reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obliczanie wynagroszenia przy L4

dziekuję za odpowiedz,

nie bardzo rozumiem,
tzn. że za pierwsze 33 dni pracodawca nie płaci żadnej składki za mnie?
bo słyszałam ze dopiero jak zwolnienie przejmuje Zus to się nie płaci składek , a mi chodzi o te pierwsze 33 dni , bo słyszałam ze płaci się tylko składkę społeczną ?
 
reklama
Od wynagrodzenia chorobowego (płaconego przez pracodawcę przez pierwsze 33 lub 14 dni choroby w zalezności od wieku pracownka) nalicza się jedynie składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Natomiast w przypadku zasiłku chorobowego (ZUS) - nie nalicza się ani składek społecznych, ani też składki zdrowotnej.

Cały okres choroby to okres bezskładkowy. Pojęcie to dotyczy okresów zatrudnienia w przypadku wyznaczania prawa do emerytury.
 
Do góry