reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

m@dz1@

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2008
Postów
1 418
Miasto
Żywiec
Powiedzcie mi obecne mamusie czy wasze dzieci tez sa przy cycku non stop mój mały odkąd jest w domu nic tylko chce jeść praktycznie od niego nie odchodze bo on cały czas je, pokarm mam na pewno bo aż leje mi się z piersi nie wiem czy to normalne jestem mamusia pierwszy raz ale żeby aż taki głodomorek u was też tak jest?
 
reklama
m@dz1@a- moja Julka je średnio co 2 godziny. Czasami co 1,5, czasami co 2,5. Różnie to wychodzi. Z reguły muszę ją budzić na karmienie bo moja jest wcześniaczkiem. Ale w nocy karmię o 22, potem ok.3, a następnie ok. 6.30. A jak karmisz? Początkowo karmiłam podając obie piersi ale potem przeszłam na system jednej piersi na posiłek. Generalnie jest to lepsze, chyba że trzymasz dziecko przy pierwszej piersi ok 15-20 min. Na początku leci rzadkie, wodniste mleko, po ok.5-8 min zaczyna lecieć mleczko takie średniotłuste, a to najbardziej kaloryczne po ok 15 min. Synka też karmiłam w ten sposób i też miał dość długie przerwy między posiłkami. Najlepszym wyznacznikiem, czy dziecko się najada jest przybór wagi. U mnie Julka w 12 dni przytyła prawie 500 g.
Ale oczywiście są dzieci, które mogą wisieć przy piersi cały czas bo mają silną potrzebę ssania i przytualnia. Spróbuj podac smoczek, pokołysać troszkę. Bo może dojść do tego że maluszek będzie Cię traktował jak 24 godzinny smoczek. Obserwuj smyka, słuchaj jak płacze a z czasem nauczysz się rozróżniać co dane dzwięki oznaczają.
 
Mój Filip dopiero dziś po wielu trudach possał pierś:tak:.Ale mój pokarm dostaje od powrotu do domu czyli od poniedziałku.W zależności od ilości wypitego mleka karmię go co 2-4 godz.Przerwy między karmieniami przesypia:-D.
M@dz1@
ja tak miałam ze starszakiem ,przy piersi był 23 h na dobę:baffled:.I tak przez 5 miesięcy. Ale wszystko da się przeżyć.Ciesz się tym, że karmisz wielu nie jest to dane:no:.
 
hej mamusie,

Mam problem z moja coreczka.Urodzilam ja w 38 tyg i 3 dniu cc. Karmie piersia,jak ja urodzilam wazyla 3557. Po 4 dniach jak wyszlam z kliniki miala 3400. Niby to normalne ze waga spada,ale 6 dni po gdy poszlam do pediatry mala przytyla tylko 30gram!!!!!!!!!:-(odstawilam ja od piersi (tak kazal pediatra) miala zoltaczke ale juz dobrze.Lekarz kazal mi dawac mleko z puszki i sciagac swoje ale moja mala z butelki malo ciagnie i wczoraj dalam jej cycka bo nie chciala jesc butelki. Jak wczoraj mialam ja caly dzien na butelce nie zrobila kupy wogole, dopiero wieczorem kiedy dalam jej piers zrobila troche. Dzisiaj dalam jej wiecej piersi a mniej butelki z mlekiem z puszki i zrobila 2 duzeee kupki...dziewczyny boje sie jej dac cycka bo moze moje mleko jej wywoluje czeste kupki. Wczesniej jak (przed pojsciem do pediatry) nie wiedzialam ze tak malo wziela robila duzo razy kupke dziennie. Moze dlatego tak malo wziela???Niby jak jej dawalam butelke tylko przez 24h je okolo 430gram mleka, lekarz mowi ze 500 powinna jesc na 24h..Dziewczyny prosze was o rade!!!!nie wiem co mam robic...Jutro wpadnie kolezanka i mi przyniesie wage dla niemowlakow to zobacze ile ma...poza tym w piatek mam pediatre zeby ja obejrzal i zwazyl..ale ja sie martwie!!!!HELP!
 
Kokoszka przede wszystkim dlaczego lekarz kazał Ci odstawić Manię od piersi? Czy robił jakieś badania? Rzeczywiście czasami tak się zdarza że pokarm matki można powiedzieć że podtrzymuje żółtaczkę ale to trzeba zbadać. Dzieci z żółtaczką są śpiochami i trzeba je wybudzać na karmienie. Jak często karmisz? Czasami każą przepajać wodą z glukozą ale tu są podzielone opinie. Rzeczywiście bardzo mało córcia przybrała na wadze i to jest troszkę niepokojące. Powinna przybierać średnio 10-20 g dziennie. Na pewno nie jest to wina kup, bo moja mała co karmienie to kupa a przybrała już 500 g. Na sztucznym mleku rzeczywiście dzieci rzadziej robią kupę. A jaki ma poziom bilirubiny? Mój Marcin miał żółtaczkę przez 6 tygodni, poziom bilirubiny miał podwyższony ale nie naświetlali go. Kazano mi go karmić normalnie piersią i przepajać glukozą. Dodatkowo dostał różne witaminki. Córcia też miała żółtaczkę ale na tyle dużą że była trzy razy naświetlana i dostawał kroplówkę z glukozy. I karmiłam tylko piersią. Nie martw się na zapas, tak samo nie popadaj w obsesję ważenia. Chociaż może tak być, że będziesz musiała ważyć dziecko przed i po karmieniu. Ja Julcię ważę co 2 dni.
 
