reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżenie narządów po porodzie

Martys93 strasznie dużo jeździsz do przeróżnych specjalistów. Wydaje mi się, że powinnaś zaufać jednej osobie i zacząć działać.
 
reklama
Jeżeli chcesz cięcie to dobrze podpytać, bo moja rehabilitantka powiedziała że bardzo dobrze zrobiłam nie decydując się na cięcie bo byłoby jeszcze gorzej. Twierdzi że CC nie chroni przed obniżeniem a dochodzi do tego jeszcze blizna.
Tak wiem. Wszyscy tak mówią, moja rehabilitantka tez, mysle ze po części dlatego, ze inaczej by każda chciała cesarkę. Ja czytałam dużo badań naukowych i tam np pada ze porod SN 10 krotnie zwiększa ryzyko operacji z powodu obniżenia. Wiadomo, ze cesarka to tez operacja i tez ma powikłania, ale z drugiej strony raczej tu piszą osoby po porodzie naturalnym. Po cesarce jedna dziewczyna pisała, ze ma obniżona macicę. Oczywiście jestem świadoma, ze sama ciąża rozciąga miesnie i ćwiczyć i tak będę już zawsze. To jest dla mnie już jak mycie zębów, ale to w czasie porodu dochodzi do często nieodwracalnych urazów... nawet pani Kedan w wywiadzie powiedziała, ze jeśli kobieta raz ma cesarkę to Ma mniej kłopotów z mięśniami dna miednicy, ale więcej to ryzyko jest tez obnizenia, bo sama ciąża rozciąga miesnie. Ale te dylematy czekają mnie ewentualnie za kilka lat. Narazie odrzucam tą myśl choć maz bardzo chce drugie dziecko ;(
 
Ja sie tylko zastanawiam skoro mi nie mowil ouszkodzeniach tylko o slabych miesniach to chyba jest to do wypracowania ... Wiele fizjo mowi ze 1 i 2 stopien tak ... Wiec bede walczyc tyle ze zanim cokolwiek ktos mi da za cwiczenia sensowne musze odbtc wizyte u osteopaty z ta postawa i miednica ... I dzialam ... Chce i wyjde z tego chcbym miala codziennie gdzies jezdzic ... Lekarze ze to inaczej widza niz fizjo ... Skoro to 1 stopien to chyba nie jest zle ... Ja na opisie mam dl. Cewki 2.7cm ruchomosc cewki tak. Obecnosc lejka nie i tu nie wiem o co chodzi . obnizenie narzadu rodnego 1 cystocele niewielkie rektocele niewielkie. Luzne sciany pochwy krocze niskie blizna po nacieciu szeroka. Sklepienia pochwy niskie czyli co bo tez nie bardzo rozumiem ? I zaleganie po mikcji 20 ml i tu sie boje ze to zle jest .. Ale nic nie mowil wiec samanie wiem ... Mowil tylko ze za rok zrobilby plastyke krocza i nic wiecej
 
Owszem generalnie jak narazie bedzie mnie prowadzic pani dorota ale zanim ustali mi plan konkretnych cwiczen to musze przejsc osteopate bo bez tego ani rusz ... Wiec i tak musze czekac .. Chce zobaczyc jeszcze jedna blizej mnie .. Skoro bedzie podobna do tej doroty to przeniose sie blizej ... Nie szukam innych tylko skoro mige miec kogos blizej to wole skorzystac... I po osteopacie i pani dorocie mam isc jeszcze dodaykowo na canienice ...
 
