reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy ciazy chlopiecej oraz dziewczecej:)

Wiatm karolap5, wiesz wlasnie tu chodzi po te 1-2 dni ktore sa bardzo wazne i w sumie decydujace jesli chodzi o plec. Ale rozumiem ze jesli sie pytasz to napewno nie planowalas dzidziusia pewnej plci a po prostu chcialac dziecko. Mowie tak dlatego ze ja s kolei juz mam synka i bardzo chcialam miec parke. zaczelam czytac na forum, oraz po prostu grzebac w internecie na temat planowania plci i wszedzie jest napisane ze jest to zwiazane z tym w ktorym momencie dojdzie do zaplodnienia. Chodzi o to ze jesli masz stosunek 3-4 a moze i 5 dni przed owulacja, to meskie plemniki maja najmnije szans zeby nadal moc zaplodnic komorke jajowa. A wiec zwiekszaja sie szanse na poczecie dziewczynki. Nie ma gwarancji, lub 100%sposobow jak to zrobic, lecz o to chodzi zeby dac szanse plemnikom zenskim, ktore sa wolniejsze i doplywaja na miejsce pozniej niz meskie. A wiec podsumowujac, jesli stosunek odbyl sie blisko owulacji - 1-2dni lub w sama owulacje lub tuz po niej - wieksze szanse maja plemniki meskie. Choc nie jest powiedziane ze to 100% bedzie chlopak,po prostu duzo innych czynnikow ma tez wplyw. Natomiast jesli wczesniej niz 2 dni, 3, 4, lub czasami nawet 5... to 90% ludzi powie ze bedzie dziewczynka, bo meskie plemniki moga zyc i zaplodnic tylko przez 24 h po stosunku.... troche to jest zagmatwane, ale mam nadzieje zrozumiesz to co napisalam,. bo staralam sie to zrobic jaknaprostrzymi slowami:) pozdrowionka i zycze duzo zdrowka w te zimowe dnie:-)
 
reklama
prawda nie planowalismy plci tylko to ze chcemy malenstwo
chociaz nie ukrywam ze moj maz mazy o coreczce ja po cichu tez ale najwazniejsze by bylo zdrowe
 
Witajcie mamusie!
Ja przy pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów i zachcianek. Nawet testy ciążowe nie wychodziły-pierwszy pozytywny był dopiero dwa tygodnie później. Przez całą ciążę przytyłam 14 kg i urodziłam syneczka.
Obecna ciąża od razu była z objawami. Dwa dni przed spodziewaną @ wyszedł mi test pozytywny i na drugi dzień już wymiotowałam. Mdłości mam do tej pory () ale o dziwo jak przegryzę coś słodkiego to ustają. Jestem senna, rozdrażniona, humorzasta i wypryszczona :-D Ciekawa jestem kto siedzi w moim brzuszku?
 
Witam.Chciałam opisac tu swoj przypadek i przeczytac wasze wypowiedzi.Mianowicie 8g0 stycznia miałam "okres".W "" poniewaz trwał 2dni i był baaaardzo skąpy.Pozniej pojawiły sie zawroty głowy takie,ze bałam sie ze sie przewroce,ale zganiam to nadal na cisnienie.Nie robiłam testu bo stwierdziłam,ze moze byc za wczesnie.Poszłam za to do gina.Gdy mnie zbadał powiedział,ze ON CIAZY NIE BADA co mnie baaardzo zaskoczyło bo nie dowiedziałam sie czy jestem czy nie.Dał mi za to skierowanie na usg na 31go i wypisał gynalgin,bo stwierdził,ze mam upławy.Teraz doszły jakby kolejne objawy.Jestem bardzo senna i wciaz zmeczona.Dzis pobolewa mnie podbrzusze i jestem bardzo pełna jak balon,ciezko dopiac mi sie w spodnie.To na tyle.co o tym myslicie???
 
zrob bete i będziesz odrazu wiedzieć czy jesteś w ciąży czy nie.
Dziwny ten lekarz trochę że zammiast wysłać na beta każe ci czekać do usg.
 
hej :) bede miala synka:))
ja jestem na koncowce ciazy. pierwsze 3 miesiace wymiotowalam strasznie ! do tego wszystko mnie draznilo : glosne gadanie, zapachy, muzyka. teraz jest jeszcze gorzej :-/ mdlosci sa nie do zniesienia. nie spie wgle w nocy, nie cierpie polowy moich ulubionych potraw! :-D no i jestem strasznie wrazliwa - wszystko mnie denerwuje.
 
hej dziewczyny :)
Ja mam synka :) Teraz staramy sie o drugie maleństwo ( mam nadzieje ze bedzie córeczka) w sumie nie mialam żadnych zachcianek , ale wymiotowałam do 7 miesiąca, na koniec była zgaga, co prawda lubiłam zjesc kwaśne ale chyba bardziej słodkie :) Cycochy bolały mnie niesamowicie na początku, ciężko było stanik założyć bryyy.... :!!
 
