reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Badanie FSH i LH wykonuje sie tylko w 3dniu cyklu. Wyjatkowo w 2 lub 4. Wyniki z innych dni sa niemiarodajne. Wiec najlepiej powtorz w 3 dniu.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Witam, wyniki wykonane wykonałam ponownie w 3 dniu cyklu. oto wynik:
FSH 3,17 mlU/ml
LH 4,77 mlU/ml
PRL 8,11ng/ml
TSH 2,42 mlU/ml
Estradiol 44,3 pg/ml
Testosteron 0,38ng/ml
ft3 5,51pmol/l
ft4 16,75 pmol/l
kortyzol 14,42 mg/ml
więc znowu LH do FSH około 1,5. jakieś wnioski?
 
reklama
witajcie jestem tutaj nową mieszkam w Holandii w listopadzie obumarla mi ciążą w 7 tyg A w grudniu miałam biochemiczna tutaj nie chcą mi zrobić badań we wtorek jadę do Pl i chce sobie zrobić badania nie wiem poradzicie mi coś? będę tam od 9 do 12 dnia cyklu myślałam o progesteronie
 
Dni kiedy powinnismy zbadac hormony:

3 dc.-fsh, lh, estradiol, amh
14 dc lub kolo owu. fsh, lh, estradiol
21 dc lub 7 dni po owu- progesteron, prolaktyna, testosteron (ewentulnie dheas, androstendion, tsh, t3, t4)
 
Ja mam wykonac badanie progesteronu w 21dc.... W moim przypadku przypada to w sobote wiec zrobie to w piatek w 20dc mam nadzieje ze jeden dzien nie zrobi duzej roznicy...
 
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was brała bromergon na obniżenie prolaktyny? Staramy się z mężem o bobasa w Invimedzie i właśnie Pan doktor zalecił. Zastanawiam się tylko kiedy mogę sprawdzić poziom prolaktyny. Jak się czułyście po tym leku? :)
 
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was brała bromergon na obniżenie prolaktyny? Staramy się z mężem o bobasa w Invimedzie i właśnie Pan doktor zalecił. Zastanawiam się tylko kiedy mogę sprawdzić poziom prolaktyny. Jak się czułyście po tym leku? :)
Witaj,ja zamiast.Bromergonu bralam Dostinex (drozszy ale nie mialam skutkow ubocznych) bralam chyba jedna tabletke co 7dni.. Pracowalam,jezdzilam autem wiec Bromergon i jego skutki odpadaly

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A jaki zakres jest? Powinien być podany. Ja robiłem prolaktyna w adamed i tam zakres wynosił do 23 na prolaktyne. Więc miała bus podwyższona ale lekko ale nie sugeruje się tym bo różne są podawane zakresy. Napewno jest podany przy wynikach
 
Do góry