reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy zapowiadające zbliżający się poród

irtasia, ja dzis ide do lekarza to postaram sie zapytac. powiedz mi tylko kiedy osatanio bylo usg i jaki jest obwod brzuszka.
 
reklama
lil kate obwod brzuszka na USG pokazuje roznice 3 tygodnie i to sie utrzymuje juz od dobrego miesiaca , glowka jest odpowiednia co do tygodnia czyli glowka 35 tc a brzuszek 32 tc. Wymiarow nieznam dokladnie.Ostatni raz USG mialam wczoraj.
 
irtasia: pogrzebałam troszkę w necie z poszukiwaniu czegoś o tych dysproporcjach w wymiarach dzieciątka i znalazłam kilka postów na innych forach od dziewczyn, u których te różnice były jeszcze większe niż u Ciebie, NAWET do 5 TYGODNI!!! I nie opisały tam ANI JEDNEGO przypadku żeby dzieciątko z takimi różnicami urodziło się z jakąś chorobą, wszystkie zdrowiutkie! A różnice w tych pomiarach wynikały albo z błędu aparatu, albo błędu lekarza, albo po prostu z indywidualnych cech budowy konkretnego małego człowieczka. Poczytaj... mam nadzieję że to Cię choć troszkę uspokoi :happy: :tak:

DYSPROPORCJE W WYMIARACH PŁODU
WYNIKI USG PROSZĘ O INTERPRETACJĘ

Zauważyłam już dawno, że lekarze uwielbiają stawiać najtragiczniejsze diagnozy nie mając pewności, ba.. często nawet robią to przed zrobieniem koniecznych badań :baffled: Moją mamę latem postraszono rakiem skóry a później okazało się, że ma tylko jakiś wykwit czy rumień. Ja po omdleniu usłyszałam od lekarki, że to może być padaczka, a było to zanim wogóle zrobiono mi EEG głowy, które padaczkę wykluczyło :eek: Więc teraz podchodzę do tego typu rewelacji z większym dystansem.

A z USG jest jeszcze trudniej, bo to badanie rzadko chyba odzwierciedla w 100% stan rzeczywisty. Wystarczy że ręka lekarza nieco się obsunie a wtedy wymiar jest inny i całkiem juz inna interpretacja. Patrzę właśnie na moje ostatnie USG. I mam tam 3 różne wagi mojego dziecka, liczone wg trzech różnych tabel. Od 1620g do 1812g. Jako końcowy wynik podano mi jakąś średnią - 1742g +/- 15%. A to oznacza, że dziecko mogło w tym czasie równie dobrze ważyć 1500 co i 1900g, jeśli dobrze kombinuję ;-) Nie można tych wymiarów brać tak dosłownie, wątpię żeby którakolwiek z tych trzech wag była prawdziwa, to raczej tylko orientacyjne wymiary.
A czy coś może grozić Twojemu dzieciątku...? Ja sobie myślę, że w najgorszym przypadku pewnie to, że jego masa urodzeniowa może odpowiadać masie dziecka urodzonego o te 3 tygodnie wcześniej czyli że raczej nie grozi Ci rodzenie dziecka giganta, pewnie będzie należało bardziej do tych mniejszych niż większych, ale to nie jest chyba jakiś wielki powód do zmartwień, wszystko będzie dobrze... zobaczysz :tak:
 
Irtasia, moja córka ma główkę na 35 tydzień a inne wymiary na 38,39 tydzień. I żaden lekarz nie robi z tego problemu, mówią po prostu, że główka jest mała. Ja się osobiscie tym nie martwię, bo moja obecnie prawie 16letnia córka też miała główkę małą, w czasie porodu w ogóle mnie nie nacieli, bo myśleli, ze całe dziecko jest malutkie i pękłam) a po urodzeniu ta głowa jej urosła tak, że ma obecnie największą ze wszystkich moich dzieci. Żadnych zdrowotnych problemów nie miała, z nauką i inteligencją również. Co prawda nie wiem, czy to ma przełożenie również na rozmiar brzuszka, ale w końcu lekarze widzą na usg, czy wszystkie narządy w brzuszku rozwijają się prawidłowo, czy są po prostu tylko trochę mniejsze. Sądzę, że gdyby jakiś narząd nie funkcjonował tak jak należy, to by to powiedzieli.
 
Kasiad, u mnie po dzisiajszym badaniu USG wymiary główki też wygladają na mniejsze niż reszta. Główka ma wymiary nawet nie na 34 tydzień, a reszta 38. Oczywiście +/- 3 tyg. Wmawiam sobie, ze to może być wina sprzętu (przychodnia rejonowa 0 zł) i może oka lekarza, tym bardziej, ze jak robiłam USG w grudniu na dobrym sprzęcie wszystko było w normie.
 
dziekuje wam dziewczyna badalo mnie 5 lekarzy i kazdy jest tego samego zdania jakby roznica brzuszka zrobilo sie 4 lub 5 tc to by nie czekali juz tylko robili cesarke.W klinice mowili (3 tygodnie temu) ze wszystkie narzady sa prawidlowe nawet wady serca juz moga wykluczyc do 80-90%.Badala mnie najlepsza lekarka z naszego okregu (lekarze w szpitalach oraz takze moj prowadzacy liczy sie z jej zdaniem) jutro mam do niej termin i zobaczymy co teraz mi powie.Mowila ostatnio ze czasami rodza sie takie male dzieci i sa zdrowe bo to ich taka uroda ale ...... i dalej nie skonczyla.:-( A JA SIE BOJE!!!!!!!!!!
 
na dzien dzisiejszy wyglada to u mnie tak:

czop mi odszedl na 100%, mam skurcze jak na okres tylko nieregularne jeszcze, czuje klucie szyjki i do tego caly dzien dzis mam biegunke i ciagle mi niedobrze.:nerd:
 
lil to chyba rodzisz :-) bedziesz pierwsza? ja mialam nieregularne skurcze ok 9 godz dopiero potem byly co 10 min, potem co 6, potem probowalam liczyc ale przysypialam a jak byly co 4 to pojechalam do szpitala i po 7 godz urodzilam. Sprobuj wejsc pod prysznic jak nie znikna to to jest to :tak:
 
Ja od 3 godzin też mam nieregularne skurcze, ale po każdym z nich mała się starsznie rozpycha, więc chyba to jeszcze nie to. W czasie skurczy porodowych dziecko się nie rusza, o ile pamietam. Pewnie to skurcze przepowiadające, tylko trochę bardziej bolesne niż zwykle.
 
reklama
No dziewczyny... podnosicie ciśnienie ;-) :tak:
Chętnie bym juz obejrzała zdjęcia pierwszego lutowego dzieciaczka :happy: Codziennie podglądam sobie styczniówki, ależ fajniste te ich pociechy :-D
Ja skurczów nie odczuwam choć ktg pokazało że coś się już zaczyna dziać, za to od 2-3 dni czuję bardzo duży nacisk na krocze i dół brzuszka i częściej biegam siusiu ale brzuch mi się jakoś nie chce obniżyć jeszcze :dry: A mógłby, bo mała wpycha mi już nóżki pomiędzy żebra a skórę zaraz pod piersiami a to już jest średnio przyjemne :szok:
 
Do góry