reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O ile musze zmniejszyc wymiar czasu pracy po powrocie z macierzyńskiego?

Wisieńka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2010
Postów
7 588
Miasto
Wrocław-Okolice
Witam.
Jeśli chciałabym skorzystać ze skróconego wymiaru aby tym samym zapewnić sobie ochronę przed zwolnieniem to o ile muszę zmniejszyć wymiar pracy? I czy taka mozliwośc istenieje w ogóle jesli jestem zatrudniona na okres lat 10 z których obecnie pozostało mi 7 lat
I drugie pytanie. Urodziłam 3 lipca 1 dziecko. Ile maxymalnie urlopu macierzyńskiego mi przysługuje. Uzyskałam inf., że 22 a znalazłam cos takiego:
[h=5] Art. 182[SUP]1[/SUP].
[/h]§1. Pracownica ma prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze:


  • do 6 tygodni - w przypadku, o którym mowa w art. 180 § 1 pkt 1,
a
[h=5] Art. 180.
[/h]§1. Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze:

  • 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie,
 
reklama
[/QUOTE]
Jeśli chciałabym skorzystać ze skróconego wymiaru aby tym samym zapewnić sobie ochronę przed zwolnieniem to o ile muszę zmniejszyć wymiar pracy?
O ile Pani chce byle wymiar etatu nie był niższy od 0,5.

I czy taka mozliwośc istenieje w ogóle jesli jestem zatrudniona na okres lat 10 z których obecnie pozostało mi 7 lat
Tak.

I drugie pytanie. Urodziłam 3 lipca 1 dziecko. Ile maxymalnie urlopu macierzyńskiego mi przysługuje.
20 tygodni podstawowego i 2 tygodnie dodatkowego.
 
Do góry