reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O spaniu/leżeniu na brzuszku

Widzę, że sporo maluchow śpi na brzuchu. Podciągam zatem wątek z pytaniem: jak odkładacie śpiące maluchy na brzuch, żeby się nie obudziły???
Dla mnie to baaaaardzo trudne:crazy:
 
reklama
Witam, mój Bartek widzę na odwrót, bardzo mało przebywał na brzuszku, układałam go w dzień tak, aby kark sobie wyrobił, ale nie znosił tej pozycji. Natomiast teraz (a ma 6 miesięcy) leży wyłącznie na brzuszku, ale tylko gdy się bawi. Śpi dalej na pleckach, ewentualnie na boczku:-)
Na pewno jest to dobra pozycja dla Maluszka, ale chyba spać nie odważyłabym się go położyć na brzuszku, chyba wogóle bym nie spała, bo cały czas bym zagląda czy wszystko w porządku:-)
 
Zdecydowanie ukladac Maluszki na brzuszku. Wzmacniaja sie miesnie brzuszka i pomaga troszke na kolki. Jak maluch nie umie jeszcze sam przelozyc glowki na jedna lub druga strone to trzeba pilnowac zeby swobodnie oddychal, nie zostawiac samopas :-) Natomiast w nocy tylko boczek lub plecki, bo na brzuszku jest ucisk na klatke piersiowa i moze to sie zle skonczyc, niestety. Jak maluch starszy i juz dzwiga glowke to kolejnym krokiem jest wyciaganie raczek do przodu i podpieranie sie (najpierw na piastkach potem na otwartych dloniach) - wtedy wzmacniaja sie miesnie barkow i to juz krok do raczkowania :-)
 
A moja córeczka nigdy nie lubiła leżeć na brzuszku i nadal nie lubi. Sama nie układa się w takiej pozycji i jej do tego nie zmuszam. Leżała na brzuszku zaledwie parę minut dziennie i z podnoszeniem główki nie było problemu. Jest silną dziewczynką. W nocy spała na pleckach bo tak mówił lekarz od bioderek, choć z bioderkami nie było problemu. Teraz śpi jak chce, najczęściej na boczku, na brzuszku nigdy.
 
Elzbieta79- to tak jak moje dziewczyny. Martynka nie cierpiala lezec na brzuszku, jak tylko prubowalam ja tak polozyc zaraz byl wielki krzyk, wiec jej do tego nie zmuszalam a i tak wyrosla na bardzo zdrowa dziewczynke. Patrycja niekedy lubi polezec, tylko nie za dlugo.
 
No właśnie tak to jest z tymi dziećmi, każde ma swoje upodobania. Ważne że dobrze sie rozwijają, są silne i przede wszystkim zdrowe.
 
Moja Julka też lubi leżeć na brzuszku ale tak jak większość dzieciaczków nie śpi w tej pozycji w nocy równiez sie jej obawiam:no: w nocy śpi tylko na boczku po karmieniu kładziemy ją na drugi boczek ale moja koleżanka ma syna i on ciagle śpi na brzuszku bo innej pozycji nietoleruje :tak: nawet podczas spaceru nie mozna popatrzec na jego buźke :-D To zależy od dziecka każde jest inne :happy:
 
Ja na razie czysto teoretycznie, praktyka dopiero za 3 miesiace mam nadzieje.Położna na szkole rodzenia mówiła aby kłaść często dziecko na brzuszku w ciągu dnia aby ćwiczyło mięśnie, ale na noc na brzuszku kategorycznie przez pierwszy miesiąc tego nie robić. Potem jak już samo podnosi głowke można na brzuszek kłaść spać ale jednak powinno spać najwięcej na boczku. Aby sie na boczku nie przewracało można kocyk zwinięty podłozyć jako oparcie. Ale mówiła też że niektóre dzieci uwielbiają tą pozycję a inne robią się właśnie sztywne jak chce się je połozyć na brzuszku i za chiny nie dadzą sie:tak:

Ciekawe jak to wyjdzie w życiu:tak:
 
A u mnie zmiany:tak:
Teraz synek najlepiej śpi właśnie na brzuszku. W ogóle mamy ciężki czas z usypianem w dzień. Nie chce przy piersi, na rączkach i to chodząc z nim (co robią babcie) to ja nie chcę:baffled:
I... teraz odkladam do łóżeczka, kladę na brzuszek, klepię po pleckach i po 2 minutach śpi. Hura, hura, hura!
Fajnie jakby tak zostało, ale nie mam złudzeń. Minie. Niestety. Więc cieszę się chwilą obecną:-D
A, i w nocy nawet jak zaśnie na boczku to i tak kręci się, dopoki nie przekręci się na brzuszek.
Co dziecko, to obyczaj:-):-)
 
reklama
moja nie spala na brzuszku wogole a ostatnio jak sie przewraca juz sam ato czasami na brzuszku spi ale zawzyczaj tak jak my z mezem na boku
 
Do góry