reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2010' rozpoczęty przez josefin, 13 Październik 2010.

1. josefin

josefin Fanka BB :)

mój Synek ma 3 tyg.
    nie wiem, czy nie przesadzam,ale często chłopczyk ma takie dziwne odruchy.
    otóż takiej dostaje zasapki i jakby szukal cyca, i taki robi sie niespokojny, otwiera buzie i łapie np.palec gdy mu sie włoży. czy to jest odruch ssania?a jak sie go wezmie na rece to jak dzieciol dziobie w szyje i szuka czegos i oczywiscie ta zasapka, przyspieszony oddech. dodam ,ze nie jest wtedy glodny.czy on chce wtedy cyca?

2. mała_mi88

mała_mi88 30.09.2010; 3970g; 58cm

josefin mi to wygląda na odruch ssania, mój jak mu np z buzi cyc ucieknie to też bardzo się irytuje, wpycha swoje łapki do buzi. Chociaż ja już sama nie wiem, bo ja analizuję każdy ruch mojego dziecka i zaczynam we wszystkim widzieć coś niepokojącego i panikuję.
    Dziewczyny co może oznaczać zielona kupka dziecka? jakiego koloru są kupy Waszych dzieci?Czy przez tą zieloną kupkę może go boleć brzuszek?

3. reklama
  4. frogg

frogg Fanka BB :)

Mała Mi moje kochanie na razie robi kupi koloru pomarańczowego, nie wiem co może oznaczać zielona ;/
    Josefin mój tak robi jak jest głodny, jedynie w ten sposób budzi nas czy daje w dzień znać że jest głodny bo nie płacze z tego powodu.

5. mała_mi88

U nas wcześniej była taka żółtawa jakby z ziarenkami gorczycy, taka jajecznicowata i panie w szpitalu mówiły że to prawidłowa kupka a teraz pojawiła się zielona. Eh, nie wiem co jest grane. Jutro ma przyjść położna do nas znowu i mam nadzieję że ona coś zaradzi na to :(

6. ladygab

ladygab SZCZESLIWA MAMA

Josefin- to normalny objaw u dziecka, szuka cycka w ten sposob

Mala_mi- zielona kupka nie oznacza niestety nic dobrego, przeanalizuj to co jadlas, w ciagu bagatela 2 tygodni, jak najbardziej moze to byc powod boli brzucha. To jest pierwsza oznaka ze jest cos nie tak, alergen moze sie utrzymywac w organizmie dziecka do 2 tygodni. jesli w tym czasie nie zjadlas nic podejrzanego, to podejrzane musi byc to co jesz caly czas.

7. mała_mi88

Jak na razie jadłam: ziemniaki robione w parowarze, marchewkę, pierś z kurczaka, jedną nóżkę z kurczaka, rybę morską i to też wszystko w parowarze zrobione, jajko, chleb z szynką albo serem żółtym, piję herbatki, piję sok jabłkowy i wodę mineralną. Pierogi ruskie. No i w sobotę malutki kawałek tortu weselnego. Eh. Ja nie wiem co już mam jeść a co nie ;( Ile taka kupka się może utrzymywać?

8. ladygab

ladygab SZCZESLIWA MAMA

A caly czas robi na zielono, czy tylko jedna byla???

9. Alicja z Krainy Czarów

Alicja z Krainy Czarów od teraz serca mam dwa..

u nas zielona kupka była w szpitalu - pierwsza "prawdziwa kupka" po smułce. Była taka jakby ziarnista, mała wtedy miała zaparcie i strasznie dużo jej było i pamiętam że położna powiedziała że to normalne, wtedy mała była na mieszance a ja dopiero zaczynałam karmić piersią. Później już były tylko jak jajecznica, miodowe..

10. reklama
  11. Rosi79

Rosi79 Fanka BB :)

Dziewczyny,ja mialam podobne obawy jak moja kruszynka byla noworodkiem.
    Ale jest wszystko ok.

Josefin,taki objaw jak opisujesz jest jak najbardziej normalny:))dziecko w ten sposob szuka cyca i wcale nie musi byc przy tym glodny.Poprostu chce poczuc bliskosc mamy.Z czesem to minie.

Mala_mi zielone kupki bardzo czesto sie zdarzaja u noworodkow.Prze pierwsze dni to normalny objaw i z czasem znikna.Ale tez moga byc przyczyna boli brzuszka.Moja ewa zawsze jak miala kolki to robila zielone kupki.Niestety nie bylo na to rady i trzeba przeczekac.Jezeli karmicie piersia to moze jakas dieta i bedzie lepiej a jak butla to mi polozna radzila mleczko zmienic jak zalatwiala sie na zielono.Ale to tez z czasem minie:))
    Takze glowa do gory:))

12. mała_mi88

pierwsza pojawiła się 3 dni temu i dzisiaj prawie każda taka była a teraz taka zieloną śluzowatą zrobił.
    jak to jest z mierzeniem temperatury? można rtęciowym do pupki? odejmuje się wtedy albo dodaje 0,5stopnia? jaka temp jest odpowiednia?
    a co mogą oznaczać takie stwardniałe, nabrzmiałe sutki małego?

Ostatnia edycja: 13 Październik 2010

Poleć forum