reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O Tym Się Nie Mówi - Film

reklama
Ważny film, ważny temat. Niestety, zanim go obejrzałam dotarła do mnie g*burza wokół niego i jakoś już byłam nastawiona, że też będę mieć podobne uwagi (chodziło o to, ż film jakoby rekomenduje powrót do starych przepisów) a tu niespodzianka. Nic takiego tam nie pada, ale i tak nie jestem w stanie wystawić pozytywnej recenzji.
Niby sami eksperci, niby większość to doktorzy nauk medycznych a padają tam takie kwiatki, że każdemu, kto ma choć blade pojęcie włos się zjeży na głowie.

Tak ważny film powinien być merytorycznie bez zarzutu. Ten jest medycznie niewiarygodny i przez to naraża ważną sprawę na szwank.
 
Ważny film, ważny temat. Niestety, zanim go obejrzałam dotarła do mnie g*burza wokół niego i jakoś już byłam nastawiona, że też będę mieć podobne uwagi (chodziło o to, ż film jakoby rekomenduje powrót do starych przepisów) a tu niespodzianka. Nic takiego tam nie pada, ale i tak nie jestem w stanie wystawić pozytywnej recenzji.
Niby sami eksperci, niby większość to doktorzy nauk medycznych a padają tam takie kwiatki, że każdemu, kto ma choć blade pojęcie włos się zjeży na głowie.

Tak ważny film powinien być merytorycznie bez zarzutu. Ten jest medycznie niewiarygodny i przez to naraża ważną sprawę na szwank.
Możesz napisać, co jest niewiarygodne?
 
Możesz napisać, co jest niewiarygodne?
Na przykład twierdzenie, że poszczególne malformacje to ciężkie wady genetyczne.

I wydaje mi się, że tam pada taka insynuacja, że wady genetyczne występują spontanicznie i nie ma w tym winy kobiety NO CHYBA ŻE PIJE ALKOHOL.

O ile jestem w stanie zrozumieć tego typu lapsusy u laika to u dra nauk medycznych nie.

Z promocji tego filmu:
[…] płód obarczony jest wadami embriopatologicznymi - czyli wadami rozwojowymi, które nie pozwalają na przeżycie płodu lub spowodują śmierć dziecka po narodzinach czy w niedługim czasie po urodzeniu.

To jest bełkot.
Patologie embrionu to niekoniecznie wady letalne, a o to tu chodziło.
 
Ostatnia edycja:
Jako totalny amator zrozumiałam, że 1000-1500 kobiet rocznie ma szalenie wadliwe ciąże. Bez mózgu, bez skóry, jednooczne. Są one zmuszane do urodzenia ich. Zawyżono nieco liczbę kobiet w wieku reprodukcyjnym, bo nie będzie ich 20 mln w Polsce. A gdzie staruszki i małe dziewczynki? Ja też już w wieku poprodukcyjnym.

Zaskoczona jestem, że pan mówi o prawie do przerywania ciąży z wadą, a nie każdej. Zwykle walczy się o dostęp do aborcji na życzenie, bez względu na to, czy zdrowe czy chore?
Zdjęcia wstrząsające. Ja nie miałam pojęcia jak wygląda płód z wielowadziem.
 
reklama
I wydaje mi się, że tam pada taka insynuacja, że wady genetyczne występują spontanicznie i nie ma w tym winy kobiety NO CHYBA ŻE PIJE ALKOHOL.
Ta wypowiedz była o wadach ogólnie, miała zdjąć odpowiedzialność z kobiet. A w społeczeństwie panuje przeświadczenie że chore dzieci = kobieta która robiła w ciąży coś czego się nie powinno.
 
Do góry