reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Ragna, wiesz co... z tego co pamiętam to jakiś rok temu jak byłyśmy u lekarza na jakiejś tam wizycie to też pojawił się temat pocenia no i lekarka stwierdziła że to może być niedobór i kazała podawać wapń, ale wtedy jeszcze Miśka cyca ciągnęła więc pocenie uważałam za normę, w końcu przytulona była itp... no ale tak jak teraz piszesz to Misi łepetynka też się poci, i nie z tyłu raczej - i nie wiem czy to powód do zmartwienia czy raczej wina pogody bo u nas raz cieplusio a jak wiatr zawieje to chować się w domu trzeba:baffled: a Hani zarosło już ciemiączko? Inka jeszcze ma malusie, a zębole podobnie jak wy, ale 12, bez 3 i 5. dajesz młodej vit. D?
 
reklama
Hmm, Ida, no to może to jednak normalne? Witaminy D nie daję, ale co jakiś czas ogarniają mnie wątpliwości, czy może jednak Hania nie powinna jej dostawać. Przez jakiś czas brała tran, ale pewnego pięknego dnia się zbuntowała i odmówiła łykania syropku. Ponoć latem nie powinno się dawać witaminy, bo jest słonecznie, ale z drugiej strony na necie mnóstwo informacji o tym, że wiele dzieci cierpi na niedobór tej witaminy. Jeszcze z trzeciej strony ponoć nadmiar też szkodzi. Można zrobić dziecku badania na poziom wit D, ale zważywszy na stosunek Hani do lekarzy, dla nas to ostateczność.
Co do ciemiączka, to szczerze mówiąc dawno nie sprawdzałam, ale jutro pomacam i zobaczę, czy zarosło, ale myślę, że będzie jak u Was.
 
Moim dzieciakom też się czoła i szyje pocą - ale dla mnie to normalne jak jest gorąco. Przecież my się też pocimy i nie ma w tym nic dziwnego. Dziwne by było jakby się w chłodzie pocił. No ale lekarzem to ja nie jestem, to tylko taka moja opinia ;-)
 
Nice-girl, pewnie, ale ja np nie mam tak spoconej główki jak Młoda, choć mamy na sobie tyle samo ciuchów, stąd mój niepokój. No ale może dzieci już tak mają?
 
Oliwia najbardziej w nocy się poci, ale w dzien też się zdarza i uważam to za normalne.
Witaminę d po roku nie kazala nam lekarka dawać więc nie podajemy.
Jeszcze nie tak dawno pytałam lekarki że może jednak znów do niej wrócić to mi powiedziała że nie ma potrzeby.
 
reklama
Do góry