reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawowo, czy bezobjawowo?

domgro

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
15
Cześć ! Tak się zastanawiam ostatnio, czy te pierwsze ( bardzo pierwsze ) objawy ciąży to efekt ludzkiej psychiki, chęć odczuwania tych właśnie ciążowych objawów, uczucie radości, że być może to jest „TO”? Jak to było u Was, czy pierwszym objawem ciąży było faktycznie brak miesiączki? Czy może coś innego ? Zastanawiam się też jak to jest możliwe, że są kobiety, które odkrywają ciąże mająca już 2 lub 3 miesiące ?
 
reklama
Nam się udało w 2 cyklu. Kiedy mialam @ dostać pojawiła się taką brązowa wydzielina. Spisalam ten cykl na straty. Po 3 dniach plamienie ustało i zaczęły mnie boleć piersi. Zrobiłam test i był pozytywny. Przed tym plamieniem nie miałam żadnych objawów. Czułam się tak jak zwykle.
Chyba jak bardzo pragniesz być w ciąży to wsluchujesz się w swój organizm i próbujesz poczuć mdłości powiększenie piersi częstsze oddawanie moczu itd. Moja koleżanka bezskutecznie stara się o dziecko i co mc wydaje jej się ze czuje mdłości robi betę i <0,2 mlU/ml.
 
Ja przy dwóch ciążach czułam ze to to tak tydzień przed okresem, bo częściej chodziłam do toalety. Druga ciaza była dla mnie zaskoczeniem, wiec się kompletnie nie nastawiałam.
 
Nam się udało w pierwszym cyklu co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Staraliśmy się ale jakoś niespecjalnie odliczałam dni do pojawienia sie @ i po prostu o niej zapomniałam ;D Dwa dni po spodziewanej @ mi sie przypomniało, że powinna już być i liczę , że te dwa dni się spóźnia @ gdzie zawsze miałam regularne cykle (co 28 dni). Odczekałam jeszcze dwa dni i zrobiłam bhcg z krwi i wyszło :D
Jeśli chodzi o następujące objawy to mdłości miałam ale to dopiero póżniej oraz nabrzmiałe piersi.
 
my staraliśmy się o maluszka, udało się od razu za pierwszym razem. pierwszym objawem który miałam to okropne zawroty głowy, czułam się jak pijana, a po za tym takie uczucie w środku, czułam że jestem w ciąży.
 
Ja starałam się 2 lata , w każdym nieudanym cyklu, miałam " wszystkie objawy ciąży " , a w tym którym się udało, nic , potem dopiero jak nie dostałam @ , domyśliłem się że to kłucie w jajniku, tydzień przed @ było objawem ,i częstomocz , ale przed okresem tez do mam
 
Przed zajściem w pierwsza stronę hormony zaczęły wariować i mimo ostatniego okresu końcem marca tak o ciąży dowiedziałam się w czerwcu. Objawów żadnych oprócz braku okresu. Ale ze okres się wydłużał i wcześniej nie było to dla mnie objawem. A tym bardziej że robiłam testy i wychodziły negatywne. Robione było usg na którym oprócz rozpulchnienia błony śluzowej macicy też nie było nic widać. Dopiero w prawie 10tym tyg się dowiedziałam jak już był mini ludek w macicy widoczny 😊 druga ciąża zaskoczenie totalne bo miałam już nie zajść nigdy w ciążę. Ból brzucha tydzień przed terminem miesiączki. I jak się spóźniała 4 dni to zrobiłam test a nawet dwa wyszły pozytywne. Później dopiero beta-HCG. Potwierdziło testy. Senność bóle brzucha nudności wymioty. Długo się utrzymywały. Także można się dowiedzieć dużo później o ciąży.
 
Napiszę Ci o moim bardzo subiektywnym objawie, który pojawiał się jeszcze przed pozytywnym testem: SNY. Takie mega, barwne, jakby w 3D, które pojawiały się nie tylko w nocy, ale też w czasie drzemek w ciągu dnia. I tak przez cały pierwszy trymestr :)
 
W pierwszą ciążę zaszłam w pierwszym cyklu.
Cykle trwały od 27 do 33 dni, a że byłam wtedy na studiach, to nie czekałam z kalendarzem w ręku do dnia @.
Jakoś 31 czy 32 dnia cyklu stwierdziłam, że czekam tylko do 33 dnia z testem, bo tyle trwał najdłuższy cykl, no i od razu dwie krechy grube.
Z objawów miałam tylko tkliwe piersi, ale zdarzało się to też przed okresem, więc nie łączyłam tego z ciążą.
Dopiero nieco później zaczęła się śpiączka ciążowa i specyficzne zachcianki (np. żarcie z KFC mogłam jeść CODZIENNIE, ale zwykłe, domowe mięso mnie odrzucało).

Druga ciąża zaskoczyła w drugim cyklu i tu nie miałam absolutnie żadnych objawów, jedyne co, to w pierwszym cyklu wiedziałam, że się nie udało, bo dzień przed @ zaczęłam plamić na brązowo, a plamiłam zawsze przed okresem.
W drugim cyklu plamienia nie było, zrobiłam test w terminie @ i była blada, ale widoczna kreska.

Natomiast najfajniejszym "objawem" ciążowym w drugiej ciąży (w pierwszej nie miałam 😞 ), który do dziś wspominam z sentymentem, były meeeega sny, tak, jak @Inka123 napisała.
Tylko u mnie były to sny erotyczne zakończone orgazmem 😂
Prześmieszne uczucie, jak Cię budzi orgazm 😂
 
reklama
Cześć ! Tak się zastanawiam ostatnio, czy te pierwsze ( bardzo pierwsze ) objawy ciąży to efekt ludzkiej psychiki, chęć odczuwania tych właśnie ciążowych objawów, uczucie radości, że być może to jest „TO”? Jak to było u Was, czy pierwszym objawem ciąży było faktycznie brak miesiączki? Czy może coś innego ? Zastanawiam się też jak to jest możliwe, że są kobiety, które odkrywają ciąże mająca już 2 lub 3 miesiące ?
U mnie nie było okresu ale test wyszedł negatywny. Bawiłam się po tym na weselu, dostałam jak myślałam w tym czasie miesiączki ale to było tylko lekkie plamienie. Tydzień później test pozytywny. Dopiero 2 tygodnie po tym zaczęłam mieć straszne nudności
 
Do góry