reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O ktorej zasypiaja wasze dzieci?????

Lusia ma 19 miesięcy.
Budzi się o 7:30.
W południe śpi tak od 13 do 14, max do 15.
Zasypia o 22-22:30. I w ogóle z zasypianiem straszne problemy mamy.
 
reklama
witam wszytskie mamusie:-)
moja Nati ostatnio baaaardzo zadko sypia w dzień, ale to ze względu na niedawne odstawienie od smoczka do spania i jej to teraz gorzej wychodzi... a jak usypia to raczej tylko w samochodzie:eek: a jak już pojdzie spac w dzien to spi po 3 godziny i nawet jej sie staram nie budzic bo jak spi krocej to pozniej jest nie do wytrzymania:wściekła/y:

jest tez plus tego:-) pada mi jak mucha ok 20 i spi do 7-8:tak:
no chyba ze jakis przypadek sie zdarzy (ostatnio w Dzień Dziecka szalała do 23)
 
Co do tego buntu przeciwko spaniu w dzień, to też im mija. Mój synuś miał tak około 2 roku życia. Po prostu na dzień zaczęłam kłaść go u nas w łóżku, jeśli był nadal bunt to kładłam się razem z nim i też się czasem zdrzemnęłam, albo uciekałam jak usnął. Tam czują zapach mamy i taty dzieci i jest im łatwiej. Tak ogólnie to moje smyki: Jurek 3 latka i Ola rok i trzy miesiące śpią mniej więcej tyle samo: kładą się po 20, wstają osobno, Ola o 7:30, a Jurek o 8:30. Zresztą zasypiają też po kolei, bo Olunia od zawsze trudno usypia i Jurek tylko ją jeszcze dekoncentruje, więc czasem się przeciąga, a w dzień śpią oboje po dwie godzinki.
 
Lewcio ma 16 miesięcy i wieczorkiem usypia gdzieś ok.20, budzi się o 7-8.

W ciagu dnia spi albo raz od 12-14/15, albo 2 razy po godzince od 10-11 i od 15-16.

Dodam jeszcze, ze do 6 miesiąca zycia wcale nam nie spal, to znaczy spal ale po 20, 40 min i najczesciej przy piersi. To byl koszmar!!! Ledwo dobiegne do kuchni, zrobie kanapke i herbate, juz płacz! Cholernie ciezko bylo:tak:

Po 6 miesiacu zaczelam go uczyc usypiac i spac dluzej. Wygladalo to tak ze kladlam go do lozeczka, i kiedy zaczynal plakac, bralam na rece uspokajalam i z powrotem odkladalam, i tak ilestam razy;-) Kladlam mu tez zabawki, staralam sie go zajac czyms, zeby nie plakal, czesto tez gilgotalam, rozsmieszalam:-D i sluchajcie skutkowalo!!!

Szybko sie uspokajal, czul, ze ja jestem wyluzowana i usypial:tak:

Pamietam co czulam kiedy Lewko przespal po raz 1szy 2 godziny podrząd. Ja usnelam w pokoju obok i budze się przerazona, patrze na zegar, zlana zimnym potem wparowuje do pokoju a Lewcio zadowolony cos tam rozglada i sie usmiecha :-) To byl dopiero sukces!!!
 
Witam drogie mamy!

Myślałam ze tylko ja mam problem z późnym zasypianiem mojego synka, ale po przeczytaniu wątku uważam że chyba nie jest z nami tak najgorzej:-). Hubuś ma 2 latka i 4 miesiące i kładę go spać ok 21, zasypia różnie ale zazwyczaj o 22 smacznie chrapie. Rano śpi do ok 7:30. W dzień łapie drzemkę ok 14 i śpi od 1,5 do 2 h.
 
Nasz Amadeuszek ma 16 miesięcy dzień zaczyna o 8 z groszami a zasypia na noc zwykle w granicach 21. W ciągu dnia robi sobie drzemkę ok 12 przez 2 bądź 3 godzinki jeżeli ktoś go przebudzi przypadkowo zasypia jeszcze w okolicach 15-16 ale nockę mimo tego robi o 21.

Oliwierek ma 3 latka z groszem wstaje tez ok 8 a zasypia między 20 a 20.30 w ciągu dnia bardzo rzadko śpi praktycznie od kiedy skończył 3 latka śpi raz dwa razy w tygodniu.

Obydwa misiaki są kochane do spania śpiochy jak sie patrzy :-D
 
reklama
moj synek wstaje teraz (jak tak jasno) kolo 6:30-7:30 :-) w ciagu dnia spi rac 30 minutek, do niedawna spal dwa razy po 30 minut ale od kad nie ma smoka spi juz tylko raz 30 minut kolo 12-13, a na noc chodzi spac 20-21 to zalezy jaki jest padniet ale 21 to jest max i juz ma byc w lozeczku swoim .
 
Do góry