reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżenie narządów po porodzie

Czesc Dziewczyny,

Pisze z podobnym problemem. Mam 30 lat i urodzilam swoje pierwsze dziecko na poczatku grudnia. Poniewaz czulam czestrze parcie na pecherz i mialam uczucie ,ze nie do konca go oprozniam udalam sie do lekarza. Ginekolog stwierdzila,ze mam obnizona przednia sciane,ze moge wykonac plastyke ale zadnej patologii nie widzi. Ja jestem panikara wiec stwierdzilam,ze to napewno cos gorszego,ze mam cystocele urethrocele i cos jeszcze. Udalam sie do doktora Sz w dniu dzisiejszym. Opowiedzialam mu o swoich dolegliwosciach. Bo badaniu ginekologicznym i Usg stwierdzil " nie jest tak tragicznie, czy chce Pani operacje teraz czy pozniej". Ja mowie,ze pozniej bo nie chce kojarzyc urlopu macierzynskiego z operacja. Pan doktor powiedzial,ze moje obnizenie jest na pograniczu 1 i 2 stopnia, wiezadla oslabione, zebym umowila sie z fizjoterapeuta i cwiczyla i zobaczymy za 3 miesiace w ktora strone pojdzie to wszystko. Ja oczywiscie chcialabym cwiczyc i odsunac operacje ile sie tylko da. Wasze historie sa budujace. Czy macie namiary na kogos dobrego z Krakowa. Duzo czytalam,ze cwiczenia miesni tzn kegla nie sa dobre gdy obnizenie juz nastapilo, ze moga nawet pogorszyc stan i zaciskanie dodatkowo ciagnac w dol. Prosze o jakies komentarze. Pozdrawiam
 
reklama
Jasiensko
Dziękuję, bardzo się cieszę, że jest u Ciebie poprawa, to daje nadzieję nam wszystkim. Też mam zamiar wybrać się po porodzie do Pani Żak jak tylko dojdę do siebie. Czy myślisz że elektrostymulacja też daje efekty?
 
Ostatnia edycja:
Vicrorianlady
Z tego co mi wiadomo to operacja wchodźi w grę dopiero po roku ćwiczeń, jeśli te nie przynoszą efektów no i oczywiście jeśli nie będziesz już planowała więcej dzieci. Ćwiczy się mięśnie dna miednicy a nie kegla. I trzeba ćwiczyć, trzeba.
 
Witam serdecznie,
Nazywam się Bartek i jestem przedstawicielem firmy Femizone. Z uwagą przyglądałem się wpisom, które ilustrują problemy Pań. W przeważającej części przypadków, optymalnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie pessaroterapii. Wejdźcie proszę na stronę Femizone i zapoznajcie się ze szczegółami, rozwiązanie leży w zasięgu waszej ręki.
 
Nosku, wydaje mi się, że elektro cos daje, ale czy wiele, używam od sierpnia i szczerze mówiąc po ok pół roku nie widziałam super poprawy, ale w począczeniu potem z ćwiczeniami było dużo lepiej, kiedyś 2 razy dziennie, teraz raz.... ja dostałam na kase chorych, bo jestem za granicą, taki model jak ja mam kosztuje ok az 6000 zl!!! musiałam to napisać, bo nie wierzyłam....
oczywiście idealnie nadal nie jest, raz lepiej, raz gorzej, ale na pewno lepiej, niż rok temu

Victorianlady, po moich doświadczeniach i wielu innych dr Sz nie traktowalabym aż tak poważnie jego oferty operacji teraz, mnie na wizycie od razu wysłał na operacje za 11 tysi, mówił, że ćwiczenia i elektrostym nic nie dają, a nawet nie zdążył mnie jeszcze zbadać, na kilku forach dziewczyny opisują, że decydowały się na operację, która albo się nie udałała, bądź szybko dochodziło do stanu sprzed... daj sobie czas i to dużo, minimum rok,

w krk jest chyba fijzo Dorota Czerniawska, ma dobre opinie i gdzieś czytałam, że są zajęcia z Cantienici, co polecam, moim zdaniem warto tez wybrać się na 5 dni na ćwiczenia do Izy Żak, mi to dużo dało, no i ćwicz nowe nawyki jak podnosić, zginać się, wstawać, kichać czy kaszleć, a nawet kupę robić:) niby banalne a jednak nowe:)
pozdrawiam
 
