reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obciążenie glukozy

niemusisznic

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Październik 2014
Postów
174
Dziewczyny, w ile ml wody rozpuścić 75g glukozy? Niestety nie powiedzieli mi w przychodni i nie mam zielonego pojęcia.
 
reklama
Przy 75g glukozę powinni rozpuścić w przychodni. Tam tez powinnaś ją wypić i zostać kolejne dwie godziny. Bo po takiej dawce glukozy to może być różnie.
 
niemusisznic, to bardzo dziwne, bo glukozę po rozpuszczeniu nalezy wypić w przeciągu 2-3 minut.

Ja byłam w piatek, kazali kupić wcześniej glukozę 75g (jest w proszku) i przynieść. Gdy pojawiłam się w przychodni pobrali mi najpierw krew na czczo, a w tym czasie inna rozrabiała mi glukozę w kubku plastikowym który oni już tam mieli. Jak została rozrobiona pielegniarka kazała mi wypić w ciągu 2-3 minut.
 
Wszędzie inaczej, no nic. Postąpię tak jak w aptece sie dowiedziałam, 250-300ml i dodać cytrynę :) i pójdę z gotowym wywarem;) dzieki tak czy siak za odpowiedz.
 
Ja musiałam kupić swoją glukozę pobrała mi pierw krew a potem podała glukoze rozpuszczoną w kubku. Zanim zaczęła mówić w jakim tempie mam to pić to nie zdąrzyła :D miałam pragnienie wypiłam za jednym zamachem i mimo że miałam cytryne nie ssałam jej bo nie było takiej potrzebny, mi tam smakowało :D ale minus taki, że non stop mi się odbijało, inne ponoć zwracały tylko ja taki wyjątek byłam :)
 
Ja obciążenie robiłam m.in. w Poradni Diabetologicznej - glukozę miałam rozpuszczoną w dużym kubku plastikowym - podejrzewam, że było to jakieś 250-300ml. Panie mówiły, żeby nie pić tego szybko - tylko by trwało to ok 5 minut.

Dla mnie też nie było to jakieś traumatyczne przeżycie... Woda z cukrem...
AA i jeszcze mi się przypomniało - zawsze przed wypiciem miałam sprawdzany poziom cukru glukometrem (czy wogóle można wykonać to badanie) - dodatkowo oczywiście poza badaniem glukozy na czczo z krwi.
 
reklama
Ja robilam chyba chyba z 6 razy obciążenie glukozą i za każdym razem tak samo. Glukozę, wodę (ok 250-300ml z wciśniętą wcześniej połówką cytryny), kubek i łyżeczkę przynosiłam ze sobą. Najpierw na czczo pobierano krew, póżniej sama rozrabiałam glukozę i ma się 5 min na wypicie jej. No i pobranie krwi po wypiciu po godzinie i dwóch.
 
Do góry