reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O samopoczuciu, lękach i oznakach porodu słów kilka

Aniaprzemka służymy radą jak coś;-) ale każda ciąża jest inna, dlatego my również mamy masę pytań i niepewności do rozwiania.
jeżynka u mnie z brzuszkiem na razie nic się nie dzieję, ale ciężko mi się będzie pogodzić ze zmianami, więc wiem co czujesz;-) ale czego się nie robi dla naszych fasolek, choćbym się miała w słonia zamienić
 
reklama
Co do brzuszka to w pierwszej ciazy dlugo nie bylo widac
za to w drugiej juz mialam pilke na poczatku.
teraz na razie nie zauwazylam wiele (plaski to on nie jest, jak przed 1 ciaza) ale nic chyba nie przybral, we wszystko sie mieszcze.
 
ja w poprzedniej ciazy mialam tak mały brzuch, w ogole taki smieszny małą kuleczka, wygladala pod koniec juz max na 5 miesiac, a mały urodził sie z waga 3500g wiec normalnie, ciekawe jak bedzie w tej ciazy, wydaje mi sie ze brzusio wyskoczy mi o wiele szybciej bo na wieczor juz wydaje sie taki "napęczniały":-D
Mam nadzieje ze nie pokaze się za szybko bo ja do konca I trymestru nie mowie nic rodzinie, po prostu czekam na ten bardziej bezpieczny czas.
Poza tym bardzo sie boję ze przytyje nie wiaqdomo ile, bo ostatnio nie przytylam za duzo z wagi startowej 55 przytylam 13kg tylko,ze tych 7kg nie potrafię zrzucic za Boga.A ja mam takie teraz apetyt :-p:-D już się boję..:rofl2::-D
 
ja w poprzedniej ciąży przytyłam 14 kg, a przy karmieniu schudłam 25kg jedząc jak mops. mam nadzieję, że i tym razem waga sama szybko spadnie.
 
Ja w pierwszej ciąży też miałam mały brzuszek, zresztą dziecko było małe, od początku wg USG o 3 tyg. mniejsze. Aż w końcu w 8 miesiącu przybrała tak mało, że trafiłam do szpitala z hipotrofią płodu. Waga po urodzeniu 2780 więc nie było tak źle albo mój lekarz był przewrażliwiony. Mam nadzieję, że teraz bez komplikacji sie obejdzie.
Co do brzucha to wydaje mi się, że teraz mam już taki jak ostatnio w połowie ciąży. No ale w ogóle jestem trochę grubsza niż przed pierwszą ciążą, więc trudno mi się odnieść. W pierwszej przytyłam 18 kg, ale miałam wcześniej niedowagę. I czuję się inaczej. Wczoraj mega mdłości cały dzień, dziś trochę lepiej. Coca-cola mi pomaga:-)
 
ja przytyłam w pierwszej ciąży 11kg Ala ważyła 4260g i brzuch mi pozostał troche, ale za to uda, tylek itp nic i od razu po porodzie w spodnie sprzed ciązy wchodziłam... a teraz... nie wiem zobaczymy :)
 
Maranatha, to mało przytyłaś:tak: U mnie jest w niewielka przerwa od ostatniej ciąży, więc stąd pewnie brzuszek;-) Ja o ciąży na razie mówię tylko w pracy. Ciekawe czy ktoś zauważy ze znajomych mój odmienny stan;-)
Coś mnie tak od 2-3 dni zaczyna mulić i wyostrza mi się węch bardzo...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja mam od dwoch dni, a wlasciwie nocy problemu ze spaniem. To dziwne uczucie przypomina mi to z pezed czasu kiedy bralam prednisone(steryd). Nie pozwala mi sieto spokojnie polozyc, bo musze ruszac jakas czescia ciala. Czy to mozliwe, ze rosnacy poziomu hormonow wywoluje u mnie to irytujace uczucie? Doswiadczacie czegos podobnego?
 
Do góry