Ja sie tylko zastanawiam skoro mi nie mowil ouszkodzeniach tylko o slabych miesniach to chyba jest to do wypracowania ... Wiele fizjo mowi ze 1 i 2 stopien tak ... Wiec bede walczyc tyle ze zanim cokolwiek ktos mi da za cwiczenia sensowne musze odbtc wizyte u osteopaty z ta postawa i miednica ... I dzialam ... Chce i wyjde z tego chcbym miala codziennie gdzies jezdzic ... Lekarze ze to inaczej widza niz fizjo ... Skoro to 1 stopien to chyba nie jest zle ... Ja na opisie mam dl. Cewki 2.7cm ruchomosc cewki tak. Obecnosc lejka nie i tu nie wiem o co chodzi . obnizenie narzadu rodnego 1 cystocele niewielkie rektocele niewielkie. Luzne sciany pochwy krocze niskie blizna po nacieciu szeroka. Sklepienia pochwy niskie czyli co bo tez nie bardzo rozumiem ? I zaleganie po mikcji 20 ml i tu sie boje ze to zle jest .. Ale nic nie mowil wiec samanie wiem ... Mowil tylko ze za rok zrobilby plastyke krocza i nic wiecej
Zaleganie tez mam 20 ml. To jest norma, bo mi powiedział. Z reszta gdzies czytałam , ze zaleganie jest powyżej 60 ml
 
To dobrze bo juz sie balam ze z tym moczem cos nie tak .. Ale myslalam ze na tym isg bedzie tez jakis opic miesni .. Powiedzial mi ze dobrze ze mam miesnie odbyti do re bo to bardzo duzo tez daje .. Ale krocze to napewno nedzie do naprawy z reszta nie tylko on mi to powoedzial .. Wierze ze wyjde z tego skoro jest szansa to trzeba walczyc ... Najgorsze to to cale czekanie jedynie kegle troche cwicze i z ta linka tez wyobrazam sobie .. Mowil mi tez ze przy popiszczaniu moczu jest cewka bardzo rozszerzona i ze u mnie te miesnie sa slabe i tu duzy pluc bo mam jakoes tam problemy z moczem ale one chyba sa do wyprowadzenia ...
 
No ja byłam u gina, który mi ciąże prowadził. Najpierw oczywiście zajął się innymi sprawami (mam torbiel i nadżerkę) i sama musiałam powiedzieć, że się z tym obniżeniem borykam, a on na to, że właśnie widzi, ale nie chciał mówić, bo po co mnie dołować!!! Ciekawa teraz jestem czy już w ciąży miałam i nie chciał mnie dołować, a ja przez to niewłaściwie o siebie dbałam! On mówi, że teraz to nic (no bo nie on musi z tym żyć), ale może się to nietrzymanie moczu pojawić i zalecałby plastykę, która temu zapobiegnie. Może mi zrobią od razu z tym guzem... Nacicę czy szyjkę mam raczej wysoko, bo jak cały palec wkładam jej nie dotykam, a i on mocno tym wziernikiem zaglądał, żeby tą szyjkę zobaczyć. Więc u mnie te ściany tylko (no czyli w tym pęcherz i cewka) No to zaczęłam czytać o tych operacjach, ale one bardzo często nieudane. Dzoewczyny za ciasno pozszywane, więc chyba się nie zdecyduję szczególnie, że wydaje mi się, że u mnie to lepiej wygląda. Szczególnie ta tylna ściana. Już jej prawie nie ma. Wyczułam, które mięśnie ją trzymają. Ciężkie to, ale schowała się odkąd je ćwiczę. Nie mogę niestety zlokalizować tych mięśni od przedniej ściany. Tych przyczepionych do kości łonowej i ta cewka jest bardzo nisko, dlatego w pozycji przedniej boję się kochać. I idę na warsztat cantienici, bo jest 18 w krakowie Zaczynam ufać tym ćwiczeniom i mam nadzieję, choć u mnie to II stopień jest bo widzę te ściany. Aha i w Kraku dobry uroginekolog jest: paweł szymanowski w centrum gyneka które się właśnie w tych sprawach specjalizuje. Znajdę czas to się może umówię. Powodzenia i dziewczyny ćwiczyć, ale nie tylko zwieracze. Wszystkie mięśnie głębokie są ważne!
 
reklama
Terpsey jak udało Ci się dotrzeć do tych mięśni, które trzymają tylną ścianę?Dasz radę opisać? Ja mam widoczną tylną ścianę, zdiagnozowany 2 stopień, ale nie wiem jak ćwiczyć.
 
Do góry