reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

obawa przed drugą ciążą

beata26

szczęśliwa mamusia :)
Miasto
taka tam ładna miejscowość :)
Rozwiązania
0
ja nie chciałam zbytnio drugiego dziecka przez wzgląd na :
- finanse
- czy zdołam pokochać drugie dziecko tak jak pierwsze (wiem to głupie ale mialam takie obawy własnie)
- nieprzespane noce, bo przy Julce spałam max 2-3na dobę przez pierwsze pół roku
- kolki
- ząbki
- czy damy radę zapewnić dwójce w miarę godziwe warunki, wiadomo przedszkole, szkoła kosztuje ( a że pracuję w księgarni to wiem ile kosztuje taka wyprawka dla dziecka)
- do tego chcielismy kupić mieszkanie, w koncu się udało, ale kredyt na 30 lat
- no i zrobiłam się nieco egoistyczna, Julka już dość samodzielna, chciałam się cieszyć życiem, stać nas było na jakieś wakacje itp

Los zdecydował za nas, wpadlismy. Nie powiem żebym była szczęśliwa, choć wiem jak to brzmi. Szczerze to miałam depresję, do czasu aż zobaczyłam bijące serduszko, potem w 12 tyg jak maluszek ssie paluszka. No i jeszcze tekst mojego dziecka kiedy to siedziałam smutna, płakałam. "MAMUSIU NIE PŁACZ JUŻ, JESTEM PRZY TOBIE, TY JESTEŚ MOIM SKARBEM, TAK BARDZO MOCNO CIEBIE KOCHAM ! " po tych słowach wiedziałam że pokocham tego szkraba tak samo jak Julkę, że będzie dobrze, że nie mogę być zła, nie powinnam, po tym jak staralismy się o Julkę przeszło 3 lata. Od tamtej pory w sumie w głównej mierze dzięki własnej córci zmieniło sie moje nastawienie. Jedyna obawa to finanse, bo wiadomo pieniędzy nigdy za wiele jak dla takich szaraczków jak my :-D
Dobrze, że po pierwszym dziecku mamy wózek, łóżeczko, ubranka i zabawki, to jakiś star jest. Reszta jakoś się ułozy, oby tylko maluszek był zdrowy.
A obawy będą nam towarzyszyć zawsze, bo już taki los rodziców :-)

reklama

fionka84

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam! Ja dołączam do waszego "klubu". Mamy już synka, który ma ponad rok, a ja coraz częściej myślę o drugiej ciąży. Moje obawy krążą głównie wokół finansów, reakcji pracodawcy, bo przecież zaledwie kilka miesięcy temu wróciłam z macierzyńskiego no i opiece nad dzieciaczkami i to nawet nie jak ja sama sobie poradze, ale kto zajmie się potomstwem kiedy wróce do pracy (na razie moja mama zajmowała się synkiem kiedy ja byłam w pracy, ale nie mogę jej obciążyć kolejnym dzieckiem, szczególnie że nie jest już młoda i ma problemy zdrowotne, a dodatkowo zajmuje się córcią mojego brata, która od września idzie do przedszkola, ale wiadomo jak jest na początku, więcej dzieci chorują i przebywają w domu niż są w przedszkolu). Nie za bardzo nas stać na to żebym nie pracowała, (cała męża wypłata idzie na rachunki, a z naszej żyjemy) ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie zostawienie komuś dwóch małych szkrabów. Niby pieniądze by się znalazły, ale trochę boje się tego wszystkiego. Tylko co poradzić jak się instynkt uaktywnił :sorry2:

aisak_85

Fanka BB :)
Miasto
Knurów
Rozwiązania
0
Dziewczyny tak patrzyłam na ten wątek i większosc mam ktore miały obawy mają juz te swoje wymarzone drugie malenstwo...

Ja jestem obecnie w 7 tygodniu ciazy..pierwsza SN bez znieczulenia wszystko ok poród jakies 15h..ale nie wspominam tego jak koszmar boli bo inaczej sie nie da :)

Mam pytanie czy drugi poród jest szybszy i łatwiejszy?

Chciałabym trafic do szpitala do którego wybierałams ie za pierwszym razem 30 minut drogi a w finale skonczylam w miejscowym :) i nie jestem pewna czy zdaze dojechac i czy dam rade z bolami :)

z gory dziekuje i pozdrawiam

Rozwiązania
0
dziecko jest największym darem od Boga! nie bój się, wszystko się w życiu jakoś ułoży a dwójka pociech to świetna kombinacja!

