reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy ciazy chlopiecej oraz dziewczecej:)

jak bylam w ciazy z moim synkiem to nie mialam zadnych zachcianek, nie wymiotowalam, bardzo ladnie wygladalam,przytylam 12 kg, wszyscy jak na mnie patrzyli to od razu mowili ze napewno mam chlopca, ja sama tez b. czulam ze to chlopiec, od samego poczatku bylam pewna na 99%.z mezem zawsze rozmawialismy o corce a ja bedac w ciazy nawet nie patrzylam na ciuszki dziewczece, tylko chlopiece a zastanawialam sie nad imieniem meskim.ponoc plec mozna odgadnac po ph moczu.nie wiem czy to prawda, u mnie i moich kolezanek sie sprawdzilo.ja mialam zawsze bardzo kwasne ph moczu ale jak zaczela sie formowac plec u plodu (chyba 14 tydz.ciazy) to moje ph wynosilo 7,0 i dlugo sie tak utrzymywalo.dopiero pare tyg. przed porodem sie troche zakwasilo.ponoc jak ph moczu jest b. kwasne np. 5,0 to dziewczynka, im blizej obojetnego 7,0 to chlopiec.
 
reklama
Witajcie
Jak ja chodziłam w ciąży z synem to lekarz na USG na początku i na końcu ciąży powiedział, że to dziewczynka ale ja wiedziałam, że to chłopak... z drugiej strony słyszałam takie powiedzenie, że na chłopca się ładnieje a na dziewczynkę brzydnie bo podobno dziewczynki zabierają urodę mamie heeeeeee
 
Ja jestem już w 33 tc i pod sercem noszę synka, Feliksa :) od samego początku ciążę znoszę wręcz wyśminicie - ani razu nie wymiotowałam, jak do tej pory nie miałam jakichś specjalnych zachcianek (śledzie zawsze uwielbiałam, tak samo jak ogórki w occie, czy bułkę z bananem albo jabłkiem :-D ), moja cera się poprawiła - jest promienna, nie mam wyprysków, a wcześniej się zdarzały, włosy stały się ładniejsze - grubsze i ładniej się kręcą.

kacha10, tak samo jak u ciebie i u mnie wszyscy znajomi twierdzili, że to musi być chłopczyk i faktycznie się ziściło :-) ja również nie przytyłam za dużo, póki co 12,5 kg, zobaczymy do ilu dobiję :-D
 
Ostatnia edycja:
żona kuzyna nie wymiotowała, nie miała smaków, migren, czuła się bardzo dobrze, nie mogła znieść kawy poza zbożową, pracowała do 36 tygodnia ciąży (urodziła w 39) i ma piękną córę, więc przepraszam kobietki ale nie wierzę w takie objawy;)
 
ja tez juz nie wierze w zadne ludowe powiedzenia czy przesady ze sie tak wyglada a tak. Moja siostra jest rowniez w ciazy tylko miesiac dalej i rowniez bedzie miala chlopczyka a cale 3-4 miesiace bardzo zle sie czula wymiotowala nie mogla nic jest czuc zadnych zapachow ani jesc czy pic rzeczy mlecznych bo ja cofalo. Wiec przez to wygladala okropnie chociaz cere miala normalna i zadnych krost. Myslelismy ze moze dziewczynka, ale nie- chlopczyk. Wiec potem gdy ja przechodzilam te poczatki myslelismy ze bedzie dziewczynka bo kompletnie mialam na odwrot niz ona, a do tego wszyscy co mnie widzieli mowili- ooo tutaj bedzie corka- a tu niespodzianka- bedzie chlopczyk... wiec... nie ma reguly na objawy ze wzgledu na plec. takie jest moje zdanie ;)
 
Moja mama jak była ze mną w ciąży to miała okropna cerę, pryszcz na pryszczu ponoć i wymiotowała prawie do końca ciąży, natomiast gdy nosiła moją siostrę, to cera piękna, samopoczucie cudowne, wszyscy myśleli, że będzie chłopak :p
także nie ma reguły dziewczęta :D
 
U mnie od samego początku była wrażliwość na zapachy... Kawa, papierosy chemiczne zapachy, perfumy....
Przed ciążą byłam wegetarianką i uwielbiałam słodkie :yes:
teraz po jednej kostce czekolady mnie muli :-)
Za to podstawa to szproty,śledzie w śmietanie, ogórki kiszone, kwaśne jabłka,jajka z chrznem, raz wypiłam wodę spod kapusty kiszonej ....:zawstydzona/y:
Więc objawy jakby typowo na chłopa :-)
Czuję się potwornie!
Poranne mdłości i wymioty to norma... teraz piję słabiutką "herbatkę" z imbiru(biorę dwa plasterki i zalewam wrzątkiem jak cytrynę i jakoś funkcjonuję ....
 
czyli pH zasadowe, ciągłe mdłości i zachcianka na kwaśne to chłopak? ciekawe, czy i u mnie się sprawdzi ;) bo pH miałam ostatnio 8, a ogórki kiszone to zajadam kilogramami ;) no i niby 14 tydzień, a dalej mnie mdli.
 
reklama
Mnie wszyscy przekonywali, że na pewno będę miała synka bo niby za ładna itd ale ja od razu mówiłam że czuje, że to będzie córeczka i mój mąż też był tego pewny i oczywiście jest Paulinka. Także ja nie wierzę w to że się brzydnie na dziewczynkę bo nie na wszystkich to działa :) Natomiast przez całą ciążę mnie tylko w siódmym tygodniu mdliło (ale to tylko z rana) przez całą ciążę miałam ochotę na słodkie i do dziś się śmiejemy że utuczyłam córcie bo jej waga urodzeniowa to 3910 :D
 
Do góry