reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obawa przed porodem

U mnie końcówka 28 tyg a na usg pani doktor gdy zapytałam czy może sprawdzić czy to aby napewno chłopczyk to koło nóżek sie pojawiły jego jajeczka wiec juz wiem jakie kolory będą przewodziły w wyprawce...a powiem wam ze dziś jestem tak zmęczona po usg dwie godz czekania na konsultanta potem zalecił pobranie krwi na hormon progesteron gdyż mam mikrogruczolaka przysadki ale nieaktywnego wiec w ciągu 3 tyg mam spodziewać sie wizyty u specjalisty w celu konsultacji i wtedy sie okaże czy będę mieć cc czy nie
 
reklama
termin mam na 9 stycznia.
Bardzo się boję bólu, moja mama opowiadała że to jest bardzo bolesne ale szybko się o tym zapomina.
Myślę, więc że i ja nie będę miała łatwo.
Wybierz taki szpital, w którym będziesz miała pełną swobodę podczas porodu, a nigdy taki, w którym jedyne co możesz zrobić to rodzić na łóżku lub fotelu (oczywiście na plecach). Również taki, w którym preferują porody naturalne.
Wyjątkowo dobre opinie są o szpitalu św zofii.
Czytałam bardzo duzo na temat porodów naturalnych- książek, wertowałam internet, oglądałam programy różnorakie na YouT o porodach i porody same w sobie.
i nie odnoszą sie do każdej sytuacji.
Do każdej nie, ale do 90 procent już tak.
Przyjeżdżając do szpitala rano odeszło mi cześć wód a główką przytamowało dziecko resztę- wody były zielone.
Zielone wody świadczą o tym, że dziecko jest w stresie.
Poza tym wody nigdy nie odchodzą w całości, a to dlatego, że pęcherz płodowy składa się z dwóch warstw. Poza wyjątkowymi sytuacjami nie należy go przebijać, gdyż utrudnia to poród i powoduje o wiele boleśniejsze skurcze (poza tym szkodzi dziecku).
Dlatego lekarze podjęli decyzje o przebiciu ponownym pęcherza.
Nie będę tego przypadku oceniać bo go nie znam, ale przebicie pęcherza znacznie utrudnia poród i potęguje ból.
Dlatego właśnie jeden zabieg powoduje kolejny.
Do pozycji leżącej nie byłam zmuszona tylko nie miałam siły rodzić na czworaka.
Tyle, że to pozycje leżące są najbardziej męczące (mowa o parciu). Nie mówię konkretnie o twoim przypadku, ale ogólnie.
Podejdź do tego zadaniowo - jedziesz urodzić dziecko - nie na wakacje ;-)
Urodzenie dziecka to nie zadanie, ale naturalna kolej rzeczy, jeśli jesteś w ciąży i nie wymaga żadnego szpitala.

Obawiam się dziewczyny, że możemy przeczytać wszystkie dostępne książki i artykuły na temat porodu ale i tak się do niego nie przygotujemy. Pewnie to jest tak, że adrenalina robi swoje i zapominamy o wszystkich mądrościach i żyjemy tym co teraz. Więc trzeba wyluzować ; ) Ale to tylko teoria bo wszystko przede mną ; )
Kobieta powinna być świadoma i aktywna podczas porodu.
Czym mniej pasywnej postawy tylko lepiej dla matki i dziecka.
 
Ostatnia edycja:
U mnie końcówka 28 tyg a na usg pani doktor gdy zapytałam czy może sprawdzić czy to aby napewno chłopczyk to koło nóżek sie pojawiły jego jajeczka wiec juz wiem jakie kolory będą przewodziły w wyprawce...a powiem wam ze dziś jestem tak zmęczona po usg dwie godz czekania na konsultanta potem zalecił pobranie krwi na hormon progesteron gdyż mam mikrogruczolaka przysadki ale nieaktywnego wiec w ciągu 3 tyg mam spodziewać sie wizyty u specjalisty w celu konsultacji i wtedy sie okaże czy będę mieć cc czy nie
U nas w 18 tyg tatus sie dopatrzyl jajek zanim lekarka cokolwiek powiedziala ;-) moja wyprawke dominuja beze, kremy, biel i szarosci :-) Wspolczuje guzka i mam nadzieje ze unikniesz cesarki - jesli oczywiscie chcesz rodzic naturalnie. Ja sama nie wiem jak to bedzie. Okaze sie na koncowce bo mam stan przedcukrzycowy. Jak na razie maly jest wiekszy od statystycznego bobasa w jego "wieku" o 15%. Z tego co wiem to planowana cesarke bede miec o ile jego waga urodzeniowa bedzie powyzej 5 kg, ale to chyba nam nie grozi. Dzisiaj mielismy dwugodzinny wyklad odnosnie porodu w naszym szpitalu. Jestem mile zaskoczona i mniej sie obawiam niewiadomego.
 
@orewio ubawilam sie po pachy- ZIELONE WODY PŁODOWE BO DZIECKO JEST W STRESIE..... Ja pierd..... z Marsa przylecialas???
Polecam troche fachwej lektury. Twoj brak wiedzy jest porazajacy i co najwazniejsze i najgorsze zarazem w malo inteligentny sposob wyrazasz swoje przemyslenia. Naprawde nie mam nic do wyrazania swoich opinii na forach -nawet tych niezbyt inteligentnych, to jednak jestem przeciwna obrazaniu kogokolwiek w tak wulgarny i kolokwialny sposob.
 
Nie wiem co wy robilyscie na lekcjach biologii..... ZIELONE WODY SWIADCZA O NIEDOTLENIENIU DZIECKA LUB WYDALILO SMOLKE! Do ksiazek dzieci! Pewnie zatrzymalyscie sie na etapie kalendarzyka małżeńskiego :szok:
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem co wy robilyscie na lekcjach biologii..... ZIELONE WODY SWIADCZA O NIEDOTLENIENIU DZIECKA LUB WYDALILO SMOLKE! Do ksiazek dzieci! Pewnie zatrzymalyscie sie na etapie kalendarzyka małżeńskiego :szok:
I znowu obrazasz ludzi. Zielone wody plodowe nie sa rownoznaczne z niedotlenieniem dziecka. Mozesz poczytac o tym tutaj :
Link do: Zielone wody płodowe
I tutaj:
Link do: grönt fostervatten |
I tutaj
Link do: What does it mean if my amniotic fluid is not clear? - Labor Symptoms & Pregnancy
I dodam ze niedotlenienie to moze byc jeden ze skutkow stresu a nie zielonych wod plodowych. Jesli jednak cie to nie przekona to zapraszam do szpitala uniwersyteckiego w Sztokholmie lub Uppsali. Bedziesz mogla wykladac medycyne na nowo no bo przeciez rozlozylas nogi za 15 trzecia i juz wszystko wiesz. Jesli jednak masz jakikolwiek rozum i choc kszte kultury osobistej to opusc ten temat forum, a my z przyjemnoscia posluchamy zamiast twoich obelg porad innych mam w milej i niekonfliktowej atmosferze.
 
reklama
Do góry