Magda Kosmowska

Zaciekawiona BB
Miasto
Grays
Rozwiązania
0
zdecyduj sie teraz, bo potem bedzie duza roznica wieku. tak to juz sobie odchowasz je za jednym zamachem :-) niedogodniosci mina jakos a bedizesz miaal dziecko i fajna duza rodzinke. poza tym z druga ciaza jest lepiej duuuzo latwiej wszystko.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A obawa przed porodem Potrzebuję porady 37
Agati88 Obawa przed utratą ciąży. Potrzebuję porady 154
monika89bdg Obawa przed porodem..... Bydgoszcz 20
Z Obawa przed poronieniem Zwierzenia 1
ammaa3 obawa beta hcg Ciąża, poród, połóg 75
T obawa o ciąże Ciąża, poród, połóg 13
M obawa o rozstanie Roczniaki i dwulatki 3
Mia991 Czy test pozytywny przed terminem miesiączki Staramy się 28
D Krwawienie przed okresem Ciąża, poród, połóg 6
E Waga „przed” i „w trakcie” ciąży Potrzebuję porady 4
nowamloda12 Płacz przed snem u 4miesieczniaka Potrzebuję porady 4
Lilka2304 6 dni przed @ Potrzebuję porady 8
A Skierowanie do szpitala tydzień przed terminem porodu Ciąża, poród, połóg 15
B Rosnąca temperatura przed okresem, pozytywny test owulacyjny, a brak owulacji Staramy się 14
D Plamienia przed miesiączka Przyszłe mamy 15
Monia1992 Podroż 5 tygodni przed terminem porodu Potrzebuję porady 6
Ewka34 Zasinienie pochwy/szyjki przed okresem Potrzebuję porady 10
O Strach przed porodem Potrzebuję porady 11
P Ile przed miałyście skurcze przepowiadające? Ciąża, poród, połóg 2
P Ile czasu przed porodem miałyście skurcze przepowiadające ? Potrzebuję porady 5
M Stosunek chwile przed miesiaczka Potrzebuję porady 3
Asia1107 Strach przed toksoplazmozą... Potrzebuję porady 8
nowamloda12 Strach przed porodem 40tc Potrzebuję porady 41
LadySnow Blada kreska przed okresem Potrzebuję porady 11
J Inne objawy przed okresem niż zawsze przy zażywaniu tabletek Potrzebuję porady 1
Gosik880 Rzucanie główką przed snem. Potrzebuję porady 16
Aleksandra1112 Antykoncepcyjne Tabletki przed Embrio Trasferem? Ciąża po in vitro 2
E Beta przed miesiączka Potrzebuję porady 16
K Blada kreska na tescie Potrzebuję porady 58
A Ile dni przed miesiączka dostałyście plamienia implantacyjnego? Potrzebuję porady 20
ela303 Strach przed porodem Ciąża, poród, połóg 11
kasiula34 Beta 13,03 dzien przed okresem co oznacza Potrzebuję porady 10
R Przetoka przed uszna.. Potrzebuję porady 7
Patrycja35 10tc palpitacje serca..mroczki przed oczami..osłabienie Potrzebuję porady 13
M Ciaza przed 12 tygodniem Potrzebuję porady 3
Joanulka Brazowe uplawy przed okresem Potrzebuję porady 34
Lilijanka85 Borelioza stwierdzona przed zajściem w ciążę BB położna radzi mamom 7
R Wywołanie porodu przed terminem? Potrzebuję porady 8
Patrycja35 Beta zrobiona 5 dni przed miesiaczka Potrzebuję porady 38
Mała.czarna Test dzien przed okresem Potrzebuję porady 29
B Czy to ciąża? Plamienie i bolesny brzuch w owulacje lub przed nią Potrzebuję porady 36
S kolejna ciaza przed pierwsza miesiaczka po poronieniu samoistnym Potrzebuję porady 23
J Seks bez zabezpieczenia 5 dni przed owulacja Potrzebuję porady 8
nowamloda12 Ciąża ?? 2-3 dni przed okresem Potrzebuję porady 28
M Wynik Toxoplazmozy przed inseminacja-pomocy !! Ciąża po inseminacji 3
Kasia323 Olej z wiesiołka przed porodem?? Ciąża, poród, połóg 12
M Zatrudnienie przed porodem Potrzebuję porady 2
A Jak zaplanować płeć dziecka przed poczęciem Potrzebuję porady 6
Zuziiiii Test 6 dni przed okresem Potrzebuję porady 72
Magdaa..K123 test ciążowy przed terminem miesiączki ? Ciąża, poród, połóg 16