reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obcinanie włosków po 1 roczku

Dołączył(a)
10 Luty 2005
Postów
5
Mam do was pytanie. Czy obcinaliście waszym maluszkom po pierwszym roku życia włosy. Moje koleżanki namawiają mnie abym obcieła Darii włozki, podobno po takim zabiegu beędą gęste i mocniejsze. Czy to prawda? Ja mam opory, zaraz brdza ciepłe dni, a moje maleństwo będzie łyse. Zatanawiam się nad tym, a może poczekać do jesieni w wtesy "ciach"?
 
reklama
Ja skracałam mojej córce włosy kiedy miała ok. roku. Obicięłam jeju fryzjera bo mnie się nie dała tknąć a tam siedziała tak spokojnie że mało oddychała.Proponuję Ci tylko trochę podciąć(moja miała fryzurkę "na chłopaka").faktycznie włosy jej się trcohę wzmocniły,a poza tym uważam że własnie lato to dobry czas na obięcie włosów,jest gorąco i krótkie włosy są praktyczniejsze i wygodniejsze,dziecko sie mniej poci.
 
Witaj,mysle,ze nie powinnas miec zadnych obaw w zwiazku z obcieciem wloskow coreczce.Ja mam synka 14 miesiecznego i pierwszy raz obcielam mu wlosy kiedy mial 8 miesiecy,bo przeszkadzaly mu: zachodzily na uszka,smyraly go po twarzy.Nie wierze w przesady,bo musialabym nie robic przy dziecku prawie nic a wiadomo ze realia sa inne.Moj synek mial scinane wlosy juz 4 razy,ale bylam u fryzjera,bo zrobil to sprawniej i szybciej.Pozdrawiam.Kama mama Maxa.
 
A ja pozwalam włosm mojej córki rosnąć. Urodziła się juz z bujną czupryną, w tej chwili jak się je rozpuści to ma za pas.Nie wierzę w te przesądy,że do roku nie mozna obcinąć..bo coś tam, ani w to,że się wzmocnią.Ponieważ mam córeczkę, mogę jej robić dziewczęce fryzurki, Zuzia lubi być czesana...więc nie ścinam.
 
To mit, że włoski będą silniejsze, obcięcie na to nie wpływa, tylko geny. Ja swojemu jeszcze nie obcinałam, bo jest zbyt ruchliwy i poprostu się boję, że mu krzywdę zrobię. Cieszę się, że łaskawie daje sobie obciąć paznokcie, włosy mogą jeszcze trochę poczekać ;)
pozdrawiam
nikita
 
reklama
Starszemu synowi obcinałam włosy od okresu, kiedy miał 3 miesiące. Nie widziałam, aby te podcięcia powodowały wzmocnienie włosów. Przyszedł czas, że same sieę wzmocniły bez mojej interwencji, w wieku około 4 lat. Młodszemu obcinam rzadko, tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.
 
Do góry