reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

josefin

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2005
Postów
122
mój Synek ma 3 tyg.
nie wiem, czy nie przesadzam,ale często chłopczyk ma takie dziwne odruchy.
otóż takiej dostaje zasapki i jakby szukal cyca, i taki robi sie niespokojny, otwiera buzie i łapie np.palec gdy mu sie włoży. czy to jest odruch ssania?a jak sie go wezmie na rece to jak dzieciol dziobie w szyje i szuka czegos i oczywiscie ta zasapka, przyspieszony oddech. dodam ,ze nie jest wtedy glodny.czy on chce wtedy cyca?
 
reklama
josefin mi to wygląda na odruch ssania, mój jak mu np z buzi cyc ucieknie to też bardzo się irytuje, wpycha swoje łapki do buzi. Chociaż ja już sama nie wiem, bo ja analizuję każdy ruch mojego dziecka i zaczynam we wszystkim widzieć coś niepokojącego i panikuję.
Dziewczyny co może oznaczać zielona kupka dziecka? jakiego koloru są kupy Waszych dzieci?Czy przez tą zieloną kupkę może go boleć brzuszek?
 
Mała Mi moje kochanie na razie robi kupi koloru pomarańczowego, nie wiem co może oznaczać zielona ;/
Josefin mój tak robi jak jest głodny, jedynie w ten sposób budzi nas czy daje w dzień znać że jest głodny bo nie płacze z tego powodu.
 
U nas wcześniej była taka żółtawa jakby z ziarenkami gorczycy, taka jajecznicowata i panie w szpitalu mówiły że to prawidłowa kupka a teraz pojawiła się zielona. Eh, nie wiem co jest grane. Jutro ma przyjść położna do nas znowu i mam nadzieję że ona coś zaradzi na to :(
 
Josefin- to normalny objaw u dziecka, szuka cycka w ten sposob

Mala_mi- zielona kupka nie oznacza niestety nic dobrego, przeanalizuj to co jadlas, w ciagu bagatela 2 tygodni, jak najbardziej moze to byc powod boli brzucha. To jest pierwsza oznaka ze jest cos nie tak, alergen moze sie utrzymywac w organizmie dziecka do 2 tygodni. jesli w tym czasie nie zjadlas nic podejrzanego, to podejrzane musi byc to co jesz caly czas.
 
Jak na razie jadłam: ziemniaki robione w parowarze, marchewkę, pierś z kurczaka, jedną nóżkę z kurczaka, rybę morską i to też wszystko w parowarze zrobione, jajko, chleb z szynką albo serem żółtym, piję herbatki, piję sok jabłkowy i wodę mineralną. Pierogi ruskie. No i w sobotę malutki kawałek tortu weselnego. Eh. Ja nie wiem co już mam jeść a co nie ;( Ile taka kupka się może utrzymywać?
 
u nas zielona kupka była w szpitalu - pierwsza "prawdziwa kupka" po smułce. Była taka jakby ziarnista, mała wtedy miała zaparcie i strasznie dużo jej było i pamiętam że położna powiedziała że to normalne, wtedy mała była na mieszance a ja dopiero zaczynałam karmić piersią. Później już były tylko jak jajecznica, miodowe..
 
Dziewczyny,ja mialam podobne obawy jak moja kruszynka byla noworodkiem.
Ale jest wszystko ok.

Josefin,taki objaw jak opisujesz jest jak najbardziej normalny:))dziecko w ten sposob szuka cyca i wcale nie musi byc przy tym glodny.Poprostu chce poczuc bliskosc mamy.Z czesem to minie.

Mala_mi zielone kupki bardzo czesto sie zdarzaja u noworodkow.Prze pierwsze dni to normalny objaw i z czasem znikna.Ale tez moga byc przyczyna boli brzuszka.Moja ewa zawsze jak miala kolki to robila zielone kupki.Niestety nie bylo na to rady i trzeba przeczekac.Jezeli karmicie piersia to moze jakas dieta i bedzie lepiej a jak butla to mi polozna radzila mleczko zmienic jak zalatwiala sie na zielono.Ale to tez z czasem minie:))
Takze glowa do gory:))
 
reklama
pierwsza pojawiła się 3 dni temu i dzisiaj prawie każda taka była a teraz taka zieloną śluzowatą zrobił.
jak to jest z mierzeniem temperatury? można rtęciowym do pupki? odejmuje się wtedy albo dodaje 0,5stopnia? jaka temp jest odpowiednia?
a co mogą oznaczać takie stwardniałe, nabrzmiałe sutki małego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry