reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy sugerujące zbliżająca się miesiączkę a ciąża?

Każdy gin powie, że można w ciąży utrzymywać taka samą aktywność jak przed ciążą. Nawet można podnosić ciężary, jeżeli robisz to cały czas i masz odpowiednią wiedzę jak ćwiczyć w ciąży lub trenera, który się na tym zna.
Właśnie mialam to napisać. Jeśli koleżanka trenuje juz długo to jej organizm jest przyczajony. Warto moze lekko zwolnić ale ja bym nie rezygnowała całkiem z treningów i z treningów siłowych nie przeszłabym nagle tylko na spacery. Może warto po prostu dopasować i zrobić lżejszy trening niż zwykle?
 
reklama
moja psiapsi tez miała, też mysalala że to okres, ale jednak był on inny z tego co mówiła, nie było skrzepow I był on słabszy.
Nie wiem, jak mówiłam nie sprawdzałam, opowiadała tylko ze się nie zorientowała bo „miała normalnie okres i normalnie się czuła” dopiero w 10 tyg coś ja tknęło jak zrobiło jej się niedobrze na widok ulubionej potrawy ;)
 
Nie istnieje żaden powód żeby w fizjologicznej ciąży rezygnować z ćwiczeń nawet na późniejszym etapie, a co dopiero po owulacji [emoji2356]
Jeśli trenujesz od dawna to nie widzę problemu w dalszym ćwiczeniu tak jak do tej pory.
Zrobisz test, będzie pozytywny i wtedy pomyślisz nad zmianą planu aktywności fizycznej.
Układanie i zmienianie życia czy rezygnowanie z tego co daje Ci zdrowie i przyjemność dla ciąży, której jeszcze nie ma, sprawi ze starania będą bardziej frustrujące niż ekscytujące.
Natura jest mądra, na tak wczesnym etapie ciąży jak czas od owulacji do testu w dniu miesiączki nie jestes w stanie zaszkodzić ciąży normalnym życiem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Każdy gin powie, że można w ciąży utrzymywać taka samą aktywność jak przed ciążą. Nawet można podnosić ciężary, jeżeli robisz to cały czas i masz odpowiednią wiedzę jak ćwiczyć w ciąży lub trenera, który się na tym zna.
To nieprawda, intensywny wysiłek zwiększa ryzyko straty ciąży

 
Dzięki za szybka odpowiedz to dla bezpieczeństwa w okresie starań usiądę na tyłku 😂😂😂
Ja nie wiedziałam, że jestem w ciąży a treningi robiłam. Zrezygnowałam z cardio dopiero po pozytywnym teście. Pytałam też na pierwszej wizycie ginekologa o ćwiczenia w ciąży i usłyszałam, że wszystko do czego organizm jest przyzwyczajony przed ciążą w ciąży nie zaszkodzi. Problemem by było gdybyś zaczęła robić ciężkie treningi już w ciąży bo to by organizm obciążyło i mogło skutkować poronieniem.
 
reklama
Do góry