reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy zblizajacego sie porodu?

Lilwriggle

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Luty 2015
Postów
49
Miasto
Kettering
Czesc dziewczyny,

Czy mozecie sie podzielic swoimi doswiadczeniami z porodu, a konkretnie - skad wiedzialyscie, ze to "juz", ze sie naprawde zaczelo? Zostalo mi pare tygodni i zaczynam sie martwic, czy bede potrafila rozpoznac moment, kiedy trzeba sie zbierac do szpitala. Nie chce jechac z najmniejszym bolem, ale tez wole nie urodzic w samochodzie...
 
reklama
Zapewniam Cię, że nie przegapisz. Albo odejdą Ci wody, albo pojawią się regularne skurcze, których nic (żadna kąpiel, no spa, zmiana pozycji itd) nie będzie w stanie wyciszyć.
W pierwszej ciąży zwykle nie ma sensu się spieszyć, pierwsza faza porodu zazwyczaj trwa długo, ale reguły nie ma.
Kiedy jechać do szpitala... Zależy jak masz do niego daleko i jak szybko postępuje akcja porodowa ;) Za pierwszym razem jechałam ze skurczami co 3 min, długimi - ok. 45s, a w szpitalu było zaledwie 3cm :rofl2:
 
Jeśli mieszkasz w uk to zapewne wiesz, że zanim przyjedziesz do szpitala, to powinnaś zadzwonić. Przy tej rozmowie pielegniarka wypyta cię o częstotliwość skurczów, kiedy sie zaczelo, jak to odczuwasz itp.
Możesz sobie zainstalować apkę w tel do obliczania częstotliwości skurczów.
 
No wlasnie jeszcze nic nie wiem jak to sie tutaj w UK odbywa. Zajecia przedporodowe zaczynam za 2,5 tygodnia, wiec pewnie beda tlumczyc, tylko ze jestem zbyt niecierpliwa na wypadek jakby sie zaczelo cos dziac wczesnie.
A jaki app polecacie?
 
Mi jak się zaczęły w miarę regularne skurcze, zapisywałam sobie dokładną godzinę i obserwowałam. Do tej pory mam tę notatkę, fajna pamiątka ;) Zaczęłam pisać o 14:15, początkowo co 10-12 min, przestałam pisać przed 20, jak były poniżej 5 min. Leżałam wtedy w szpitalu na patologii i mówili mi, że urodzę mooooże nad ranem. Nawet na porodówkę nie chcieli mnie wysłać, bo za małe rozwarcie było, ale ich wyprosiłam i trafiłam tam o 21, a urodziłam półtorej godziny później :)
 
reklama
Ja rodziłam w uk w grudniu. Do szkoły rodzenia nie chodziłam, ale zawsze moglam o wszystko zapytać moją położną.
Do obliczania skurczów używałam Labor contraction timer.
 
Do góry