reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O posłuszeństwie dzieci...

reklama
Jeśli chcesz mieć posłuszne dziecko, umiej sama przyznawać się do błędów. Kiedy uderzysz malucha, przeproś go. Ucz się też przepraszania innych. Świeć rodzicielskim przykładem zamiast bić i tyranizować. Agresja bowiem rodzi jeszcze większe nieposłuszeństwo, a także chęć zemsty.
 
O tak, agresją nic się nie wskóra, jak mi czasem się zdarzyło ze nerwy puściły (każdemu czasem puszczają, nie mówcie że nie) to tylko pogorszyłam sprawę. Trudno czasem o spokój ale trzeba sie starać go zachować. A samo słowo posłuszeństwo faktycznie jakoś źle brzmi, od razu buduje relację wyższości, wiadomo że rodzic to nie kolega ze szkoły wiec ta relacja jest inna, ale lepiej to nazwać... nie wiem, szacunek może chociażby. Jak dziecko darzy rodzica szacunkiem to liczy się z jego zdaniem, czyli jest... "posłuszne".
 
Zgadzam się z ostatnim zdaniem marzenci77. Jak dziecko darzy rodzica szacunkiem to liczy się z jego zdaniem, czyli jest... "posłuszne".
 
Do góry