasu foliowego podczas jego przyjmowania. Normy są w 90% przekroczone. Ja podczas przyjmowania femibionu miałam stężenie 56, norma do 22. Okazało się że mam mutacje jak połowa społeczeństwa. Po przejściu na kwas metylowany stężenie kwasu mam w normie, jak również homocysteine. Więc do mnie takie argumenty nie przemawiają, przerobilam to na własnej skórze. Też mam siostry pracujące w aptece i otworzyły oczy jak zobaczyły moje wyniki badań. Ale nie taki był temat tego wątku

młoda1994

Rozwiązania
0
To już nie wiem co mam zrobić. Ja cały czas biorę kwas foliowy ale nigdy nie nie badalam jego ilości w krwi. I to chyba był błąd że nie kontrowalam tego tylko tak w ciemno biorę ten kwas foliowy. Również biorę witaminy od A do Z

Lu_cy

Rozwiązania
1
To już nie wiem co mam zrobić. Ja cały czas biorę kwas foliowy ale nigdy nie nie badalam jego ilości w krwi. I to chyba był błąd że nie kontrowalam tego tylko tak w ciemno biorę ten kwas foliowy. Również biorę witaminy od A do Z
Kwas foliowy metylowany polecał również mój ginekolog. Nie ma się nad czym zastanawiać, kupić metylowany i nie martwić się o przyswajanie.

młoda1994

Rozwiązania
0
A jak radzisz zrobić przed zmianą kwasu foliowego zrobić badanie kontrolujące czy mam w normie?

Lu_cy

Rozwiązania
1
A jak radzisz zrobić przed zmianą kwasu foliowego zrobić badanie kontrolujące czy mam w normie?
Nie musisz robić badania. Nawet jeśli jest ponad normę i zaczniesz przyjmować metylowany to w ciągu miesiąca stężenie będzie w normie. Wystarczy podczas starań 400 mcg, w ciąży 800 mcg

Balbinka30

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny proszę o interpretację 21. dzień cyklu progesteron 9, prolaktyna 14, tsh 1.8 czy jest okej?

reklama
Rozwiązania
0
Witam dziewczyny ... jestem tu nowa i zagubiona mam pytanko dzisiaj odebrałam wyniki amh 1,18 czy mam jakiekolwiek szanse ? Mam 41 lat

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019