reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o tym co nas gryzie,raduje ...czyli pogaduchy o wszystkim i o niczym!!!

reklama
wlasnie zaraz pedze z moim pupilem na dluzszy spacerek:tak: :tak: :tak: rano mam zawsze duzo energi wiec wykorzystuje ja do maksimum:-) potem jakos spada, a wieczorem to okolo 22 zasypiam na stojaco:tak: :tak: :tak: tez tak macie????
 
Szmina - idąc za Twoim przykładem teżbyłam z sunią na spacerze.

Mona - na pewno będziesz mogła :tak:. Mówią że kupno psiaka to jedyna miłość jaką można kupić za pieniądze.
 
LASTRADA twoja sunia bardzo podoba sie mojemu mezusiowi,chcialby wiedziec co to za rasa?:tak: Chcielibysmy jeszcze jednego psiaka i zastanawiamy sie jakiego.
 
To jest akita japońska, jest to największy japoński szpic. Występuje w umaszczeniu czerwonym (najbardziej popularnym) - przy czym czerwona jest z wierzchu a biała od spodu (brzuch wewnętrzne strony łap, ogona, kark i kufa), pręgowanym - tak jak moja i białym.
Bardzo charakterny, niezależny pies, dominant. Trzeba silnej i konsekwentej ręki w wychowaniu bo błędy mogą się źle skończyć (pies wejdzie na głowę i nie odda swojej pozycji bez walki). Bardzo oddany właścicielowi, słabo toleruje inne psy tej samej płci - chyba że zna je od szczeniaka, ale raczej należy mieć ograniczone zaufanie w kontakcie z innymi psami. Pies bardzo spokojny, dobrze znosi zostawanie samemu w domu, prawie wcale nie szczeka (moja ma prawie 2,5 roku i może słyszałam jak szczeka z 10 razy). Potrzebuje umiarkowaną ilość ruchu, ale dla aktywnych też się nadaje bo predyspozycje do biegania ma i to spore. Przed ciążą biegałam z nią godzinę codziennie, teraz chodzimy tylko na spacery 3 razy w tygodniu i też jest ok.
Okrywa włosowa to miękki podszerstek i bardziej sztywny włos okrywowy. Podszerstek obficie linieje ok 2 razy do roku. Zdecydowanie woli zimę niż lato. Może przebywać a nawet spać na dworze ale lepiej żeby miała kontakt z człowiekiem .
Acha wzrost - bo to dość duży pies: suczki 61 cm +-3cm, a psy 67cm+-3cm.
Z resztą co się będę rozpisywać, w internecie jest sporo stron hodowców z dokładnym opisem rasy.
Napiszę tylko że dobrze ułożona akita jest nie do zastąpienia (dla mnie the best)
 
Acha - jeszcze jedno - dla goldena - akita jak najbardziej, tyle tylko że to ona będzie nim rządzić a wy jej na to pozwolicie, golden na pewno się zgodzi bo one raczej są uległe. Teściowie mają labka i oba psiaki dogadują się super, ale to akita rządzi - pomimo że on jest u siebie a ona w gości
 
Dziewczyny powiedzcie mi jak to ma byc z tym łozyskiem bo sie dzis zmartwiłam.Przeczytałam przypadkowo wypowiedz jednej z dziewczyn nie wiem nawet w ktorytm wątku bo czegos szukałam.Mowiła tam cos na temat tego ze była w szpitalu z powodu łozyska umieszconego na scianie przedniej.Chwile po tym zajrzałam do mojej karty ciazy i zobaczyłam ze w opisie mojego ostatniego uzg jest napisane ze łozysko jest na scianie przedniej.Zaniepokoiło mnie to i nie wiem co mam teraz o tym myslec bo moja gin nic mi nie wspominała ze jest cos nie tak jak trzeba.Teraz nie wiem czy jej ufac tym bardziej ze juz od 2 miesiecy mam do niej zastrzerzenia i planuje zmiane ginekologa.Prosze pommozcie,jesli wiecie cos na ten temat.
 
reklama
Kicia21 mi tez dzis wyszlo na usg, ze mam lozysko ma przedniej scianie, ale cos tam lekarz mowil, ze nie zaslania ujscia czy czegos . ja sie zapytalam czy to zle a on, ze nie, ze dobrze, ze gdzies musi sie lozysko umiejscowic i ,ze to niczemu nie przeszkadza.
 
Do góry