reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obiadki dla niemowlaka

marta18691

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2017
Postów
7 093
Miasto
Rydułtowy
Moja mała ma obecnie 7miesiąc skończony od jakiegoś czasu sama jej robię obiadki i mam takie pytanie ile takie zrobione jedzenie może stać w lodowce czy te 48 godzin musi być? Potem już raczej nie jest zdatne do jedzenia?
I czy macie jakieś fajne przepisy na obiadki?:)
 
reklama
Raczej później nie jest świeże. Sama bym nie chciała jeść obiadu który stał już ponad dwa dni. Zostaje Ci mrożenie lub wekowanie.
 
To zależy jakie produkty dodajemy. Ja trzymam max 2 dni w lodówce.
Polecę Ci mój przepis na jarzynową z buraczkiem ;)
Składniki:
-pół małej marchwi
-pół małego ziemniaka
-mała pietruszka
-1/4 małego buraka
-łyżeczka masła
-2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego
-120 ml wody (uzupełniać w czasie gotowania)
Przygotowanie:
Świeże warzywa umyć, cienko obrać, opłukać, pokroić i dodać do wrzącej wody. Ugotować do miękkości pod przykryciem na wolnym ogniu (ok. 20 min.). Ugotowane warzywa zmiksować lub przetrzeć przez sitko, następnie dodać kleik, wymieszać i zagotować. Dodać masło. Ostudzić.
Można też dodać ok. 2 łyżeczek ugotowanego, drobno posiekanego chudego mięsa (np. z indyka lub kurczaka).
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry