reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżenie etatu zamiast wychowawczego

iza:)

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
461
Witam.
Urlop macierzyński skończył mi się 9 kwietnia 2013 roku. Obecnie wróciłam do pracy w pełnym wymiarze godziń. Czy mogę skorzystać z obniżenia wymiaru czasu pracy na 7/8 etatu przez rok w ramach rezygnacji z urlopu wychowawczego? Jak złożyć wniosek o takie obniżenie etatu, na co się powołać aby być chronioną przed zwolnieniem przez ten rok? Czy istnieje możliwość skrócenia takiego urlopu w trakcie? Czy pracodawca może odmówić obniżenia etatu na tych zasadach ? Czy pracodawca może obniżyć dodatkowo pensję z tego powodu ( pomijając obniżenie z tytułu odejścia godzin).
 
reklama
Urlop macierzyński skończył mi się 9 kwietnia 2013 roku. Obecnie wróciłam do pracy w pełnym wymiarze godziń. Czy mogę skorzystać z obniżenia wymiaru czasu pracy na 7/8 etatu przez rok w ramach rezygnacji z urlopu wychowawczego?
Musiałabym znać szczegóły dot. Pani umowy o pracę, ale co do zasady tak.
Jak złożyć wniosek o takie obniżenie etatu, na co się powołać aby być chronioną przed zwolnieniem przez ten rok?
Nalezy wnieść o obniżenie wymiaru czasu pracy do 7/8 w trybie art 186(7) kodeksu pracy.
Czy istnieje możliwość skrócenia takiego urlopu w trakcie?
To nie jest urlop. Ma Pani na myśli pwrót do pełnego etatu?

Czy pracodawca może odmówić obniżenia etatu na tych zasadach ?
Nie.

Czy pracodawca może obniżyć dodatkowo pensję z tego powodu ( pomijając obniżenie z tytułu odejścia godzin).
Nie.
 
Do góry