reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O co chodzi ? Pomocy

agusia871

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2017
Postów
44
Witam :) dziewczyny potrzebuje pomocy bo już sama nie wiem co mam zrobić :( od pewnego czasu dziwne rzeczy dzieją się w moim organizmie. Sadło mi totalnie libido nie mam wogóle ochoty na sex w dodatku mam takie dziwne uczucie gorąca. Zostanawiam się czy to może mieć coś wspólnego w moim wieku z menopauza??? Mam regularne miesiączki co do dnia fakt nie są jakieś obite mocno ale kalendarzowo co 28 dni bez jakiś opóźnień. Byłam u lekarza ginekologa przed owulacją i potwierdził że rosną pecherzyki Graffa i odczuwam bóle owulacyjne. Mimo to nie mogę zajść w ciąże mimo starań. Mój ginekolog nie widzi w tym nic złego ja jednak martwię się. Doradźcie proszę co powinnam zrobić jakie badania wykonać ? Może któraś z was miała podobne problemy. Z góry dziękuje za odp Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Zaczęłabym od hormonów, w tym tarczycy i obserwacji cyklu. Rozumiem, że usg u gin ok? Najlepiej znaleźć lekarza, który spojrzy całościowo.
 
Witam :) dziewczyny potrzebuje pomocy bo już sama nie wiem co mam zrobić :( od pewnego czasu dziwne rzeczy dzieją się w moim organizmie. Sadło mi totalnie libido nie mam wogóle ochoty na sex w dodatku mam takie dziwne uczucie gorąca. Zostanawiam się czy to może mieć coś wspólnego w moim wieku z menopauza??? Mam regularne miesiączki co do dnia fakt nie są jakieś obite mocno ale kalendarzowo co 28 dni bez jakiś opóźnień. Byłam u lekarza ginekologa przed owulacją i potwierdził że rosną pecherzyki Graffa i odczuwam bóle owulacyjne. Mimo to nie mogę zajść w ciąże mimo starań. Mój ginekolog nie widzi w tym nic złego ja jednak martwię się. Doradźcie proszę co powinnam zrobić jakie badania wykonać ? Może któraś z was miała podobne problemy. Z góry dziękuje za odp Pozdrawiam serdecznie

I zbadaj AMH, to Ci powie jak wyglada Twoja rezerwa jajnikowa.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
te badania AMH robi się na podstawie badania krwi? zrobi takie badania w zwykłej przychodni ? orientujecie się jaka cena ??
 
Badanie TSH robiłam wyszło w granicach 2,5.

Dla staraczek za dużo. Z resztą samo tsh niewiele mówi. Też miałam takie uderzenia przy złej pracy tarczycy.
Warto sprawdzić co z tymi pęcherzykami, czy jest owulacja ect.

Czasem kilka drobnych z pozoru spraw może utrudniać zajście w ciążę. Masz jakiegoś dobrego lekarza, warto od tego zacząć, będzie wiedział co i jak, spojrzy całościowo a nie tylko zrobi usg.
 
reklama
Nie wiem w jakim jesteś dokładnie wieku
Warto jednak zrobić monitoring cyklu i sprawdzić poziom hormonów (warto sprawdzić np poziom progesteronu w III fazie cyklu, poziom prolaktyny czy nie ma hiperprolaktynemii , badania hormonów tarczycy pod kątem hashimoto , progesteronu -> jak jest za niski to ciąża się nie utrzyma). A przede wszystkim warto iść do lekarza , który ma doświadczenie w leczeniu niepłodności.
AMH najlepiej zrobić w klinice niepłodności (koszt od 150 do 200PLN)-> tam robią je dokładnie (bynajmniej mnie tam wysłał lekarz, bo w zwykłym/masowym laboratorium wyniki wychodzą zakłamane (ale nie wiem na ile ..jak bardzo).
 
Do góry