reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżenie narządów po porodzie

reklama
@Gaia87 witaj. A ja wlasnie wczoraj sie zapisalam do Gyneki w Krakowie do dr. Szymanowskiego. I teraz juz mam metlik czy nie odwolac wizyty.. szukam kogos kto naprawde mi powie co i w jakim stopniu mi sie obnizylo
 
@Gaia87 witaj. A ja wlasnie wczoraj sie zapisalam do Gyneki w Krakowie do dr. Szymanowskiego. I teraz juz mam metlik czy nie odwolac wizyty.. szukam kogos kto naprawde mi powie co i w jakim stopniu mi sie obnizylo

Ja osobiście odradzam. Byłam u dr, nie powiedział mi co mam zniszczone, ale szybko zaproponował operację ;) Może w Twoim przypadku będzie inaczej :)
Piszę do Ciebie na priv.
Dziewczyny jak macie ochotę to zajrzyjcie na Link do: PolkiPOP.
 
Cześć,
@Gaia87 gratulacje z okazji ciąży! Masz zamiar rodzić naturalnie czy cc?
Czytałam kiedyś na jakimś innym forum, gdzie kilka dziewczyn się wypowiadało z obniżeniami i pisały, że im się nie pogorszyło po kolejnym porodzie SN, ale też nic nie wróciło do normy. Mam nadzieję, że i u Ciebie nic się nie pogorszy. Póki co stosuj się do ogólnych zasad przy obniżeniach mdm, albo w dalszej części ciąży rozważ może pessar jakby rzeczywiście było Ci trudno. A pytałaś się jakiejś fizjo? Daj znać jak u Ciebie sytuacja się rozwija, na pewno będzie to wskazówka dla wielu innych kobiet z takimi problemami, a planujących kolejną ciążę. Pozdrawiam.
 
Cześć,
@Gaia87 gratulacje z okazji ciąży! Masz zamiar rodzić naturalnie czy cc?
Czytałam kiedyś na jakimś innym forum, gdzie kilka dziewczyn się wypowiadało z obniżeniami i pisały, że im się nie pogorszyło po kolejnym porodzie SN, ale też nic nie wróciło do normy. Mam nadzieję, że i u Ciebie nic się nie pogorszy. Póki co stosuj się do ogólnych zasad przy obniżeniach mdm, albo w dalszej części ciąży rozważ może pessar jakby rzeczywiście było Ci trudno. A pytałaś się jakiejś fizjo? Daj znać jak u Ciebie sytuacja się rozwija, na pewno będzie to wskazówka dla wielu innych kobiet z takimi problemami, a planujących kolejną ciążę. Pozdrawiam.
Witaj
To dopiero początek i za dużo nie jestem w stanie powiedzieć. Zbieram informację i intensywnie myślę.
Nie wiem co wybrać czy cc czy sn? Narazie byłam u jednego ginekologa i zaleca sn.
Wszystko powie się okażę przy wyższej ciąży.
Nie byłam jeszcze u żadnej fizjo. Możecie kogoś polecić z fizjo dla kobiet w ciąży?
Mam pytanie do dziewczyn, które jeżdżą do HBclinic w Warszawie. Kogo konkretnie tam polecacie?
Orientuje się któraś, czy w ciąży można stosować elektrostymulację?
Jak tam Wasze walki z obniżeniem? Doznała, któraś z Was uzdrowienia?
Pozdrawiam i zdrowia życzę
 
Cześć dziewczyny,
jestem kolejną, którą spotkało obniżenie po porodzie.
Aktualnie jestem prawie 4 miesiące po porodzie. Obniżony mam na pewno pęcherz. Teraz widać też ściany pochwy. Niestety mam wrażenie, że się pogarsza.
Stwierdzone mam rozciągnięcie więzadeł.
Próbowałam wykonywać ćwiczenia od fizjo, u której byłam. Niestety mam po ćwiczeniach dolegliwości bólowe.
Robię bardzo mało powtórzeń (3 razy po 10), a i tak mnie boli bardziej, jak ćwiczę niż w dzień bez ćwiczeń. Czy któraś z Was może tak miała ?
Pozdrawiam serdecznie
 
