reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obecność haplotypu M2 w ukł heteroztgotycznym w genie ANXA5 czy któraś miała stwierdzone??

dorKa15

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Grudzień 2020
Postów
18
Hej, ponawiam pytanie, czy któraś z Was miała stwierdzony haplotyp M2 w genie ANXA5 i jakie były dalsze kroki? Czekam na wyniki kariotypów i dopiero wtedy będę miała konsultację z genetykiem... Na chwilę obecną źyje w wielkiej niewiadomej ponieważ nie ma praktycznie żadnych informacji w necie na temat zaleceń/ postepowania przy stwierdzonej obecności haplotypu M2:(;(
 
reklama
Niestety chyba żadna z nas nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie, natknelam się już na nie kilka dni temu... Ale również nie umiem ci pomóc.
Rozumiem doskonale, bo sama czekam na omówienie wyników z immunologiem od polowy grudnia, a termin mam dopiero na 11 stycznia...
 
Mieszkam w Niemczech i po niemiecku dokopałam się do jakichś studiów na temat tego haplotypu.

Z tego co na szybko przeczytałam taki haplotyp powoduje problemy z krzepliwością krwi w ciąży (bardzo na skróty wyjaśnienie).

Ryzyko poronienia z tym haplotypem jest dwukrotnie większe. Pacjentkom ze stwierdzonymi 2 i wiecej poronieniami podaje się heparyne przez cały okres ciąży.
 
Hej, ponawiam pytanie, czy któraś z Was miała stwierdzony haplotyp M2 w genie ANXA5 i jakie były dalsze kroki? Czekam na wyniki kariotypów i dopiero wtedy będę miała konsultację z genetykiem... Na chwilę obecną źyje w wielkiej niewiadomej ponieważ nie ma praktycznie żadnych informacji w necie na temat zaleceń/ postepowania przy stwierdzonej obecności haplotypu M2:(;(
Hej i co znalazłaś jakaś odpowiedź.... Bo ja mam to samo i właśnie dzisiaj szukam jakiś informacji...
 
Hej, ponawiam pytanie, czy któraś z Was miała stwierdzony haplotyp M2 w genie ANXA5 i jakie były dalsze kroki? Czekam na wyniki kariotypów i dopiero wtedy będę miała konsultację z genetykiem... Na chwilę obecną źyje w wielkiej niewiadomej ponieważ nie ma praktycznie żadnych informacji w necie na temat zaleceń/ postepowania przy stwierdzonej obecności haplotypu M2:(;(
Hej,
Również mam stwierdzony haplotyp M2. Napisz proszę jakie leki dostałas od lekarza??
 
Hej!! Tez mam haplotyp M2, przyjmuje heparyne, napiszcie dziewczyny Czy udalo Wam sie donosić ciążę?? 😔 Mialyscie jakies komplikacje i jakie leki przyjmowalyscie?
 
Hej!! Tez mam haplotyp M2, przyjmuje heparyne, napiszcie dziewczyny Czy udalo Wam sie donosić ciążę?? 😔 Mialyscie jakies komplikacje i jakie leki przyjmowalyscie?
Ja mam.. Obecnie 16tydz.. Po stratach biorę tylko heparyne 0.40 i acard na noc 150 jutro jadę sprawdzić przepływy u małego czy dawka heparyny jest dobra
 
Ja mam.. Obecnie 16tydz.. Po stratach biorę tylko heparyne 0.40 i acard na noc 150 jutro jadę sprawdzić przepływy u małego czy dawka heparyny jest dobra
Tez biore 0.4 i tez 16tc, ale nie biorę acardu, lekarz za tydzień
Hej również mam to stwierdzone ale w ciąży jeszcze nie jestem, powiedzcie mi czy te leki przepisuje wam ginekolog czy trzeba iść do immunologa ? No i jak to wygląda z refundacją czy przysługuje w takim przypadku ?
 
reklama
Do góry