No ja też tak karmie że wyjada pierwsze wszytsko z jednej piersi a jak dalej chce to daje drugą ale niestety on chce non stop jestem wykończona smoczka wypluwa nie chce go ssac moze taki urok mojego dzieciaczka
 
Ostatnia edycja:
Ania_77 lekarz nie robil mi zadnych badan ani Mani, ja na swoja odpowiedzialnosc przystawilam ja przedwczoraj do piersi, bo nie moglam patrzec jak szuka "cycka". Jezeli chodzi o bilirubiny(dobrze ze to powiedzialas jak sie naywa bo nie moglam znalesc polskiego odnosnika, bo grecku wiem jak sie to nazywa:baffled:) mala w dobie wyjscia z kliniki miala dobry poziom, miala mala bilirubine ale lekarz powiedzial ze jest ok. Wyszlam kliniki we wtorek i w poniedzialek mialam wizyte u pediatry i wtedy stwierdzil zebym zrobila badanie bilirubiny bo wyglada na bardzo zolta. Wyszlo ze ma 15,4 (wysoka) od 18 naswietlaja...i wtedy kazal mi odstawic ja od piersi i podowac sztuczne mleko przez jeden dzien. Nastepnego dnia we wtorek znowu poszlismy na badanie i poziom spadl do 11 (ponoc jak spada to nie rosnie) i lekarz kazal sciagac mi mleko i podawac raz sztuczne raz moje. Ja jednak tego samego dnia samym wieczorem przystawilam ja do piersi i tak robie do dzisiaj. Nic nie mowilam lekarzowi, ale czuje co dla niej jest dobre. Tak jak mowisz ze dzieci z zoltaczka duzo spia ja moja mala srednio co 2-3 czasami 4h wybudzam i karmie...srednio karmie co 3h. Teraz wydaje mi sie ze wrocil jej troche apetyt bo nie nadarzam nazbierac mleka (przez jedno karmienie oprznia mi piersi) wiec dokarmiam ja mlekiem sztucznym (jak widze ze jeszcze jest bardzo glodna) nie wiem czy dobrze robie ale wydaje mi sie ze ona musi jesc jak najwiecej. Zoltaczka z twarzyczki juz schodzi wyglada lepiej nie jest juz tak zolta. Dzisiaj kolezanka mi przyniesie wage wiec ja zwarze, mam nadzieje ze przynajmniej z 150 moze 200 dobrala. Nie chce Aniu popasc w manie warzenia ale sie boje, jutro mam wiyte u pediatry i znowu pojde na pomiar....co mi radzisz zebym zrobila?nadal ja karmila piersia??Musze powiedziec ze jestes bardzo doswiadczona mama i silna:tak:dziekuje za pomoc:-D


A zapomnialam dopisac mala nie chwyta moich sutkow wiec uzywam silikonowych nakladek,ale ciagnie przez nie mleko, widze jak ja odstawiam od piesi ze mleko zoataje na sciankach nakladki. Moze to byc powodem jej problemow????
 
Ostatnia edycja:
Kokoszko mam wrażenie, że lekarz próbuje zdiagnozować czy ta żółtaczka rzeczywiście jest związana z karmieniem piersią. Czasami tak się robi, że odstawia się pierś i w zamian podaje sztuczne mleko, potem bada bilirubinę. Jak spada, to wprowadza się karmienie mieszane, a potem już samą pierś. Jednak to już lekarz powinien zadecydować. Ale skoro widzisz, że po mieszanym karmieniu Mania robi się mniej żółta to może warto to utrzymać do jutra. Tylko dla mnie bez sensu jest ściąganie pokarmu zamiast podać pierś. Bo w takiej sytuacji powinnaś go pasteryzować przed podaniem małej a jak lekarz tego nie mówił to po co ściągać? Wytrzymaj jeszcze do jutra zobaczysz co powie lekarz. Jeśli widzisz że w nakładkach jest mleko, a dziecko po karmieniu jest spokojne, nie marudzi, nie domaga się więcej jedzenia to prawdopodobnie się najada.
Polecam stronę Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Gdy noworodek ma żółtaczkę dużo ważnych i przydatnych informacji tam się znajduje.
Nie martw się żółtaczką najważniejsze, że poziom bilirubiny spada. Tak jak pisałam Marcin miał 6 tyg żółtaczkę i poziom spadał bardzo powoli ale cały czas karmiłam go piersią. Marcin też tak się rzadko jadł, jeszcze mi przysypiał w trakcie jedzenia. Jeszcze troszkę a wszystko się unormuje. Trzymam kciuki żeby malutka zaczęła przybierać na wadze.
 
Widzę, że nie tylko ja mam problemy z dzieciaczkiem ... :-( Sama nie jestem doświadczona, więc nawet jakbym chciała którejś coś poradzić to poprostu nie wiem :hmm: Madzia mój synek też tylko najchętniej na początku był przy piersi, teraz widzę, że troche przeżucił się na butelkę - karmię go nadal piersią, ale i butelką - jaką masz butelkę? Może smoczek z butelki nie jest odpowiedni dla Twojego maluszka? Ja mam butelkę Tommee Tippee i powiem Ci, że mały dzieki temu smoczkowi bardzo szybko ją zaakceptował.

Może kochane poradzicie coś na wzdęcia?? Mój synek męczy się, boli go brzuszek ... pręży się, płacze, mało śpi - mysle, że to też dlatego, że go boli ... nie wiem co robić. Najpierw podawaliśmy koper, teraz odstawiliśmy, bo nic nie pomógł, a może nawet zaszkodził .... może jakieś domowe, sprawdzone sposoby?? :hmm:

Mój synek mało śpi. W nocy nie chce spać ... jestem wykończona. Och mam nadzieję, że niedługo coś się zmieni ...
 
reklama
A do tego moje dzieciątko je bardzo łapczywie, ksztusi się, bo często zasypia przy butelce :frown:
 
Do góry