reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawa przed utratą ciąży.

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
cześć dziewczyny ! jestem na forum nowa,ale już teraz postanowiłam się Was poradzić aby nie dać się zwariować. W poniedziałek 21.11 dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży. Pierwszą straciłam w 7tyg.(nie zaczęło bić serduszko) nie obyło się bez łyżeczkowania- miało to miejsce w maju tego roku. Teraz jestem w kolejnej i oczywiście strasznie się martwie co pewnie jest naturalne. Zaczyna analizować właściwie brak jej objawów. Gdyby nie wynik bety, którą robiłam właśnie 21.11 (562) nawet bym nie wiedziała,w poprzedniej ciąży też tak miałam. Na początku troszkę bolały mnie piersi i nagle z dnia na dzień przestały ( co było jednoznaczne z obumarciem ciązy), w tej chwili właściwie tez nie mam zadnych objawów oprócz lekkiego pobolewania brzucha jak na okres i senności.Chociaż nie wiem czy to drugie po prostu nie jest wynikiem zmęczenia i pogody. Byłam we wt. u lekarza na wizycie, na usg mało co zobaczyłam- niewielki pęcherzyk ciążowy- no i kolejną mam 16.12 wtedy powinno być widać więcej, na pecwno akcję serca. Nie chce się dać zwariować ale boje się że sytuacja moze się powtorzyć choć lekarz mnie uspokaja. Chcialam sie pordzic czy któraś z was była w podobnej sytuacji lub czy miała albo właściwie na początku ciązy oprócz braku miesięczki nie miała zadnych jej objawów? Będę wdzięczna za kążda radę :)
 
reklama
Rozwiązanie
Lyzeczkowanie miałam dokładnie 23mają,w ciąży dowiedziałam się że jestem 21listopada wiec niecałe pół roku. Czułam się na siłach dużo wcześniej ale mieliśmy zaplanowane wakacje i stwierdziliśmy ze będziemy się starać na jesień. Po samym zabiegu nie miałam długo okresu w lipcu dopiero dostałam leki na wywołanie. Lekarz zalecał odczekanie od 3 do 6miesięcy:-)
Agati88 dziękuję za informację. mam nadzieję za będziesz pisała jak rośnie Twoje maleństwo . cieszę się ze Ci się udało. dziecko to największy skarb.
Słuchaj kochana najlepiej powtórz betę czy prawidłowo przyrasta..
Drugie kazda kobieta i kazda ciąża jest inna
Jedna kobieta ma objawy druga prawie żadnych.
Ja na początku tez miałam tylko ból jak na miesiączkę i nic więcej mdłości miałam tydzień i jak ręką odjal gdzie inne kobiety mają pół ciąży.
A u innych ustanie oznacza brak rozwijajacej się ciąży.
Tak samo piersi odkad jestem w ciąży ani razu mnie nie zabolaly a juz 38 tydzień:)
Ciężko powiedzieć jak to jest u Ciebie
Trzeba tylko czekać.
Ale betę powtórz.
I myśl pozytywnie
 
Końcówka ciąży da Ci popalic:p
Ja chulalam pół ciazy tak mega się czułam pozniej musiałam lezec od połowy ale to ze względu na skracajaca się szyjkę.
Teraz pod koniec tylko plecy i wcześniej zgaga :)
Żadnych puchniec nóg itp:) gdyby nie ta szyjka to nie mogę narzekać :)
 
Możesz zrobić bete, możesz mierzyć temperature, możesz roztrząsać czy masz objawy czy nie i porównywac z innymi ciężarnymi, ale i tak musisz poczekać na wizyte, bo wtedy się okaże. Nie masz dużego wpływu na to co będzie, więc postaraj się nie zamartwiać. Dobrze wiesz, ze w ciąży się lepiej nie stresować i to jest jedna z niewielu rzeczy jakie mozesz teraz dla dziecka zrobić. Myśl pozytywnie i czekaj. Będzie dobrze, zobaczysz. Trzymam kciuki :)
 
Olcia, obiecałam sobie, że bety nie będę robić przy ostatnim razie latałam jak postrzelona co chwila robic czy dobrze rośnie, po czym nagle przestała... więc stwierdziłam, ze w tym wypadku nie będę robiła tyko pojade na usg 16.12 i wtedy się okaże co i jak. Chociaż teraz dałaś mi znowu zagwostkę i może jutro rano pójdę. Tylko byłoby to inne laboratorium niż te w którym robiłam w poniedziałek.
 
Kochana ja bym nie wytrzymała tyle czekać bo oszalejesz
Czy się dowiesz teraz czy na wizycie to chyba bez znaczenia
Wierze ze będzie dobrze:)
Napisz jaka druga beta Ci wyszła jak zrobisz:)
 
Pewnie,dam znać jak tylko zrobię betę. Mam jeszcze jedno pytanie jaki mialyscie progresteron na początku ciąży? Mnie wyszedł ponad 23(nie znam tych jednostek) powinno być ok? mam tylko przypisana luteine dopochwowo.
 
reklama
reklama
Do góry