Nosku, wydaje mi się, że elektro cos daje, ale czy wiele, używam od sierpnia i szczerze mówiąc po ok pół roku nie widziałam super poprawy, ale w począczeniu potem z ćwiczeniami było dużo lepiej, kiedyś 2 razy dziennie, teraz raz.... ja dostałam na kase chorych, bo jestem za granicą, taki model jak ja mam kosztuje ok az 6000 zl!!! musiałam to napisać, bo nie wierzyłam....
oczywiście idealnie nadal nie jest, raz lepiej, raz gorzej, ale na pewno lepiej, niż rok temu

Victorianlady, po moich doświadczeniach i wielu innych dr Sz nie traktowalabym aż tak poważnie jego oferty operacji teraz, mnie na wizycie od razu wysłał na operacje za 11 tysi, mówił, że ćwiczenia i elektrostym nic nie dają, a nawet nie zdążył mnie jeszcze zbadać, na kilku forach dziewczyny opisują, że decydowały się na operację, która albo się nie udałała, bądź szybko dochodziło do stanu sprzed... daj sobie czas i to dużo, minimum rok,

w krk jest chyba fijzo Dorota Czerniawska, ma dobre opinie i gdzieś czytałam, że są zajęcia z Cantienici, co polecam, moim zdaniem warto tez wybrać się na 5 dni na ćwiczenia do Izy Żak, mi to dużo dało, no i ćwicz nowe nawyki jak podnosić, zginać się, wstawać, kichać czy kaszleć, a nawet kupę robić:) niby banalne a jednak nowe:)
pozdrawiam

W jakim kraju mieszkasz ze dostalas taki sprzet? Prosze powiedz ze UK to moze ja tez sie zalapie :D

Dziewczyny super ze u Was lepiej. Dajecie mi nadzieje ze u mnie tez kiedys moze nadejsc poprawa.

Ja mam umowiona wizyte za miesiac z fizjo. Mam problem w toalecie.. Nie umiem nie przec :( Siadam probuje sie rozluznic ale doslownie czuje jak moje obnizenie sie nasila.. Najgorzej mam wtedy z tylnia sciana. Przepraszam ze o tym pisze ale nie mam z kim o tym porozmawiac :( Jest to mega krepujace a do tego nikt kogo obnizenie nie dotyczy mnie nie zrozumie i nie bedzie umial mi nic poradzic:(
 
Nosku, Jasiensku,

Dziekuje za odpowiedzi.

W srode mam pierwsza wizyte u fizjoterapeutki w reha plus, zobaczymy jak bedzie. Sciagnelam bezplatne filmy Pani Izy Zak. Dzis je obejrze i zaczne cwiczyc. Jesli bede czula,ze umiem cwiczyc z nagraniem, zakupie reszte oraz rozwaze wizyte na warsztatach, ale jeszcze nie teraz, mlody musi troche podrosnac. Z Krakowa do Lublina to bedzie wyprawa.

Dziekuje rowniez za kontakt do Pani Doroty.

Pozdrawiam
 
Z Krakowa do Lublina to bedzie wyprawa.

Iza często jest na podbeskidziu bo stamtąd pochodzi, z Krakowa może coś ponad godz jazdy, organizuje warsztaty kilkudniowe, na których można się wiele nauczyć, dużo lepiej niż z płyty, bez porównania, polecam, można nawet z dzieckiem pojechać:)
dasz radę! walcz!
 
Prosze powiedz ze UK to moze ja tez sie zalapie

ojjj, niestety nie uk, a austria...

Mam problem w toalecie.. Nie umiem nie przec

ja z tyłkiem mam problem do dziś, a już prawie rok po, nie wstydż się tu pytać, bo od tego to forum jest... nie możesz przeć, ale warto nauczyć się to inaczej robić, mi jedna fizjo dała ulotkę, jak to powinno wyglądać, ale gdzieś bezpowrotnie posiałam, w każdym razie najlepiej jakiś stopień pod stopy, miednica czy cokolwiek, żebyś prawie kolanami dotykała brody, i pochylasz się do przodu, bez parcia powinno samo pójść:) trwa czasem troszkę dłużej niż przed porodem, kwestia przyzwyczajenia

straszne to, co nam się przytrafiło...
 
reklama
ale jeszcze nie teraz, mlody musi troche podrosnac.
a ile mały ma?

jak ja byłam na tych ćwiczeniach byla coprawda trójka dzieciaczków, ale dwójka miała tatę do opieki, jeden 5 miesięczny byl sam z mamą, który był cały czas z nami podczas ćwiczeń, jak coś zamruczał, to wtedy iza się nim zajmowała, by mama mogła spokojnie ćwiczyć, wszystko jest możliwe:)
 
Do góry