reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Wg oficjalnych wytycznych zaleca się przyjmowanie zwykłego kwasu foliowego (ja z racji zawodu polecam lek F..k) ;) co do postaci metylowanej to póki co za mało danych żeby jednoznacznie stwierdzić, że jest lepszy. No i nie występuje on w postaci leku, a jedynie jako suplementy.
 
reklama
Rozumiem. To może zrobię tak, że zapytam mojego Endo lub ginekologa jaki poleca kwas foliowy do zażywania przed staraniami o dzidziusia.
 
Wg oficjalnych wytycznych zaleca się przyjmowanie zwykłego kwasu foliowego (ja z racji zawodu polecam lek F..k) ;) co do postaci metylowanej to póki co za mało danych żeby jednoznacznie stwierdzić, że jest lepszy. No i nie występuje on w postaci leku, a jedynie jako suplementy.
Wystarczy zbadać stężenie kwasu foliowego podczas jego przyjmowania. Normy są w 90% przekroczone. Ja podczas przyjmowania femibionu miałam stężenie 56, norma do 22. Okazało się że mam mutacje jak połowa społeczeństwa. Po przejściu na kwas metylowany stężenie kwasu mam w normie, jak również homocysteine. Więc do mnie takie argumenty nie przemawiają, przerobilam to na własnej skórze. Też mam siostry pracujące w aptece i otworzyły oczy jak zobaczyły moje wyniki badań. Ale nie taki był temat tego wątku [emoji4]
 
To już nie wiem co mam zrobić. Ja cały czas biorę kwas foliowy ale nigdy nie nie badalam jego ilości w krwi. I to chyba był błąd że nie kontrowalam tego tylko tak w ciemno biorę ten kwas foliowy. Również biorę witaminy od A do Z
 
To już nie wiem co mam zrobić. Ja cały czas biorę kwas foliowy ale nigdy nie nie badalam jego ilości w krwi. I to chyba był błąd że nie kontrowalam tego tylko tak w ciemno biorę ten kwas foliowy. Również biorę witaminy od A do Z
Kwas foliowy metylowany polecał również mój ginekolog. Nie ma się nad czym zastanawiać, kupić metylowany i nie martwić się o przyswajanie.
 
A jak radzisz zrobić przed zmianą kwasu foliowego zrobić badanie kontrolujące czy mam w normie?
Nie musisz robić badania. Nawet jeśli jest ponad normę i zaczniesz przyjmować metylowany to w ciągu miesiąca stężenie będzie w normie. Wystarczy podczas starań 400 mcg, w ciąży 800 mcg
 
reklama
Witam dziewczyny ... jestem tu nowa i zagubiona mam pytanko dzisiaj odebrałam wyniki amh 1,18 czy mam jakiekolwiek szanse ? Mam 41 lat
 
Do góry