reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O której Wasze dzieci idą spać

Damian :
Gdy śpi w dzień a potrafi nawet 3 godzinki to kładzie się po 21 i wstaje o 8
Gdy nie śpi w dzień pada przed 19 i wtaje koło 8-9 rano
Jak się zdarzy e pójdzie spać później niz 21 to wstaje ok 9- 10.
 
reklama
Oj!Uf!Czyli nie jestem sama widze ze nawet wiek podobny!!haha Nasz Benji chodzi spac tak samo 22-23 nie ma szans zmeczyc go wczesniej! wstaje ok 6 budzi sie w nocy 1-2 razy ,takze jest nam wesolo:sick:,ale co zrobic taki temperament:rofl2:pozdrawiam
no to nie zazdroszczę!!!!!!!!!!!!!!! :dry::dry::dry::dry::dry:

Oliwier idzie spać ok 21 a wstaje ok8
u nas b. podobnie, Julenka zasypia ok. 21 i jeśli sama sie nie obudzi to jest brutalnie budzona przez mamusię ok 6.30-7 :baffled::baffled::baffled::baffled::sorry2::sorry2::sorry2:
 
nasza KORNELKA jak spała w południe to chodziła spac dosłownie z nami 23 23:30 fataliza przestałam ją kłaść i teraz kolacyjka dobranocka kąpiel i godz 20 mojego dziecka nie ma ( w nocy budzi sie do 4 razy ale pracujemy nad tym........) rano ok 8,8:30 takze jest ok
 
Mój młodszy syn chodzi spać między 20h a 21h, starszy ok15 minut później, tzn. kiedy mały mocniej przyśnie:wink:
 
Wiku pije mleczko o 18:30, potem myk do wanny kąpiel i zabawa z przyjaciółmi z wanny, ubieramy go w piżamkę, całujemy i wychodzimy - jest godzina 19:00 - dziecko zasypia samo, czasem coś tam jeszcze gada do siebie ale ja do niego nie wchodzę aż do rana. Budzi się o 6:30 i dostaje mleczko, po czym jeszcze daję go do łóżeczka z ulubioną książeczką i mogę dospać tak około godzinki zanim Wiktor się nie zacznie dopominać o wstanie mamusi ;-)
 
Kuba w okresie letnim zasypia między 22:00 a 22:30, wstaje ok. 8:00. W dzień zasypia ok. 13:00-14:00 i budzi się między 15:00 a 16:00. W zimę zasypiał koło 21:00 i spał do 7:00-8:00. Od czasu wyjazdu na wczasy nie jestem w stanie oduczyć go zasypiania w naszym łóżku i namówić na powrót do własnego pokoiku i łóżeczka. A już tak pięknie zasypiał u siebie.
 
Paulinka ma rok 14 miesięcy o 18.30 jest kolacyjka, kąpanie o 19 w łózeczku zasypia sama - prawie (smok jeden w buzi drugi w rączce), o 19.30 już smacznie chrapie.
o 6 rano pobudka, w ciągu dnia spi raz od 11 do 12.30 - 13.00.
Cudowne dziecię prawda? :-)
 
u nas wrocilo troche do normy

tzn przyzwyczaila sie Hania moja strasza corka (prawie 2 latka) ze nie ma smoka, ze nie ma szczebelkow i moze wchodzic i wychodzic kiedy chce

i tak

okolo19-19:30 kolacja, kapiel potem 20-21 zasypia, ale trzeba jej dobrze wytlumaczyc ze musi isc juz spac bo jutro bedzie zmeczona i nie bedzie miala sily sie bawic i takie tam

wtedy zostaje w lozku i zasypia sama bez wylazenia 600 razy i spi do okolo 6

Helena ma z kolei dopiero 8 miesiecy prawie to nie bede pisac o niej bo sie pewnie jeszcze zmieni 150 razy
 
reklama
Najwazniejsze chyba jest przestawienie dziecka do rozsadnych godzin spania (dla nas i dla dziecka) oraz trzymanie sie tych zasad.
Prawdą jest ze dzieci uwielbiają monotonie i regularność jezeli chodzi o sprawy spania, jedzenia itd.
Wiadomo czasami cos wyskoczy zarowno nam jak i dziecku np. choroba ale zaraz szybciutko nalezy wrocic do normalnego trybu.
 
reklama
Do góry