reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Obawa przed utratą ciąży.

Agati88

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
cześć dziewczyny ! jestem na forum nowa,ale już teraz postanowiłam się Was poradzić aby nie dać się zwariować. W poniedziałek 21.11 dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży. Pierwszą straciłam w 7tyg.(nie zaczęło bić serduszko) nie obyło się bez łyżeczkowania- miało to miejsce w maju tego roku. Teraz jestem w kolejnej i oczywiście strasznie się martwie co pewnie jest naturalne. Zaczyna analizować właściwie brak jej objawów. Gdyby nie wynik bety, którą robiłam właśnie 21.11 (562) nawet bym nie wiedziała,w poprzedniej ciąży też tak miałam. Na początku troszkę bolały mnie piersi i nagle z dnia na dzień przestały ( co było jednoznaczne z obumarciem ciązy), w tej chwili właściwie tez nie mam zadnych objawów oprócz lekkiego pobolewania brzucha jak na okres i senności.Chociaż nie wiem czy to drugie po prostu nie jest wynikiem zmęczenia i pogody. Byłam we wt. u lekarza na wizycie, na usg mało co zobaczyłam- niewielki pęcherzyk ciążowy- no i kolejną mam 16.12 wtedy powinno być widać więcej, na pecwno akcję serca. Nie chce się dać zwariować ale boje się że sytuacja moze się powtorzyć choć lekarz mnie uspokaja. Chcialam sie pordzic czy któraś z was była w podobnej sytuacji lub czy miała albo właściwie na początku ciązy oprócz braku miesięczki nie miała zadnych jej objawów? Będę wdzięczna za kążda radę :)

reklama

Ania_Beata

Rozwiązania
2
Ale co da ci poczucie pewności? Przyrastająca beta? Serduszko, które bije? Wiesz, że na każdym etapie ciąży może zdarzyć się WSZYSTKO. Co więcej, podczas porodu też. Co więcej, przez całe dzieciństwo także. I w latach młodości też. I nawet gdy będzie dorosłe. Życia nie przewidzisz, wszystkiemu nie zapobiegniesz. O swoje dziecko będziesz bać się już zawsze. A więc przestań się martwić na zapas. Co ma być to będzie. Nie masz na to najmniejszego wpływu. A stres to ostatnia rzecz, która jest Wam teraz potrzebna.

Lepiej spróbuj obejrzeć jakiś film, książkę poczytaj, umów się na kawę z przyjaciółką (potem możesz nie mieć dla niej czasu), idź na zakupy, zaraz święta, zrób prezenty. Oderwij od tego myśli. Skup się na czymś zupełnie innym.

asia333podlasie

Rozwiązania
0
Ja Cię bardzo dobrze rozumiem w tamtym roku też poroniłam w 8 tyg ciąży i serduszko biło prawidłowo w dzień wizyty wieczorem dostałam skurczy chodź nawet nie myślałam że to skurcze dopiero jak były mocne pomyślałam że to skurcze po raz pierwszy byłam w ciąży więc nie wiedziałam czego się spodziewać w nocy urodziłam w domu sama na szczęście się oczyściłam.

Teraz znów jestem w ciąży w 15 tyg ale jak byłam w 8 to po prostu masakra siedziałam i czekałam jak na szpilkach na szczęście na razie wszystko ok.

Łatwo jest komuś powiedzieć czekaj nie panikuj ale ktoś jak już to przeżył nawet tego słuchać nie będzie☺ chociaż ja w tej ciąży mniej chcem wszystko sprawdzać w pierwszej to kilkanaście testów robiłam kilka bthcg ale to bez sensu te ich normy mało co mówią.

Licząc od ostatniej @ to który u Ciebie tydz jest? Powiem Ci że co wydawać na bthcg chyba lepiej wcześniej iść na wizytę ☺ u mnie w 6 tyg już biło serduszko ☺

Trzymam kciuki i pozdrawiam☺

olcia1718

Rozwiązania
41
Słuchaj kochana najlepiej powtórz betę czy prawidłowo przyrasta..
Drugie kazda kobieta i kazda ciąża jest inna
Jedna kobieta ma objawy druga prawie żadnych.
Ja na początku tez miałam tylko ból jak na miesiączkę i nic więcej mdłości miałam tydzień i jak ręką odjal gdzie inne kobiety mają pół ciąży.
A u innych ustanie oznacza brak rozwijajacej się ciąży.
Tak samo piersi odkad jestem w ciąży ani razu mnie nie zabolaly a juz 38 tydzień:)
Ciężko powiedzieć jak to jest u Ciebie
Trzeba tylko czekać.
Ale betę powtórz.
I myśl pozytywnie

olcia1718

Rozwiązania
41
Końcówka ciąży da Ci popalic:p
Ja chulalam pół ciazy tak mega się czułam pozniej musiałam lezec od połowy ale to ze względu na skracajaca się szyjkę.
Teraz pod koniec tylko plecy i wcześniej zgaga :)
Żadnych puchniec nóg itp:) gdyby nie ta szyjka to nie mogę narzekać :)

Flammie

Rozwiązania
4
Możesz zrobić bete, możesz mierzyć temperature, możesz roztrząsać czy masz objawy czy nie i porównywac z innymi ciężarnymi, ale i tak musisz poczekać na wizyte, bo wtedy się okaże. Nie masz dużego wpływu na to co będzie, więc postaraj się nie zamartwiać. Dobrze wiesz, ze w ciąży się lepiej nie stresować i to jest jedna z niewielu rzeczy jakie mozesz teraz dla dziecka zrobić. Myśl pozytywnie i czekaj. Będzie dobrze, zobaczysz. Trzymam kciuki :)

