reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy obniżenia narządów rodnych

Aria1010

Moderatorka
Dołączył(a)
23 Luty 2016
Postów
2 020
Miasto
Kołobrzeg
Jakie są objawy obniżenia narządów rodnych? Oraz jak sprawdzić czy ma się rozejscie mięśni brzucha czy też nie ?
Miłe widziane zobrazowanie. Jestem wzrokowcem [emoji16]
Z góry dziękuję:)

[emoji173]Krystian 20-11-2008 [emoji65]
[emoji173]Mikołaj 16-10-2016 [emoji64]
 
reklama
Jakie są objawy obniżenia narządów rodnych? Oraz jak sprawdzić czy ma się rozejscie mięśni brzucha czy też nie ?
Miłe widziane zobrazowanie. Jestem wzrokowcem [emoji16]
Z góry dziękuję:)

[emoji173]Krystian 20-11-2008 [emoji65]
[emoji173]Mikołaj 16-10-2016 [emoji64]
Jak chcesz sprawdzić rozejście mięśni połóż się na plecach unieś delikatnie klatkę piersiową i zobacz czy możesz włożyć palce pomiędzy płatami mięśnia prostego. Jesli tak to sprawdź ile palców ci sie tam zmieści .
 
Jakie są objawy obniżenia narządów rodnych? Oraz jak sprawdzić czy ma się rozejscie mięśni brzucha czy też nie ?
Miłe widziane zobrazowanie. Jestem wzrokowcem [emoji16]
Z góry dziękuję:)

[emoji173]Krystian 20-11-2008 [emoji65]
[emoji173]Mikołaj 16-10-2016 [emoji64]


Witam,
Rodzaj oraz nasilenie objawów pojawiających się na skutek obniżenia lub wypadania narządu jest uzależnione od stopnia zaawansowania.
Najczęstszym objawem obniżenia narządów (może to być zarówno pęcherz, macica jak i odbytnica) jest uczucie ciężkości/pełności w pochwie (czasami określane jako uczucie ciała obcego w tej okolicy), uczucie ucisku w dole brzucha. Innym objawem przy większym obniżeniu jest ocieranie się narządów o bieliznę - może to prowadzić do otarć i wysuszenia śluzówki. Częste są bóle okolicy lędźwiowo- krzyżowej, uczucie niecałkowitego wypróżnienia pęcherza lub niecałkowite wypróżnienia odbytnicy, zaparcia a także ból podczas stosunku. Obniżeniom często towarzyszy nietrzymanie moczu.
Aby potwierdzić swoje podejrzenia można do tego celu użyć lusterka i sprawdzić czy "coś" nie wysuwa się z pochwy.

Jeśli chodzi o rozejście kresy mięśnia prostego brzucha. Należy w tym celu położyć się płasko na podłodze/ łóżku z nogami zgiętymi w biodrach i kolanach. Następnie sprawdź stan swojego brzucha (leżąc bez napięcia) rozpoczynając od mostka w dół do spojenia łonowego. Zwróć uwagę czy brzuch nie jest w jakimś miejscu bardziej miękki, czy ręka nie zapada się głębiej. Następnie połóż swoje palce prostopadle do kresy i bardzo powoli podnieś głowę. Zauważ czy w tym momencie mięśnie zbliżają się do siebie i na jaką odległość, czy nie powstaje charakterystyczna górka/stożek lub nie robi się wgłębienie. Jeśli tak oznacza to, że doszło do rozejścia mięśnia prostego. Prawidłowo na luźnych mięśniach powinno być ok 2 palców odległości między mięśniami.
Załączam filmik w języku angielskim, który bardzo dobrze pokazuje jak zbadać rozejście a przy okazji mówi o tym, że nie najistotniejsze jest wielkość rozejścia ale przede wszystkim zdolność do zbudowania napięcia przez mięśnie głębokie, które będą zabezpieczać przed pogłębianiam się dysfunkcji oraz wpływać na jej poprawę.


Pozdrawiam Agata Skoworodko
 
Jak chcesz sprawdzić rozejście mięśni połóż się na plecach unieś delikatnie klatkę piersiową i zobacz czy możesz włożyć palce pomiędzy płatami mięśnia prostego. Jesli tak to sprawdź ile palców ci sie tam zmieści .

Witam,
Rodzaj oraz nasilenie objawów pojawiających się na skutek obniżenia lub wypadania narządu jest uzależnione od stopnia zaawansowania.
Najczęstszym objawem obniżenia narządów (może to być zarówno pęcherz, macica jak i odbytnica) jest uczucie ciężkości/pełności w pochwie (czasami określane jako uczucie ciała obcego w tej okolicy), uczucie ucisku w dole brzucha. Innym objawem przy większym obniżeniu jest ocieranie się narządów o bieliznę - może to prowadzić do otarć i wysuszenia śluzówki. Częste są bóle okolicy lędźwiowo- krzyżowej, uczucie niecałkowitego wypróżnienia pęcherza lub niecałkowite wypróżnienia odbytnicy, zaparcia a także ból podczas stosunku. Obniżeniom często towarzyszy nietrzymanie moczu.
Aby potwierdzić swoje podejrzenia można do tego celu użyć lusterka i sprawdzić czy "coś" nie wysuwa się z pochwy.

Pozdrawiam Agata Skowordko
 
Witam,
Rodzaj oraz nasilenie objawów pojawiających się na skutek obniżenia lub wypadania narządu jest uzależnione od stopnia zaawansowania.
Najczęstszym objawem obniżenia narządów (może to być zarówno pęcherz, macica jak i odbytnica) jest uczucie ciężkości/pełności w pochwie (czasami określane jako uczucie ciała obcego w tej okolicy), uczucie ucisku w dole brzucha. Innym objawem przy większym obniżeniu jest ocieranie się narządów o bieliznę - może to prowadzić do otarć i wysuszenia śluzówki. Częste są bóle okolicy lędźwiowo- krzyżowej, uczucie niecałkowitego wypróżnienia pęcherza lub niecałkowite wypróżnienia odbytnicy, zaparcia a także ból podczas stosunku. Obniżeniom często towarzyszy nietrzymanie moczu.
Aby potwierdzić swoje podejrzenia można do tego celu użyć lusterka i sprawdzić czy "coś" nie wysuwa się z pochwy.

Pozdrawiam, Agata Skoworodko
Jakie są objawy obniżenia narządów rodnych? Oraz jak sprawdzić czy ma się rozejscie mięśni brzucha czy też nie ?
Miłe widziane zobrazowanie. Jestem wzrokowcem [emoji16]
Z góry dziękuję:)

[emoji173]Krystian 20-11-2008 [emoji65]
[emoji173]Mikołaj 16-10-2016 [emoji64]
 
reklama
Witam. Jestem w 19-tym tyg ciazy i wczoraj mialam dziwny bol tak jakbym jezdzila na rowerze po dluzszej przerwie i bolalo mnie od siedzenia. Mieszkam za granica i nie mam tu takiego dostepu do lekarzy jak w Polsce dlatego nie wiem czy powinnam sie niepokoic?
Dodam ze dziecko bardzo nisko siedzi i na poprzednim usg lekarz nie mogl sprawdzic plci bo dziecko schowalo nozni za koscia lonowa.
 
Do góry