Hej,
@Gaia87 w ciąży na pewno elektrostymulacji nie można stosować. Przypuszczam, że prądy mogą wywołać przedwczesny poród. Ja dalej ćwiczę sumiennie i coraz więcej mam dobrych dni, gdy ta ściana jest całkiem nieźle podniesiona i wieczorem wypada max 1/4 tego co było. A wszystkie dolegliwości z tym związane praktycznie zniknęły. Gorsze dni wciąż się zdarzają i wtedy ta ściana wypada tak max połowa tego co kiedyś, a więc w stosunku do tego co było to i tak jest dużo lepiej. Pęcherz mam podniesiony i nie dokucza mi już w żaden sposób. Mimo, że ćwiczę już ponad 11 miesięcy to jak widzę te efekty to w jakiś sposób mnie to motywuje do dalszych ćwiczeń, a wiem, że pewnie jeszcze kilka miesięcy ciężkiej pracy mnie czeka. No i plus ćwiczenie odbytu, gorzej nie jest, więc to już dobra wiadomość :) @Gaia87 nie wiem na jaki poród się zdecydujesz, ale mam nadzieję, że to będzie to dobra decyzja. Wiadomo, że lekarze zawsze będą doradzać poród sn, kwestia tego jak bardzo doskwierają Ci te obniżenia i czy nie boisz się, że może się coś pogorszyć podczas porodu sn. Na pewno dobrze by było jakbyś się wybrała do jakiegoś fizjo i ćwiczyła mdm, a przede wszystkim ich relaks. Trzymam kciuki, żeby wszystko u Ciebie poszło dobrze :)
@Milka111 przykro mi, że i Ciebie to spotkało. A co konkretnie masz obniżone i jaki stopień? Co mówi na to Twoja fizjo i gin? Niestety ja akurat nie miałam dolegliwości bólowych przy ćwiczeniach, a powtórzeń mam baaardzo dużo. Może kwestia tego, że masz mdm zbyt napięte? Próbowałaś ćwiczyć z elektrostymulatorem?
Pozdrawiam.
 
@Onka00 dzięki za odpowiedź :)
U mnie obniżony jest pęcherz i ściany pochwy (przednia i tylnia). 2 stopień. Bezpośrednio po porodzie nie było źle, ale cały czas się pogarsza, więc aktualnie jestem załamana i nie wiem co będzie dalej.
Do ginekologów póki co nie mam szczęścia, nie odpowidają na pytania i trudno od nich coś wyciągnąć. Jeden skierował mnie pilnie na operację, a drugi, twierdzi, że teraz na pewno nie można operować i trzeba czekać.
U fizjo byłam raz, pod koniec czerwca wybieram się do innej. Może rzeczywiście mam mdm zbyt napięte i stąd te dolegliwości bólowe. Z elektrostymulatorem nie próbowałam ćwiczyć, dopiero teraz z forum dowiedziałam się, że coś takiego istnieje.
 
Cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było. Co mogę powiedzieć co u mnie się zmieniło z tymi sprawami, to to że na ogół w ciągu dnia nie czuje tego jajka tam. Jest normalnie mimo że wizualnie bez zmian. Ćwiczyć nie ćwiczę, nie mam kiedy naprawdę. Moja czwórka daje mi taki wycisk codziennie że ledwo wiem jak się nazywam:) najmłodszy ma prawie 8mies. waży ponad 10kg i ciągle płacze na ręce. Moja wina, że go tak przyzwyczaiłam :( no i cóż po całym dniu boli mnie podbrzusze od dźwignia. Staram się go nie brać ale nie da się. Od paru dniu mnie boli tak naprawdę, tak porządnie. I czuję parcie na siku. To od przeciążenia. Już z doświadczenia wiem. Dlatego oszczedzajcie się i nie przyzwyczajać dziecka na ręce. Piszę to do nowych dziewczyn i przestrzegam. Trzymajcie się ciepło i głowa do góry.
 
reklama
Cześć @Milka111,
Jestem też prawie cztery miesiące po porodzie i podobna diagnoza, plus obniżenie macicy 1 stopień.. Udaj się do innej fizjo, może źle napinasz mięśnie, dobra fizjo powinna zdiagnozować skąd te bóle. Z jakich okolic jesteś? Ginekolog najlepiej żeby miał też specjalizację urologa, bo zwykli ginekolodzy nie do końca rozumieją problem. Operacja może nie przynieść efektów, jeżeli się do niej solidnie nie przygotujesz ćwiczeniami mdm, a i po operacji łatwo zepsuć efekty złymi nawykami i olaniem ćwiczeń, dlatego warto się wstrzymać z taką decyzją nawet kilka lat, czasami fizjoterapia potrafi zdziałać cuda, podobno ;)
Pamiętaj o najważniejszych złotych zasadach, które powie ci każda z forumowiczek: nie przyj w toalecie, chodź i siedź wyprostowana, zero dźwigania, chustowania dziecka albo noszenia w foteliku samochodowym, noszenia dziecka bez potrzeby (niestety), poprawne wstawanie bokiem z leżenia, napinanie mdm przy podnoszeniu dziecka i wstawaniu z pozycji siedzącej, schylanie się z bioder a nie z kręgosłupa (najlepiej z wykrokiem), kichanie i kaszel w pozycji wyprostowanej ze skrętem za ramię - poczytaj blog treningdlamam, znajdziesz tam sporo informacji jak zachowywać się przy obniżeniach.
Pozdrawiam
 
Do góry