reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obecność przeciwciał przeciwjądrowych ANA, a ciąża

Oleczqa002

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2020
Postów
3 160
Miasto
Łódź
Cześć 🤗
Czy któraś z obecnych tu dziewczyn ma wykrytą obecność przeciwciał przeciwjądrowych ANA (ANA1, ANA2, ANA3) I jeśli tak to czy w związku z tym były jakieś problemy z zajściem w ciąże?
Pytam bo ja mam wykrytą ich obecność w dość dużym mianie (choć żadnej choroby nie mam zdiagnozowanej) i w internatach wyczytałam, że mogą one zwalczać plemniki jako ciała obce w związku z czym zajście w ciąże może być niemożliwe 🤷🏻‍♀️ Wiem, że internet nie jest zbytnio wiarygodnym źródłem wiedzy, dlatego pytam o wasze doświadczenia 🤗
Pozdawiam! 🙂
 
reklama
Rozwiązanie
Nie mam, ob,crp,mocz ok nawet robiłam takie specjalistyczne badania do twardziny tj kapilaroskopia też ok. Później powtarzalam ane3 w ośrodku specjalistycznym i tak się nawet zaleca tam mi wyszło że lekko podwyższone ale negatywne w tabelce graniczne. Ja mam obawy typu mrowi mi twarz, łydki takie zdretwiale ale tylko jak jestem w pionie. Jeszcze wtedy jak badałam pierwszy raz ane to miałam robiony cały panel badań na różne bakterie i wyszło mi mykoplazmoza pneumonia w klasie iga czyli świeżej później znalazłam opracowanie medyczne który mówi że właśnie myko może fałszować ane ale wiadomo to czy tak jest u mnie.. Miejmy nadzieję,że nigdy nie wystąpią u nas objawy i zostanę tylko przeciwciała. Ja miałam jeszcze robiony czynnik rf...
Nie mam, ob,crp,mocz ok nawet robiłam takie specjalistyczne badania do twardziny tj kapilaroskopia też ok. Później powtarzalam ane3 w ośrodku specjalistycznym i tak się nawet zaleca tam mi wyszło że lekko podwyższone ale negatywne w tabelce graniczne. Ja mam obawy typu mrowi mi twarz, łydki takie zdretwiale ale tylko jak jestem w pionie. Jeszcze wtedy jak badałam pierwszy raz ane to miałam robiony cały panel badań na różne bakterie i wyszło mi mykoplazmoza pneumonia w klasie iga czyli świeżej później znalazłam opracowanie medyczne który mówi że właśnie myko może fałszować ane ale wiadomo to czy tak jest u mnie.. Miejmy nadzieję,że nigdy nie wystąpią u nas objawy i zostanę tylko przeciwciała. Ja miałam jeszcze robiony czynnik rf, ant.toczniowy, zespół antyfosfolipidowy to też ok
Dokładnie, też nam życzę żeby nam się nic nie rozwinęło 🤗 na pewno będzie dobrze!
I dzięki Tobie, też mam nadzieje że nawet pomimo obecności ANA uda mi się zajść w ciąże 😊 wszystkiego dobrego życzę! 😘
 
Rozwiązanie
reklama
Tak mama zaznaczone ana, poszerzałam o ana2 i ana3. ana 2 ujemne, w Ana 3 wyszło słabo dodatnie przeciwciało pm scl 100 też nie mam żadnych objawów choroby tkanki łącznej. A u Ciebie które przeciwciała wyszły?
Dzień dobry, wczoraj odebrałam wyniki i mam km s.c. 100 dodatnie jeden plus, chciałabym zapytać, jak się Pani czuję i czy robiła jakieś inne badania, bo się martwię
 
Tak mama zaznaczone ana, poszerzałam o ana2 i ana3. ana 2 ujemne, w Ana 3 wyszło słabo dodatnie przeciwciało pm scl 100 też nie mam żadnych objawów choroby tkanki łącznej. A u Ciebie które przeciwciała wyszły?
Balbinka1991, mi wyszło pm scl 100 dodatnie, szukam akiś informacji na ten temat, Jak się teraz czujesz, czy wykonywałas jakieś dodatkowe badania, do potwierdzenia choroby? Mój lekarz kazał powtórzyć badanie i jak wynik będzie taki sam to do reumatologa mnie skierował.
 
Balbinka1991, mi wyszło pm scl 100 dodatnie, szukam akiś informacji na ten temat, Jak się teraz czujesz, czy wykonywałas jakieś dodatkowe badania, do potwierdzenia choroby? Mój lekarz kazał powtórzyć badanie i jak wynik będzie taki sam to do reumatologa mnie skierował.
Hej, może ja odpowiem :) u mnie obecność przeciwciał ANA, kompletnie nie wpłynęła na nic. Jedyny objaw jaki miałam (obrzęk placów u stop) ustąpił jak zaszłam w 2020 roku w ciąże i na szczęście do tej pory się już to nie powtórzyło. Aktualnie jestem w kolejnej ciąży, także obecność ANA jak się okazuje nie ma wpływu na zajście w ciążę :) a Ty masz jakies objawy? Skąd w ogóle badania w kierunku p/ANA?
 
