reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Dziękuje:) nie zaglądam z reguły w takie wątki, ale uwierzcie że moje hormony byly mocno zwichrowane i ta nieszczęsna prolaktyna. Ale da się? Da! Grunt to pozytywne nastawienie i dobry lekarz. Mocno wierze, że u wszystkich spełnią się marzenia tylko niektóre muszą troszke poczekać:)

Ja rodzę na początku października i będzie dziewczynka. Nawet nie wiem kiedy i jak to się stało, a tu dwie kreski na teście. Tego też Ci życze:)
Az musze sprawdzic jaka mialam ostatnio tą prolaktynę ;)
 
reklama
No to super wynik. A robiłaś też po obciążeniu? Czasami jest tak że na czczo wyjdzie w normie A po obciążeniu wyjdzie 3-4 razy podwyższona.
Nie, nawet nie wiem co znaczy po obciazeniu... nie wiem czy tez dobrze pamietam, ale powinno sie ja robic kilka razy w roznych dniach cyklu?
 
Nie, nawet nie wiem co znaczy po obciazeniu... nie wiem czy tez dobrze pamietam, ale powinno sie ja robic kilka razy w roznych dniach cyklu?
Nie. PRL robi się raz w cyklu i 1-2 dni przed badaniem nie wspolzyc i 15-20 minut powiedzieć przez labo zanim pobiora krew.

Po obciążeniu to jest takie coś jak krzywą cukrowa tylko że do krzywej cukrowej musisz kupić 75g glukozy A do PRL po obciążeniu musisz dostać receptę na tabletkę i lykasz ja w labo i wychodzi po obciążeniu. Nie wiem jak jest w Pl ale tutaj w DE jak robią badania po obciążeniu to nic nie płacę nic nie kupuje tylko wszystko dostaje za darmo. W Pl jak robiłam krzywą cukrowa to glukoze musiałam sobie kupić sama i rozrobic ja w 200ml wody i ja w labo w szpitalu wypić. A PRL po obciążeniu nie robiłam bo już na czczo wyszła mi podwyższona bo prawie 40 i potem obniżyłam ja do 2.0 A norma od 2.8
 
Hej dziewczyny, po wczorajszym odbiorze wyników jestem w mega stresie.
Prolaktyna 680!! przy normie 498.
Od 4 cykli łykam Lamette na stymulację OWU. Co miesiąc ładny pęcherzyk i pęka. Ale przez te 4 miesiące nie ma fasolki :( Miałam badania na LH TSH Testosteron Progesteron i wszystkie ok. Teraz myśle ze to wina właśnie tej prolaktyny i 4 miechy łykania, monitoringu po prostu na nic
MojaMiła, to nie jest koniec. Co mówi lekarz?
 
Cześć dziewczyny mam do was pytanie. Za niedługo powinnam zacząć brać duphaston a mianowicie tak: dostaje okres, odliczam 15 dni i od 16 dnia przez 10 dni biore po 1 tabletce i wtedy się staramy. Gin powiedział też, ze poziom prolaktyny zwiększa się z dnia na dzień jak się bierze tabletki a czy to nie będzie tak, ze zanim zdąży mi wzrosnąć poziom prolaktyny ja będę musiała przerwać branie tabletek wedle zaleceń i ta w kółko co miesiąc. Przypomnę ze jak norma jest ok 15 to ja miałam 0,87...
Jakie wy miałyscie zalecenia w podobnych przypadkach jak mój ?
 
reklama
Badał ktoś prolaktynę ostatnio? Moja znajoma mówiła, że w Invikcie robią bardzo dokładne badania. Chcę tam pójść w przyszłym tygodniu.
 
Do góry