reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy, dolegliwości i różne inne niedogodności

gabires

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2010
Postów
187
Miasto
Małopolska
Dziewczyny tworzę ten wątek, zebyśmy miały miejsce na opisanie naszych bolączek, rozwianie wątpliwości i podzielenie się zaleceniami lekarzy w związku z nimi. Tak będzie spójnej i nie będzie potrzeby przeczesywania forum głownego.
Na początek mam pytanie do Was - jak z Waszym spaniem? Ja nigdy nie mialam problemów a teraz bez względu o której się położę kręcę się godzinę...
 
reklama
No to napisze co wiem. A wiem tyle ze to normalka ze jestesmy zmeczone! Spimy prawie tyle co niemowlleta bo tak cieszko teraz nasze cialo pracuje. Co do piersi to tez sie teraz mecza. Rosna i powstaja te jak to sie nazywa te woreczki cz ytam gozki z mlekiem. Dlatego niedlugo nasze staniczki beda za male:-D Faceci pewnie sie ciasza :wściekła/y: A to przeiesz boli i lepiej niedotykac... Z siusianiem to samo. Przejdzie po 4 msc i zacznie sie jak dzidzia juz bedzie duzy i bedzie nam na pecherz uciskac. Tylko ze teraz siusiamy jak kroy a potem to nc. Bedziemy mialy uczucie ze musimy a tu nic... kropelka dwi:-D Okarze sie ze dzidzia nam na pecherzu lezy...
Mnie to ogolnie brzuch pobolewa i... az wstyd sie przyznac ale mam takie wzdecia ze przez to caly dom pachnie :zawstydzona/y:Lekarz mowi ze to przejdzie i musze zwaracac uwage na to co jem. Np.Slawne 5 posilkow malych a nie 3 duze.
 
widziecie jak u mnie ze spaniem.Druga w nocy a ja na "czatach"
narazie mnie nie mdli.Chociaz przy syneczku tylko 2 tyg mialam,nawet nie rzyganka,tylko mdlilo niemilosiernie.Cala ciaze frytki robilismy w ogrodzie bo nie moglam zniesc smrodu oleju.Raz zwymiotowalam na ulicy jak zobaczylam dziewczynke z glute pod nosem.:-D
za to biuscik mam jak Pamelka :cool2:
 
a ja moglabym spac i spac i spac :sorry2: naszcescie mdlosci poki co to nie widac i mam nadzieje ze raczej mnie omina albo jak juz to beda minimalne
za to biust daje popalic, budze sie w nocy jak zmieniam pozycje spania bo tak boli :dry: i musze kupic sportowy biustonosz bo jak chodze po schodach to musze trzymac sie za biust hehe bo i naczej boli:dry:
do ubikacji latam czesto ale na szcescie w nocy nei musze ;-)
 
Niewiem co sie dzieje ale mnie naprawde brzsio zaczyna dokuczac. Kolka to juz normalka taka dziwna ale dokuczliwa jak nic! Wieczorem zawsze zaczyna bolec mnie brzusio i tylko sen pomaga! Niepamietam cz ymialam tak z Filipem. Musze zajrzec do swojego kalendarza ciazowego by posprawdzac. Dziwie sie ze jeszcze tam niezagladalam :szok:
 
A masz takowy? Wow ja niee! A teraz też bym kuknęła. U mnie dzisiaj też męczący ból brzucha (a może to po bigosie wczorajszym?). Taki mam twardy i napięty. Muminka może poleżenie pomoże?
 
gabires prowadzilam taki z Flipem. Zapisywalam sobie mniej wiecej kiedy co. No i zajrzalam i az oczy zrobilam. Juz w 6 tygodniu meczyly mnie zmeczenia i wymioty! Mialam napety brzuch i kolki. W 8 bylam u gin i przepisala cos na wymioty bo zdazalomi sie to codziennie po 2 czy 3 razy!!! Ojjak se tak poczytalam to jeszcze niejedno mnie czeka!
No i masz racje tylko lezenie pomaga ale tylko na boku i jak mam poduszke pod brzuchem :tak:
A jak tam u was dziewczynki? Nic niemacie ze was tu niema? Na glownym o tym niegadac :wściekła/y::-D
 
Muminka fajnie tak spisac co i kiedy i sobie przypominac w przyszlosci chyba sobie zapozycze takie cosik;-) i pamietaj ze kazda ciaza moze byc inna wiec zycze Ci aby druga byla mniej uciazliwa ;-)

u mnei dalej dokuczaja bardzo piersi mimo biustonosza musze czasem podtrzymywac aby mniej bolalo, gazy nieziemskie ;-) i cos w rodzaju zapowiredzi mdlosci chyba bo w ciagu dnia czsami mam wrazenei jakby mialo juz mdlic ale jak sie napije wody albo cos podjem to przechodzi i w sumie nie jest dokuczliwe

gabires a te dania kapusciane to wlasnie chyba nam tylko dopiekly :sorry2:
 
reklama
Dziewczyny piszecie tu sporo o przeziebieniach. Ja po tygodniowym , rozmowie z kolezanka ktora jest farmaceutka, po spotkaniu z internista. moze komus sie przyda kilka rad ::biggrin2:
- Nie wolno uzywac normalnie lekarstw, nawet kropli do nosa!zabronione aspiryny
- KATAR- sol fizjologiczna
- KASZEL- syrop prawoslazowy, syrop z cebuli
- ogolnie na przeziebienie wapno 3 x dzienne musujace, mozna w chwilach lamania rutinoscorbin i apap( slabsze stezenie paracetamolu)
- Bardzo polecany(nie uwielbiany niestety) czosnek krojony np na kanapke(zawirera naturalny antybiotyk), ten syrop z cebuli, sok z miodem i cytryne, sok malinowo- lipowy,
-Witaminy raczej w postaci naturalnej, tj owoce, soki. Lekarze ostatnio przepisuja kompleksy witamin ciazowych od 2 trymestru,zeby nie obciazac organizmu, bo teraz nie jest wykorzystywane. wazny kwas foliowy koniecznie
-Jezeli jednak czujecie, ze przechodzi wam na oskrzela lub pluca, koniecznie idzcie do internisty, zeby was osluchal!!! sa pewne grupy antybiotykow, ktore moga pomoc, a nie doprowdza do powaznej choroby.
 
Do góry