Wiatm karolap5, wiesz wlasnie tu chodzi po te 1-2 dni ktore sa bardzo wazne i w sumie decydujace jesli chodzi o plec. Ale rozumiem ze jesli sie pytasz to napewno nie planowalas dzidziusia pewnej plci a po prostu chcialac dziecko. Mowie tak dlatego ze ja s kolei juz mam synka i bardzo chcialam miec parke. zaczelam czytac na forum, oraz po prostu grzebac w internecie na temat planowania plci i wszedzie jest napisane ze jest to zwiazane z tym w ktorym momencie dojdzie do zaplodnienia. Chodzi o to ze jesli masz stosunek 3-4 a moze i 5 dni przed owulacja, to meskie plemniki maja najmnije szans zeby nadal moc zaplodnic komorke jajowa. A wiec zwiekszaja sie szanse na poczecie dziewczynki. Nie ma gwarancji, lub 100%sposobow jak to zrobic, lecz o to chodzi zeby dac szanse plemnikom zenskim, ktore sa wolniejsze i doplywaja na miejsce pozniej niz meskie. A wiec podsumowujac, jesli stosunek odbyl sie blisko owulacji - 1-2dni lub w sama owulacje lub tuz po niej - wieksze szanse maja plemniki meskie. Choc nie jest powiedziane ze to 100% bedzie chlopak,po prostu duzo innych czynnikow ma tez wplyw. Natomiast jesli wczesniej niz 2 dni, 3, 4, lub czasami nawet 5... to 90% ludzi powie ze bedzie dziewczynka, bo meskie plemniki moga zyc i zaplodnic tylko przez 24 h po stosunku.... troche to jest zagmatwane, ale mam nadzieje zrozumiesz to co napisalam,. bo staralam sie to zrobic jaknaprostrzymi slowami:) pozdrowionka i zycze duzo zdrowka w te zimowe dnie:-)
:tak:ja slyszalam jeszcze,ze jak poczuje sie pierwsze ruchy dziecka po lewej stronie to bedzie dziewczynka,a jak po prawej to chlopiec(u mnie sie sprawdzilo po lewej stronie:tak:),chociaz wiem ze nie jest to takie latwe poczuc,w ktorym momencie pierwszy byl kopniak;-):tak:,u mnie wygladalo to tak jak jakies laskotanie:happy:.Karola1388 ja na twoim miejscu zmienilabym lekarza!!!Ach a co sie dotyczy samopoczucia zwiazanego z plcia dziecka,to moja kolezanka w pierwszej ciazy czula sie swietnie-na chlopaka,w drugiej chudla wymiotowala-tez chlopak,wiec mysle ze jednak ta opcja sie nie sprawdza:tak:.A podsumowujac wedlug mnie najwazniejsze w tym wszystkim jest zdrowy,usmiechniety dzidzius:-):-):-):tak::tak::tak:.
 
reklama
U mnie objawy ciążowe były podobne i przy córci i przy synku, brak mdłości i wymiotów, senność i częste wizyty w wc przez pierwsze tygodnie, zachcianki słodko-kwaśne z przewagą słodkiego, jeśli chodzi o wygląd, to w obu przypadkach wszyscy twierdzili, że ciąża mi służy i że ładnie wyglądam. Jedyne różnice, to to, że przy córci piersi bolały mnie tylko w terminie spodziewanej miesiączki, kiedy miesiączka nie pojawiła się piersi przestały boleć, przy synku piersi bolały przez około 3 miesiące, druga różnica to zgaga przy córci nie miałam zgagi ani razu, przy synku pojawiła się kilka razy. I trzecia różnica przy córci przytyłam 8kg, a przy synku 18kg.
 
Do góry