reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obciążenie glukozą

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2020
Postów
11
Cześć mam takie pytanko do Was. Dostałam od Pani ginekolog skierowanie na obciążenie glukozą, tylko to było jeszcze przed tym jak test ciążowy pokazał dwie kreski. I tutaj rodzi się właśnie pytanie czy na wczesnym etapie ciąży nie ma problemu by wykonać to badanie? I jeszcze powiedzcie mi jak reagowałyście na glukozę? Jest się czego obawiać czy nie?
Pozdrawiam
 
reklama
Ja robiłam bardzo wcześnie bo w badaniu krwi wyszedł mi podwyższony cukier. Generalnie to badanie nie powinno być często powtarzane ale dziewczyny różnie reagują na glukozę, często czują duże osłabienie. Ja w sumie nie wspominam tego jakoś źle, ot, słodkie badziewie do wypicia, faktycznie muliło mnie jeszcze parę godzin później.
 
No właśnie ja też dostałam to skierowanie wcześniej, tylko nie mialam możliwości tego wykonać a jak już się przybierałam to zamknięte było laboratorium i dopiero jutro się wybieram i tak się trochę stresuje 😊
 
Ja miałam badanie OGTT przeprowadzane dwa razy. Pierwszy raz było bardzo ok, nawet później po badaniu zagryzłam czekoladowym batonikiem, bo byłam tak głodna i miałam nawet ochotę na coś słodkiego :) Reakcji ze strony organizmu żadnych.
Za drugim razem nie było już tak kolorowo... Przechorowałam dwa dni po badaniu i czułam się naprawdę źle.
 
Aha kazdy organizm różnie to przechodzi. Ale mam jeszcze pytanko czy to badanie nie wpływa negatywnie na przebieg ciąży? Po wypiciu takiej ilości glukozy nie będzie problemów z dalszym przebiegiem ciąży? To moja pierwsza ciąża i jestem w tym zielona i chce usłyszeć zdanie Wasze, które to mają już kolejne ciąże :)
 
Aha kazdy organizm różnie to przechodzi. Ale mam jeszcze pytanko czy to badanie nie wpływa negatywnie na przebieg ciąży? Po wypiciu takiej ilości glukozy nie będzie problemów z dalszym przebiegiem ciąży? To moja pierwsza ciąża i jestem w tym zielona i chce usłyszeć zdanie Wasze, które to mają już kolejne ciąże :)
Myślę, że gdyby wpływało negatywnie to by go nie robili, a jest jednym z badań "obowiązkowych" :)
Na tej podstawie mogą wykluczyć cukrzycę ciążową, która jest niebezpieczna dla dziecka.
Tylko w niektórych przypadkach badanie się powtarza. W większości wystarcza tylko raz. Ja miałam powtórzone ze względu na wykryte wielowodzie w 31tc i musieliśmy wykluczyć późną cukrzycę ciążową.
Wbrew pozorom badanie nie jest złe :) Można dowiedzieć się czy zamiast zwykłej glukozy możesz wypić np. smakową albo jest taka już rozrobiona w buteleczce np. o smaku coli :) Bardziej "uciążliwe" moim zdaniem jest czekanie na kolejne pobrania. Pierwsze pobranie robisz na czczo przed wypiciem drinka :), po pierwszym pobraniu w ciągu 5 min wypijasz szklaneczkę i czekasz 60 min na następne pobranie. Od drugiego pobrania znowu 60 min i trzecie pobranie, więc 2-2,5h musisz poświęcić. No i nie można ani pić, ani jeść, ani chodzić siusiu pomiędzy pobraniami :/
U mnie położne nie wypuszczają z przychodni i trzeba siedzieć i czekać :)
 
Cześć mam takie pytanko do Was. Dostałam od Pani ginekolog skierowanie na obciążenie glukozą, tylko to było jeszcze przed tym jak test ciążowy pokazał dwie kreski. I tutaj rodzi się właśnie pytanie czy na wczesnym etapie ciąży nie ma problemu by wykonać to badanie? I jeszcze powiedzcie mi jak reagowałyście na glukozę? Jest się czego obawiać czy nie?
Pozdrawiam
Nie wiem czy nie ma problemu by wykonać to badanie na wczesnym etapie ciąży. To tylko glukoza, więc nic się na pewno nie stało poza przyjęciem dużej ilości kcal. Miałam to badanie robione w 28 tygodniu ciąży. Taka słodka woda, która szybko wypiłam. Miałam gkukoze zwykła, są jeszcze smakowe. Po ok 15 minutach zaczęłam mieć zimne poty i zawroty głowy, ale wyszłam z przychodni, zaczerpnęłam świeżego powietrza i było już dobrze. W przychodni byli duszno i te maseczki, które trzeba nosić. Czytałam, że tak czasami się dzieje w tym badaniu. Gratulacje i powodzenia 😘
 
reklama
Ważne jest aby po wypiciu glukozy jej nie zwymiotować bo będą powtarzać badanie. Mozna napić się wody. Panie, które robiły mi badanie pozwoliły :). Ja po jej wypiciu byłam mega zmęczona, nawet uciełam sobie drzemke :/ A i polecam wziąć jakąś książkę albo naładować telefon, ponieważ 2h trzeba będzie siedzieć
Nie zawsze powtarzają badanie. Ja wypiłam glukozę bez problemu ale mój żołądek nie wytrzymał po jakichś 20 minutach. Nie było opcji żeby następnym razem było inaczej :p Diabetolog stwierdził że powtarzanie nie ma sensu, dostałam do domu glukometr i przez tydzień mierzyłam cukier po posiłkach w ramach badania.
 
reklama
Cześć mam takie pytanko do Was. Dostałam od Pani ginekolog skierowanie na obciążenie glukozą, tylko to było jeszcze przed tym jak test ciążowy pokazał dwie kreski. I tutaj rodzi się właśnie pytanie czy na wczesnym etapie ciąży nie ma problemu by wykonać to badanie? I jeszcze powiedzcie mi jak reagowałyście na glukozę? Jest się czego obawiać czy nie?
Pozdrawiam
Hm nie wiem po co na tym etapie ,ale skoro gin tak kazal ,to sue stosuje, dla mnie to był pikuś, wszyscy straszyli a wypilam bez problemu potem tez nic się nie działo i wyniki były ok
 
Do góry