reklama

O posłuszeństwie dzieci...

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez takitam, 12 Październik 2016.

1. takitam

takitam Początkująca w BB

Witam,
    Jako nowy użytkownik chciałbym się dowiedzieć jak to jest u was z posłuszeństwem u pociech... Z drugiej strony dość ciekawy artykuł znalazłem na blogu Kanta Link do: Ratunku, moje dziecko nie jest posłuszne… . I chyba ma on trochę racji...

2. mamaoliwki2

mamaoliwki2 Zaciekawiona BB

Posłuszeństwo... źle to brzmi....
    Zbuduj równorzędną relację z dzieckiem i dawaj mu dobry przykład, a więc najpierw sama musisz nauczyć się nie denerwować :) później zarażać swoim spokojem ;) Przynajmniej ja tak robię ;) tutaj też masz kilka wskazówek Link do: Wychowanie uparciucha | DumnyRodzic.pl ;)

3. reklama
  4. katadrap

katadrap Fanka BB :)

Jeśli chcesz mieć posłuszne dziecko, umiej sama przyznawać się do błędów. Kiedy uderzysz malucha, przeproś go. Ucz się też przepraszania innych. Świeć rodzicielskim przykładem zamiast bić i tyranizować. Agresja bowiem rodzi jeszcze większe nieposłuszeństwo, a także chęć zemsty.

5. marzencia77

marzencia77 Początkująca w BB

O tak, agresją nic się nie wskóra, jak mi czasem się zdarzyło ze nerwy puściły (każdemu czasem puszczają, nie mówcie że nie) to tylko pogorszyłam sprawę. Trudno czasem o spokój ale trzeba sie starać go zachować. A samo słowo posłuszeństwo faktycznie jakoś źle brzmi, od razu buduje relację wyższości, wiadomo że rodzic to nie kolega ze szkoły wiec ta relacja jest inna, ale lepiej to nazwać... nie wiem, szacunek może chociażby. Jak dziecko darzy rodzica szacunkiem to liczy się z jego zdaniem, czyli jest... "posłuszne".

6. annapurna07

annapurna07 Aktywna w BB

Zgadzam się z ostatnim zdaniem marzenci77. Jak dziecko darzy rodzica szacunkiem to liczy się z jego zdaniem, czyli jest... "posłuszne".

Poleć forum