reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy ciaza vs okres?

Dołączył(a)
12 Styczeń 2018
Postów
14
Hejo kobietki (opcjonalnie panowie :D )
Mam taka sytuacje, ze powinnam dzis dostac okres...niby objawy sa dobrze mi znane, (wrażliwe i powiększone piersi, podobni humorki i wzmożona ochota na seks...) nie ma tu jednak standardowego bolu podbrzusza czy ochoty na zjedzenie słodkich lodów z kiszonym ogórkiem...mam okres nieregularny...ostatnim razem dostalam tydzien przed...stresuje sie troche czy nie sa to objawy pierwszych tc :/
Miałam troche stresu związanego z zaliczeniami na uczelni...a i jeszcze jedno co mnie bardzo zdziwiło, trzy dni temu miałam bol podbrzusza jak na okres...ale sobie zniknął...pomożecie zrozumieć sytuacje...? :(
 
reklama
Szczerze to boje sie zrobic ten test...raz robiłam i na tym moze zostańmy...ale dziewczyny z waszego doświadczenia...to nie sa raczej pierwsze objawy ciazy, No nie??
Z naszego doświadczenia, to niestety szklana kula nie działa.
Test 14 dni po stosunku mógł wyjść, ale nie musiał, więc jeśli chcesz znać odpowiedź, to musisz zrobić kolejny test z porannego moczu. A na odległość nikt nie powie, czy jesteś w ciąży, czy nie...

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
reklama
No raczej nie w tym momencie zycia...pierwszy raz robiłam to bez zabezpieczenia...co prawda chwile, ale i tak mam stresa...a sama chciałam aby zdjął na chwile...dziewczyny nie róbcie takich akcji nawet w dni niepłodne bo widzicie co przeżywam...:(
 
No raczej nie w tym momencie zycia...pierwszy raz robiłam to bez zabezpieczenia...co prawda chwile, ale i tak mam stresa...a sama chciałam aby zdjął na chwile...dziewczyny nie róbcie takich akcji nawet w dni niepłodne bo widzicie co przeżywam...:(
Przy nieregularnych @ nie ma czegoś takiego jak "dni niepłodne" (tzn teoretycznie są, ale zgodnie z tą teorią znam co najmniej kilka poczętych dzieci)
Jeśli nie chcesz obecnie być w ciąży trzeba się zabezpieczać, ewentualnie liczyć na szczęście, ale dopuszczać ryzyko ciąży.

Nie stresuj się, poczekaj na @, powtórz test, i przyszlosciowo - proponuję bez takich eksperymentów ;)

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
No raczej nie w tym momencie zycia...pierwszy raz robiłam to bez zabezpieczenia...co prawda chwile, ale i tak mam stresa...a sama chciałam aby zdjął na chwile...dziewczyny nie róbcie takich akcji nawet w dni niepłodne bo widzicie co przeżywam...:(
Przeżywasz zbędnie, bo póki co nic niepokojącego się nie dzieje. Jak się będziesz tak stresować i ciagle to roztrząsać to faktycznie tego okresu nie dostaniesz - z nerwów! Poczekaj na okres, przestać panikować, albo idź zrób bhcg z krwi i będziesz miała pewność, bo z Twoim podejściem w kolejny sikany i tak nie uwierzysz.
 
To forum dla kobiet w ciąży i dla starających się o dzidziusia, więc nikt tu się ciążą nie martwi. Ja robiłam test najczulszy z możliwych na niecały tydzień przed terminem miesiączki i nie wykazał ciąży, a kilka dni potem były już wyraźne dwie krechy.
 
Ostatnia edycja:
Czy ty wiesz ile kobiet latami próbuje zajść w ciąże? Wbrew temu co się mówi to nie tak hop siup.

Ja np. współżyje od 17 lat, 3 ciąże. I tylko obserwuje śluz i bol podbrzusza. Gdybym miała patrzeć na bol piersi, zachcianki itp to do tej pory bym osiwiała. Przez lata objawy na miesiączkę czy owulacje ulegały zmianom. Okresy mi się spóźniały, ale to normalne to się zdaza. W jednej ciąży mi wcale piersi nie urosły a nawet nie bolały. Tez normalne.
Dla mnie pewnikiem ze nie jestem w ciąży jest kolejna owulacja, bo krwawienia w ciąży tez miałam. Moje znajome o ciąży dowiedziały się w piątym miesiącu, co tez się często zdaza
 
reklama
Nie rozumie bo pytasz o ewentualną ciążę, a jak dziewczyny Ci mówia, że jak jest sex to zawsze są szanse na ciążę to zaprzeczasz i mówisz że na pewno w niej nie jesteś więc po co te pytania. Wiele kobiet zachodziło/zachodzi w ciążę podczas stosunku przerywanego , sama dopóki niezdecydowslismy się na dzidzie "stosowalam " ta metodę chociaż to żaden sposób zabezpieczenia i liczyliśmy się z tym że może coś z tego wyjść.. skoro nie jesteś w tym momencie życia gotowa na ciążę to może nieuprawiaj poprostu sexu tak długo aż będziesz pewna, że nawet jakby się coś wydarzyło to będzie to "ten " moment i weźmiesz odpowiedzialność za drugie życie. A tak na prawdę to myślę , że mało prawdopodobne żebyś była w ciąży tylko ostro się nakrecilas i organizm reaguje też w ten sposób. Zrób test, wyjdzie negatywny głowa odpuści to i okres dostaniesz.. A jak nie to wyjdzie pozytywny , zaśniesz brać kwas który jest bardzo ważny ,witaminy i za parę miesięcy będziesz miała małego szkraba w domu to i tak już teraz nic nie zmieni cokolwiek by na tym teście niewyszlo.. także do dzieła kolezanko.
 
Do góry