Agati88

Rozwiązania
2
Olcia, obiecałam sobie, że bety nie będę robić przy ostatnim razie latałam jak postrzelona co chwila robic czy dobrze rośnie, po czym nagle przestała... więc stwierdziłam, ze w tym wypadku nie będę robiła tyko pojade na usg 16.12 i wtedy się okaże co i jak. Chociaż teraz dałaś mi znowu zagwostkę i może jutro rano pójdę. Tylko byłoby to inne laboratorium niż te w którym robiłam w poniedziałek.

olcia1718

Rozwiązania
41
Kochana ja bym nie wytrzymała tyle czekać bo oszalejesz
Czy się dowiesz teraz czy na wizycie to chyba bez znaczenia
Wierze ze będzie dobrze:)
Napisz jaka druga beta Ci wyszła jak zrobisz:)

Agati88

Rozwiązania
2
Pewnie,dam znać jak tylko zrobię betę. Mam jeszcze jedno pytanie jaki mialyscie progresteron na początku ciąży? Mnie wyszedł ponad 23(nie znam tych jednostek) powinno być ok? mam tylko przypisana luteine dopochwowo.

olcia1718

Rozwiązania
41
Ja nie robiłam :)
Ale jak masz niski i dostalas luteine to dobrze:)
Sam przyrost bety chyba starczy czy ciąża rozwija się prawidłowo:)
Aczkolwiek moze się myle

olcia1718

Rozwiązania
41
reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A obawa przed porodem Potrzebuję porady 37
monika89bdg Obawa przed porodem..... Bydgoszcz 20
Z Obawa przed poronieniem Zwierzenia 1
E obawa przed drugą ciążą Rodzeństwo 114
ammaa3 obawa beta hcg Ciąża, poród, połóg 75
T obawa o ciąże Ciąża, poród, połóg 13
M obawa o rozstanie Roczniaki i dwulatki 3
Mia991 Czy test pozytywny przed terminem miesiączki Staramy się 28
D Krwawienie przed okresem Ciąża, poród, połóg 6
E Waga „przed” i „w trakcie” ciąży Potrzebuję porady 4
nowamloda12 Płacz przed snem u 4miesieczniaka Potrzebuję porady 4
Lilka2304 6 dni przed @ Potrzebuję porady 8
A Skierowanie do szpitala tydzień przed terminem porodu Ciąża, poród, połóg 15
B Rosnąca temperatura przed okresem, pozytywny test owulacyjny, a brak owulacji Staramy się 14
D Plamienia przed miesiączka Przyszłe mamy 15
Monia1992 Podroż 5 tygodni przed terminem porodu Potrzebuję porady 6
Ewka34 Zasinienie pochwy/szyjki przed okresem Potrzebuję porady 10
O Strach przed porodem Potrzebuję porady 11
P Ile przed miałyście skurcze przepowiadające? Ciąża, poród, połóg 2
P Ile czasu przed porodem miałyście skurcze przepowiadające ? Potrzebuję porady 5
M Stosunek chwile przed miesiaczka Potrzebuję porady 3
Asia1107 Strach przed toksoplazmozą... Potrzebuję porady 8
nowamloda12 Strach przed porodem 40tc Potrzebuję porady 41
LadySnow Blada kreska przed okresem Potrzebuję porady 11
J Inne objawy przed okresem niż zawsze przy zażywaniu tabletek Potrzebuję porady 1
Gosik880 Rzucanie główką przed snem. Potrzebuję porady 16
Aleksandra1112 Antykoncepcyjne Tabletki przed Embrio Trasferem? Ciąża po in vitro 2
E Beta przed miesiączka Potrzebuję porady 16
K Blada kreska na tescie Potrzebuję porady 58
A Ile dni przed miesiączka dostałyście plamienia implantacyjnego? Potrzebuję porady 20
ela303 Strach przed porodem Ciąża, poród, połóg 11
kasiula34 Beta 13,03 dzien przed okresem co oznacza Potrzebuję porady 10
R Przetoka przed uszna.. Potrzebuję porady 7
Patrycja35 10tc palpitacje serca..mroczki przed oczami..osłabienie Potrzebuję porady 13
M Ciaza przed 12 tygodniem Potrzebuję porady 3
Joanulka Brazowe uplawy przed okresem Potrzebuję porady 34
Lilijanka85 Borelioza stwierdzona przed zajściem w ciążę BB położna radzi mamom 7
R Wywołanie porodu przed terminem? Potrzebuję porady 8
Patrycja35 Beta zrobiona 5 dni przed miesiaczka Potrzebuję porady 38
Mała.czarna Test dzien przed okresem Potrzebuję porady 29
B Czy to ciąża? Plamienie i bolesny brzuch w owulacje lub przed nią Potrzebuję porady 36
S kolejna ciaza przed pierwsza miesiaczka po poronieniu samoistnym Potrzebuję porady 23
J Seks bez zabezpieczenia 5 dni przed owulacja Potrzebuję porady 8
nowamloda12 Ciąża ?? 2-3 dni przed okresem Potrzebuję porady 28
M Wynik Toxoplazmozy przed inseminacja-pomocy !! Ciąża po inseminacji 3
Kasia323 Olej z wiesiołka przed porodem?? Ciąża, poród, połóg 12
M Zatrudnienie przed porodem Potrzebuję porady 2
A Jak zaplanować płeć dziecka przed poczęciem Potrzebuję porady 6
Zuziiiii Test 6 dni przed okresem Potrzebuję porady 72
Magdaa..K123 test ciążowy przed terminem miesiączki ? Ciąża, poród, połóg 16