Balbinka1991, mi wyszło pm scl 100 dodatnie, szukam akiś informacji na ten temat, Jak się teraz czujesz, czy wykonywałas jakieś dodatkowe badania, do potwierdzenia choroby? Mój lekarz kazał powtórzyć badanie i jak wynik będzie taki sam to do reumatologa mnie skierował.
u mnie te przeciwcialo utrzymuje się od 2019 roku bez zmian na jedną plus w niskim mianie. Robiłam te badanie w pakiecie do badań na boreliozę i wtedy coś wyszło w tej anie. Moje objawy to głównie neurologiczne. Ale czasem też stawOwe i mięśniowe.
 
Dzień dobry, wczoraj odebrałam wyniki i mam km s.c. 100 dodatnie jeden plus, chciałabym zapytać, jak się Pani czuję i czy robiła jakieś inne badania, bo się martwię
Pytanie jakie masz objawy ze robiłaś te badanie? Ogólnie według zaleceń powinnaś powtórzyć badanie za pół roku czy nie dochodzą jakieś inne przeciwcialo, ale poziom tego pm scl 100 się nie zwiększa.
 
Dzień dobry, wczoraj odebrałam wyniki i mam km s.c. 100 dodatnie jeden plus, chciałabym zapytać, jak się Pani czuję i czy robiła jakieś inne badania, bo się martwię

Hej, może ja odpowiem :) u mnie obecność przeciwciał ANA, kompletnie nie wpłynęła na nic. Jedyny objaw jaki miałam (obrzęk placów u stop) ustąpił jak zaszłam w 2020 roku w ciąże i na szczęście do tej pory się już to nie powtórzyło. Aktualnie jestem w kolejnej ciąży, także obecność ANA jak się okazuje nie ma wpływu na zajście w ciążę :) a Ty masz jakies objawy? Skąd w ogóle badania w kierunku p/ANA?
Hej, badanie ANA mi wyszło ujemnie, za to w badaniu testu blot wyszło mi pozytywnie pl scl 100. Na testy wysłał mnie endokrynolog bo miałam trochę podwyższone ATPo. Mało jest informacji na ten temat na forach i tu znalazłam jedną osobę, która miała też wynik dodatni dokładnie w tym markerze.
 
Pytanie jakie masz objawy ze robiłaś te badanie? Ogólnie według zaleceń powinnaś powtórzyć badanie za pół roku czy nie dochodzą jakieś inne przeciwcialo, ale poziom tego pm scl 100 się nie zwiększa.
Endokrymolog mnie wyslal profilaktycznie, a do niego sie zglosilam z podwyzszonym ATPo. Teraz jak analizuje, to czasem bolą mnie stawy u rąk. Bardzo się martwię, bo to km scl 100 określa bardzo poważne choroby. Wczoraj odebrałam wynik i nic o tym nie wiem.
 
Endokrymolog mnie wyslal profilaktycznie, a do niego sie zglosilam z podwyzszonym ATPo. Teraz jak analizuje, to czasem bolą mnie stawy u rąk. Bardzo się martwię, bo to km scl 100 określa bardzo poważne choroby. Wczoraj odebrałam wynik i nic o tym nie wiem.
Powiem Ci tak musisz wziąść skierowanie do lekarza reumatologa lub immunologa i zapisać się do jakiegoś dobrego ośrodka. Tam zrobią Ci więcej badań . Podobno nawet 20 procent ludzi może mieć dodatnie ana i nie rozwinie się u nich pełnoobjawowa choroba. Chodzę co rok na badania kontrolne nie mam diagnozy, mi jeszcze wyszło takie przeciwcialo dsf70 które nie odpowiada za żadną chorobę tk łącznej ale za jakieś infekcje mam je na 3 plusy. Nie bledna Ci palce czasem?
 
reklama
Powiem Ci tak musisz wziąść skierowanie do lekarza reumatologa lub immunologa i zapisać się do jakiegoś dobrego ośrodka. Tam zrobią Ci więcej badań . Podobno nawet 20 procent ludzi może mieć dodatnie ana i nie rozwinie się u nich pełnoobjawowa choroba. Chodzę co rok na badania kontrolne nie mam diagnozy, mi jeszcze wyszło takie przeciwcialo dsf70 które nie odpowiada za żadną chorobę tk łącznej ale za jakieś infekcje mam je na 3 plusy. Nie bledna Ci palce czasem?
Nie bledna, w ciągu ostatniego pół roku, zauważyłam ten ból rąk. Tak sądzę, że osoby się nie badają i nie wiedzą o tym. Ja badania w ogóle zrobiłam przypadkiem nawet ATPo, bo tsh mam w normie. Wydaje mi się, że Ana to jest co innego jak wyjdzie bez markerów. A jak wyjdzie jakiś marker, to odpowiada konkretnie za dane choroby. A Tobie, w inny badaniach potwierdził ten marker ?
 
Do góry